Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес за освежаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Мерцедес за освежаване

    Ламбдата на студен мотор...бах го мисля, че ламбдата се бори основно с круиз режимите т.е. като я закрепиш на дълго...в преходни режими не играе.

    18 градско е прекрасен разход...поздравления.

    Коментар


    • До: Мерцедес за освежаване

      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      Ламбдата на студен мотор...бах го мисля, че ламбдата се бори основно с круиз режимите т.е. като я закрепиш на дълго...в преходни режими не играе.

      18 градско е прекрасен разход...поздравления.
      Разхода "18/100 "ще ни поздрави с агънце при предизвикателството.
      Андрейка, давай да го изядем!
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • До: Мерцедес за освежаване

        Аз съм се депресирал отдавна на тема разход...560-ката се държи прекрасно по кални баири
        ...фърчат буци по 5 метра, кат свъшат буците камани и т.н....гумите се чистат идеално сосе кубчетата за съжаление.

        Обаче тоя кютук харчи умопомрачаващи количества газ....сериозно отбягвам да правя сметка ама поне 40-50...и продължава да грее въпреки че беше около нулата тиа дни.

        18/100 е мечта...твойто 22 също....ше го *ба и бойлера дет си го направих!!!

        Коментар


        • До: Мерцедес за освежаване

          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
          Аз съм се депресирал отдавна на тема разход...560-ката се държи прекрасно по кални баири
          ...фърчат буци по 5 метра, кат свъшат буците камани и т.н....гумите се чистат идеално сосе кубчетата за съжаление.

          Обаче тоя кютук харчи умопомрачаващи количества газ....сериозно отбягвам да правя сметка ама поне 40-50...и продължава да грее въпреки че беше около нулата тиа дни.

          18/100 е мечта...твойто 22 също....ше го *ба и бойлера дет си го направих!!!
          Лапаше си добре.
          Наблюдавах го и се чудех как ще се издъни.
          Ни лъжа за ниския разход. сега го чакаля, като е в ред!
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • До: Мерцедес за освежаване

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Възможно ли е от прекъсната мека връзка на ауспуха да се дигне разхода. Мисля си го защото колата е катализаторна и ламбда-та е след меката връзка.
            За бензиновия двигател е много важно състоянието на ауспухната система-и за разхода,и за мощността.Трябва да е,като тази,с която е излязъл от завода!Предполагам,че докато си бил със скъсана връзка си усещал нещо,като да ти липсва мощност-вероятно колата се е ускорявала малко по-добре първите стотина метра,а после на дълъг път на последна предавка и по баир малко нещо да не ти е харесвало...?
            Са някой ще каже-ама що Ф-1 почти нямат ауспух,пък я колко са мощни!Ми щото всичко им е смятано и регулирано да са без ауспух!Но,кой-каквото да казва едно возило(еле пък с бензинов мотор) излязло от завода с ауспух трябва да си го има,и каквото се сменява да е максимално близо до оригиналдЪ.
            Правилно си се насочил за решаването на проблема,адаш!
            Последно редактирано от mbenz; 26-01-10, 13:09.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • До: Мерцедес за освежаване

              Да сваля покривалото и да демонстрирам едно ново желязце в коша на Командния център...


              ...с механичен компресор Eaton...
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • До: Мерцедес за освежаване

                Вече сме в движение. Без компресора, мотора си работи доста "насъскано".
                Компресора се управлява с клавиш ОN/ОFF.
                В момента в който се включи, колата става с много зъл нрав. Ще трябва да се донастройват разни режими на работа, както и да монтирам интеркулер.
                Ще използвам водноохладения блок от 400цди.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • До: Мерцедес за освежаване

                  Дано не го управляваш ръчно тоя он/офф...щото електромагнитния съединител има живот от около 100 тина включвания...знам го от горчив опит.

                  Оригиналната логика го спира мноооого редко, при това следи минимални обороти на двигателя и т.н.

                  Коментар


                  • До: Мерцедес за освежаване

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    ....щото електромагнитния съединител има живот от около 100 тина включвания...знам го от горчив опит..
                    Не знам точно този съединител какъв е, ама 100 включвания звучи странно.

                    На климатика е електромагнитен, по машините имам много такива....работят с години на 24 часов режим.. Повечето включват на обороти с удар. И това в индустриални условия, нон стоп, по 10 000 пъти в час.
                    Пример: МВО фалцмашините.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: Мерцедес за освежаване

                      МБ 2.3 компресор е с М62 Итън компресор като най-обощо е вързан 1 към 2 с двигателя т.е. се върти два пъти по-бързо.

                      http://www.rbracing-rsr.com/turbo/Tu...s/M62power.gif

                      тва му е консумацията на повер от двигателя т.е. като го включиш на 3000об/мин, компресора върти с около 6000-7000 при 7ПСИ става 15 коня....това е далееече по-малко от климатика. 12kW от место си е бая работа за шайба с диаметър 10-15см.

                      А и съм трошил такъв...други хора също са трошили, та един вид не съм единствен.

                      П.С. На тъмно се вижда как фърчат искри от ремъка...за да няма приплъзване го смених с агренажен...тука вече стана зловещо

                      Коментар


                      • До: Мерцедес за освежаване

                        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                        ...12kW от место си е бая работа за шайба с диаметър 10-15см........
                        В момента на пускането само оборотите на мотора и тежестта на нещата в компресора са от значение. Удара може малко да се регулира с магнита но 12kW са множко. Ще трябва сериозен съединител който е голям. Защо не ползвате системата с отпушване на тръбата. Там поне е лесно.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • До: Мерцедес за освежаване

                          Итъна е Руутс компресор т.е. от първите винтови, с два ротора с формата осмици (тука са три, леко посукани) и са бая кютуци, ако че са алуминиеви. Оригинално компютъра го изключва само на празен ход и то при некви условия, но на целата газ като включиш , на тоя съединител му се извива свят. Не че не работи, ама е до време.

                          Коментар


                          • До: Мерцедес за освежаване

                            И двамата сте прави. За сега, ако не работи Итън-а, през него смучи въздух мотора. Работим по система с клапан и бай-пас към филтъра за да може мотора да си диша нормално, както и включвател който да може да спира компресора, а като го включва да следи за под 1000об/м. Лек зор ще е, но иначе ще трябва всичко да се доверява на мен. Шайби има налични, а като се развали ел. включвателя просто остава зацепен. По важното за мен са настройките на компютъра за да се разгърне пълния капацитет на мотора.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • До: Мерцедес за освежаване

                              Е поне един от най-добрите мапери (туниг-гуру, писач на софтуер) е Тони Келеша от Варна. Ако има некви ядове, мисля че, човека ще е от полза.

                              Коментар


                              • До: Мерцедес за освежаване

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                Е поне един от най-добрите мапери (туниг-гуру, писач на софтуер) е Тони Келеша от Варна. Ако има некви ядове, мисля че, човека ще е от полза.
                                Офф
                                Ти познаваш ли го тоя бе? Питай го за кутии пише ли песнички и освен ремап на моторите, друго могат ли да пипат.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X