Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Инфо за Диско 2 - WABCO Shuttle Valve Switch - една от причините за "3-те Аmigo"

    Първоначално публикуван от бай Иван Преглед на мнение
    Днес дойде кит-а,утре го слагам и ще кажа ша яде ли Асан баница
    Тоя кит за какво точно служи и къде се слага???
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

    Коментар


    • #77
      До: Инфо за Диско 2 - WABCO Shuttle Valve Switch - една от причините за "3-те Аmigo"

      Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
      Тоя кит за какво точно служи и къде се слага???
      Кит-а е за смяна на преебан такъв.Служи за "изгасяне" на трите лампи на таблото.Монтира се от долната страна на АБС блока.
      Нещо важно -не е нужно да се развиват металните тръби влизащи в АБС блока.Смяната е за 15мин.Използва се 4,5мм шестограм.
      LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

      Коментар


      • #78
        До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

        Оправя ли грешката от стружките тоя кит? Щото аз сменях предна главина миналата. година, закрепи се. Ама тва лято пак се показаха "тримата приятели". Последно колегите от МПФое ми диагностицираха задна лява главина,ама не ми се сменя.И за съжаление не попада в серв. бюлетин,а и най тъпото е, че светна когато смених предни. накладки.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-10-09, 07:38.
        Disco II td5
        2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
        planed: air locker, rear D44bumper

        Коментар


        • #79
          До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

          Не би трябвало - по-нагоре съм дал линкове, където хората споделят какво и доколко се оправя с кита ...
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-10-09, 10:17.
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #80
            До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

            Днес завъртях джипа рязко на обратен завой и светнаха "тримата бандита"
            Викам айде пак на чистене ще ходя.Изгасих запалих пак същото.
            Паркирах и след няколко часа като тръгвах бяха изгаснали
            LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

            Коментар


            • #81
              До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

              Първоначално публикуван от бай Иван Преглед на мнение
              Днес завъртях джипа рязко на обратен завой и светнаха "тримата бандита"
              Викам айде пак на чистене ще ходя.Изгасих запалих пак същото.
              Паркирах и след няколко часа като тръгвах бяха изгаснали
              Ако си ръчнал газчица да попревърти едно колелце повечко,АБС-то е решило че получава грешни сигнали(невъзможно голяма според програмата му разлика в скоростите на две колела), и се самозагасило(т.е. светнало) или някоя жица в нишите на колелата се е "пошегувала" опряла в нещо(късо) или се е поразтегнала и за момент е прекъснала .....нещо такова ми се върти из главата
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #82
                До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Ако си ръчнал газчица да попревърти едно колелце повечко,АБС-то е решило че получава грешни сигнали(невъзможно голяма според програмата му разлика в скоростите на две колела), и се самозагасило(т.е. светнало) ......
                Точно това стана!
                LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                Коментар


                • #83
                  До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                  Колеги, някой от София да има OBD скенер, не ми се чака в Мото пфое, а знам че задна главина беше за смяна , ама не съм съгурен лява или дясна....
                  Disco II td5
                  2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                  planed: air locker, rear D44bumper

                  Коментар


                  • #84
                    До: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                    Вчера за 20мин изгасих и последната лампа на таблото.
                    Развих таблото което се държи на 4 болта,мислех да извадя крушката но се оказа че е диод.Мина ми през главата да го счупя,но не посмях.Накрая сложих едно парченце хартия и сагата приключи
                    Прикачени файлове
                    LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                    Коментар


                    • #85
                      До: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                      Ти на въздушно окачване ли си? Защото аз съм на пружини и от време на време ми светва, което е без значение. Но ако си на въздушно и ти свети имяш проблем с възглавниците - нивото.
                      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                      Коментар


                      • #86
                        До: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                        Първоначално публикуван от egbelev Преглед на мнение
                        Ти на въздушно окачване ли си? Защото аз съм на пружини и от време на време ми светва, което е без значение. Но ако си на въздушно и ти свети имяш проблем с възглавниците - нивото.
                        Възглавниците ги изхвърлих след първото влизане в гората
                        На мен ми светеше постоянно,не че е пролем ама след като изгасих трите лампи защо да не изгася и четвъртата.В интерес на истинаа не ме дразнеше докато светеха 4-те,но ето че и дойде времето
                        LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                        Коментар


                        • #87
                          Диско II td5 - светят: блокаж, ABC и ТС

                          Здравейте,

                          ситуацията е горе-доле ясна, но аз да ви споделя.
                          При шофиране в интензивен дъжд или мокра настилка по шосе, светва първоначално червената лампата на таблото за блокажа. Започва да си мига и така докато при рестартиране на двигателя, не светват и ТС и АВС. При това положение колата си върви нормално. След определено време блокажа вече не светка, но остават да светят ТС и АВС. А след като колата престои вечер, на сутринта вече нищо не свети и вс е ОК. Прилагам снимка.

                          Ходих при Мото-Пфое Плевен, закачиха го, но не откриха нищо. Явно е, че някъде по веригата има разхлабена връзка, която се замасява и започва да светка. Трябва да се огледа цялата верига за да се види къде е проблема, поне така ми казаха.
                          Интересно, че при влизане в дълбока кал не прави подобни проблеми.

                          Благодаря Ви за всички споделени коментари и предложения,

                          Поздрави,
                          Прикачени файлове
                          [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
                          [/B][/COLOR]
                          [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
                          [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

                          Коментар


                          • #88
                            До: Диско II td5 - светят: блокаж, ABC и ТС

                            Тая работа със закачане не става. Трябва си доброто старо проследяване на кабели и намиране къде влиза вода.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Диско II td5 - светят: блокаж, ABC и ТС

                              Почни от ключето за лампата на блокажа - намира се отгоре на раздатката, на 5-6см зад пина с който се включва блокажа - номер 11 на тази картинка

                              от там връзката минава през няколко конектора и общи маси - най-вероятно се мокри и окъсява - когато има сигнал от този ключ (индикира, че блокажа е включен) то АБС+(ХД+ТК) се изключват когато се опиташ да запалиш - достъпа до съответните връзки е под централната конзола(около ръчната), но от там не може да достигнеш до ключето - то се достъпва отдолу (или трябва да разнитиш ламарината която покрива СК+РК за достъп от купето - приготви си 13 поп-нита)

                              или разкачаш сниньо-черната жица както е на картинката - но кой беше точно конектора - не мога да ти обясня в момента - ще трябва с мултицет да го гониш (или да се ориентираш по wiring diagrams в RAVE CD-то, него го има в раздела "специализирана информация")



                              успех
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • #90
                                До: Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

                                Здрасти,
                                благодаря ти за подробната и изчерпателна информация!!! Ще я споделя с хората от сервиза.

                                Жив и здрав, весели празници.
                                [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
                                [/B][/COLOR]
                                [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
                                [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X