Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Диско II - Shuttle Valves Switches /TC,HDC,ABS лампи/

    Покрай търсенето за абс-а на Фрилендъра ето на какво попаднах:
    http://www.landroverclubvi.com/abs-mod.html
    Поправка на модулатора на абс-а на Дискавъри 2 /Wabco/,
    който докато четох останах с впечатлението, че е често срещан.
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

    Коментар


    • #92
      От: Диско II - Shuttle Valves Switches /TC,HDC,ABS лампи/

      Здравейте, аз вече съм собственик на Дискавъри 2 V8 2001г. от Варна. Още при покупката видях че тези лампи ABC и ТС и за наклон на джипа светят. Още една лампа също свети която е за нивомата но окачването му е сменео с пружини. Та въпроса ми е може ли някои да ме насочи във Варна къде мога да я поправим?
      Благодаря ви

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Прочетохте ли това
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-05-11, 08:24.

      Коментар


      • #93
        От: Диско II - Shuttle Valves Switches /TC,HDC,ABS лампи/

        Здравейте, имам въпрос към колегите сблъсквали с проблема на 4- те светещи лампи на диско 2. Та въпроса ми е моите лампи светят от време на време и грешката която дава е мотор помпа неизправност ако някой е имал същия проблем нека сподели аз лично се съмнявам проблема да е в мотора понеже лампите светят без никаква закономерност понякога още когато запаля друг път по време на движение. Благодаря предварително.

        Коментар


        • #94
          От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

          Първо почисти добре точките за замасяване (две) - над левия фар пред кутията на филтъра ... а грешката може да е от всичко ...
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #95
            От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

            Почистих клемите но проблема си остава

            Коментар


            • #96
              От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

              Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?

              Коментар


              • #97
                От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                Проблемът е "многолик" и без да се мине през четене на грешки няма смисъл да гадаем. Това "мотор помпа неизправност" по-добре го напиши на английски, както го казва машинката, че така аз поне не мога да го разбера и не ми се струва да има отношение към светенето на тия лампи.

                п.п. Коя е четвъртата лампа, която свети? Освен TC, ABS и HDC? Коя от всичките светва първа?
                Последно редактирано от stargazer; 05-02-13, 10:11.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #98
                  От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                  Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
                  Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?
                  Преди време бях чел по английските форуми, че много често проблема идва от АБС сензор.
                  Зацапан или оголен кабел + това пишеше че предните АБС сензори са били на букса на калника, но са правели проблем и са ги подменяли с такива с цял кабел до АБС модула.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-02-13, 16:45.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                    Първоначално публикуван от doci98 Преглед на мнение
                    преди време бях чел по английските форуми, че много често проблема идва от АБС сензор - зацапан или оголен кабел + това пишеше че предните АБС сензори са били на букса на калника но са правели проблем и са ги подменяли със такива със цял кабел до абс модула.
                    Бе то и от надрани дискове и свирещи накладки може да е. Вариантите са поне 6-7, ама докато няма по-подробна информация никакъв акъл не може да се даде.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                      Четвърта лампа е за ръчната спирачка но ще проверя коя светва първа . А грешката я изписва на български затова така я изписвам.

                      Коментар


                      • Така. Пиша много на бързо, че трябва да излизам. Лампата на ръчната не е само за ръчната. Свети и при ниско ниво в казанчето за спирачна течност (има една букса на капачката - провери я). Не вярвам обаче проблемът да е от липса на течност, понеже тогава щеше да останеш първо без съединител (освен ако колата не е автоматик?). Има и още, ама закъснявам..
                        При такава комбинация от светещи лампи, аз бих огледал сноповете, които се намират под барчето и буксите на slabs компютъра, който се намира зад жабката. Цялата работа ми прилича по-скоро на лоша връзка/хлабав куплунг. Това заради комбинацията с лампата на ръчната.

                        С какво четете грешките и в кой модул ги четете? Модулът, който отговаря за ABS-а се нарича SLABS.
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-02-13, 17:31.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                          Благодаря за насоките снощи проверих четирите лампи светват едновременно аз също си мисля че е лоша връзка понеже когато не светят лампите ако тропна в дупка веднага светват.Грешките ги четохме с един приятел който има тестер в ABS модула и на двата пъти даде тази грешка.Нивото на течността е добре ще проверя куплонгите но ще е събота или неделя за да е светло.

                          Коментар


                          • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                            Днес попаднах на един интересен автотъргашки "метод" за гасене (предпродажбено) на лампите. Понеже не са крушки, а диоди, както се споменава по-напред в темата, и не могат да ги разкачат, хубавците бяха запълнили кухините с черен силикон. Самата кола беше с прекъснати контакти на модулатора (на няколко места) и ABS-ът тотално отсъстваше, ама след повече от половин ден борба вече всичко с него е наред.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • От: Диско II - Shuttle Valves Switches /TC,HDC,ABS лампи/

                              Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
                              http://www.landroverclubvi.com/abs-mod.html
                              Поправка на модулатора на абс-а на Дискавъри 2 /Wabco/,
                              който докато четох останах с впечатлението, че е често срещан.
                              Файлът е полезен (аз лично, за вчерашната борба, се възползвах от него) но има някои дребни пропуски.
                              1. Вместо всеки път да се закача плочката и да се мерят съпротивления, може спокойно да се мери верига между пиновете на вътрешния и външния куплунг ето така:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABSmod1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5453663
                              2. Освен на показаното във файла място, "студени" спойки може да има и там, където вътрешният куплунг е свързан към главната платка:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:absmod2.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5453664
                              Конкретно във вчерашния случай имаше по една лоша и на двете места, плюс един неработещ ключ на плочката .

                              В крайна сметка, основната полезност на упражнението е, че спестява едни поне 290 паунда (без ДДС и транспорт), колкото струва целия модулатор примерно тук: SWO500040

                              п.п. ВАЖНО!!! След демонтиране и обратно монтиране на ABS блока, системата се обезвъздушава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с тестер. За щастие, повечето нови "масови" тестери вече го могат, т.е. не е нужно да се търси специализиран ровърски (rovacom, nanocom и т.н.).
                              Последно редактирано от stargazer; 13-02-13, 10:38.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                                Какво значи '' обезвъздушаване с тестер'' ? Че моето се държи така, все едно има малко въздух, и смятах след като сменя дискове и накладки да направя и това - има ли нещо по-особено ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X