Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

    Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
    Датчиците се свалят, ама избягвай. Друг е въпроса, че май се продаваха заено с главината. Ако по гривната се натрупа кал, датчика отчита грешно.
    Освен това сигнал за скоростта се взима от преден десен датчик. Почисти им куплунзите, след като измиеш калта.
    Как става почистването на натрупаната кал по гривната? И къде точно се намира?
    Discovery 1 - 300TDI

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

      Махаш датчика и гледаш през дупката - вижда се. Става с тънка отвертчица и парцалче - пипкаво е .
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

        Извинявам се предварително, ама датчика как го разпознавам и сваля ли се гумата при тази операция?
        Discovery 1 - 300TDI

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

          сваля се гумата. А датчика е едно цилиндрично, около 12мм диаметър забито в главината
          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

            Първоначално публикуван от logche Преглед на мнение
            Извинявам се предварително, ама датчика как го разпознавам и сваля ли се гумата при тази операция?
            Съвет. Щом не го разпознаваш по добре не го сваляй.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

              Темата е доста стара но най накрая намерих решението.

              Всички автомобили Ленд Ровър Дискавъри 2 с дата на производство от 1999 до 2001 са с вроден дефект, който се състой в това че в главината се отделят метални стружки, които лъжат АБС датчика, че колелата са блокирали при рязко натискане на спирачката.

              Ефекта е че педала на спирачката става супер твърд, АБС се включва но автомобила продължава да си се движи. Това ми изигра на 2-3 пъти супер лош номер и въпрос на късмет е че не катастрофирах.

              Решението: Обаждате се в Мото Пфое, продиктувате си VIN-a, казвате че знаете за открита сервизна програма от Ровър за подмяна на АБС блока по сервизна програма А263. Правят проверка в Оазиса (информационната им система). След около половин час ми се обадиха и ме поканиха да отида до Пловдив да ми сменят блока. БЕЗПЛАТНО!!!

              Признавам си, че това беше най изнненадващото за мен. Разбира се след като отида да го сменя към края на май началото на юни, ще мога да Ви кажа дали това е било истина.

              Надявам се да съм бил полезен!

              Успех на всички!
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                А какво е това - открита сервизна програма от Ровър за подмяна на АБС блока по сервизна програма А263??? Можем ли и ние с диско1 да се възползваме?
                Discovery 1 - 300TDI

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                  Първоначално публикуван от logche Преглед на мнение
                  А какво е това - открита сервизна програма от Ровър за подмяна на АБС блока по сервизна програма А263??? Можем ли и ние с диско1 да се възползваме?
                  Не. тя е за моделите Диско 2 от 10 Юни'98 до 2 Юли 2001 година с номера на VIN

                  MODEL/DERIVATIVE AFFECTED RANGE:
                  Discovery Series II VIN Range - XA900000 to XA907214
                  Build date Range
                  XA200000 to 1A299999
                  1A700000 to 2A736347
                  CKD ΠXA920000 to XJ920147
                  10
                  th July to 2 nd July 2001

                  Отделят се стружки от главините които лъжат АБС софтуера и колата включва АБС и не можеш да спреш.
                  СМенят блока и слагат такъв с нов софтуер който компенсира наличието на стружки в главините и колата се държи нормално

                  CAUSE:
                  Metallic debris from within the hub bearing intermittently attaches to the wheel speed sensor. This creates an additional spike on the sensor output sine wave, which the SLABS ECU calculates as a faster than actual wheel speed.
                  LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                  LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                  [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                  Коментар


                  • #24
                    Проблем светят три лампи наTC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                    Здравейте колеги! От няколко седмици от време на време светват едновременно лампите на 1. Тракшъна; 2. ABS; 3. За наклона. Понякога при запалване, или по време на път. Някой може ли да даде акъл, за какво иде реч? Когато светят, работили ми тракшъна и ABS-a? Вероятна повреда и отстраняване ?
                    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                    Коментар


                    • #25
                      До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                      Когато лампата на ABS-а свети, обикновено системата е изключена, тоест нямаш ABS, а от там и тракшън. Ако системата е на BOSCH, това пише по книгите.

                      За другото не знам. То си е специфично за модела.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                        Събирате се двамина, даваш на контакт и чакаш да ти загаснат лампите после първия седи и се пули срещу таблото, втория клати .....не хубавата съседка, а кабелите започваш отзад напред (от таблото към мотора) оглед на всички кабели и куплунги вероятно някъде нещо укъсява, има вода или прекъсва при клатенето би трябвалао да запали лампите
                        ВАЖНО! куплунгите се разкачат задължително не само външен оглед
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                          Благодаря, още утре ще пробвам. Притеснявах се, да не е някакъв проблем с компютъра.
                          [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                          Коментар


                          • #28
                            До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                            Аз съм с Диско 1. Преди време ми светеше лампата за ABS-а и се оказа поизвадени датчици. Деликатно чук-чук оправи нещата.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=38138&page=2
                            Постове номер 3 и 25.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                              Колега, най-лесно ще се провери в сервиз. Ако има проблем с АБС-а то тракшъна и спускането по наклон няма как да работят защото го ползват. Имаше една тема в която има описание за сервизна програма на ЛР по която могат да ти сменят АБС-а безплатно в зависимост от ВИН номера. Мисля, че беше побликувана от SG.
                              ---------------------
                              Шофирайте разумно!
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

                                Моят светеше така като го хакна в някоя кал.В мото пфое го гасяха и след 10-15 дни пак светваше.Впоследствие се оказа,че дава грешка в предния десен датчик.Някъде се говореше за стружки които полепват по гривната на АБС-то/за този модел конкретно/Отказва ти АБС-то,тракшъна и спускането по наклон.Много проблемна кола откъм тоци.АБС-то е Вабко не е Бош.Детайла си е проблемен в периода 99-01г.Дори модела е отзоваван в сервизите за проблемен модул.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X