Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светят три лампи TC,ABS,HDC на таблото на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

    Проблема на 100% е решен. Ако искаш може да ти кажа и къде ще го оправят набързо , ако и при теб е това.

    Коментар


    • #62
      До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

      +1 и на мен вчера ми светнаха и трите лампи. От АБС-а ще да е нещо, защото като запаля ТС-то и ХДЦ-то изгасват и понеже АБС-а не изгасва светват обратно.

      Въпроса ми е: може ли да е от накладките, защото са ама съвсем изтъркани?
      ---------------------
      Шофирайте разумно!
      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

      Коментар


      • #63
        До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

        Не е от накладките 100% според мен , моите се бяха изтъркали и не светеха, а нарочно ги оставих да се търкат защото чаках комплект дискове и накладки на EBC, и тогава нямах този пороблем. Така че отиди някъде на диагностика, и ако я има тази грешка за която съм писал по-нагоре , проблема се решава със 115 лв от мото пфое ...

        Коментар


        • #64
          До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

          Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
          Въпроса ми е: може ли да е от накладките, защото са ама съвсем изтъркани?
          По-скоро не получава сигнал от някой датчик ако не ти се дават пари, оглед и мерене от куплунгите по ходовата част
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #65
            До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

            Има един колега, който има софтуер за Диско и Рейндж и може да я свърши тая работа. Аз все нямам време, ама до края на седмицата ще се свържа с него и ще пиша.
            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

            Коментар


            • #66
              До: Светят три лампи на таблото на Диско 2?

              И така след диагностика в Дарукар ми казаха, че модулатора бил проблема, можел да се ремонтира, но ниамало гаранция. Нов струвал... 4000 лева ха-ха-ха. Ще ходя в Мото Пфое другата седмица пък да видим. Не попада в сервизната програма за смяна на АБС-а. ЕКУ-то е сменявано през 2003 по друга сервизна програма. Дано излезе онзи клапан дето струва 117 лева, ако не ще влизам с взлом в полицията в Пирдоп да си сваля това онова от старото диско.
              ---------------------
              Шофирайте разумно!
              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #67
                Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                Една от причините за ви светнат 3-те лампи за АБС, ХДЦ и ТЦ, наред със стружки в главината и неизправен абс сензор, е проблем във въпросния Shuttle Valve Switch на АБС модулатора (SWO50030). При проблем с него, лампите светват спорадично - най-вече, при преминаване на неравности примерно. Истинския проблем се оказват студени спойки или нарушени от вибрациите контакти между тази част и модула с клапаните на модулатора, т.е частта на която е закачен - добре личи на снимките от 2-рия линк.
                Често, подмяната на въпросния Switch не оправя проблема защото самите контакти на клапанния модул са дали фира.

                Попаднах на 2 теми (англоезични) където конкретния проблем е разискван и решен подходящо (с поялник):

                Тази тук, където има линк към Бюлетин на ЛР показващ стъпките за доуточняването на проблема с мултицет, както и препратки към докумнетация на WABCO (1.6mb) както и допълнителни ел.схеми от сайта на производителя

                Втората, дискутира същия проблем с този модел на WABCO, но използван при HUMMER, няма да се плашите - модула (а и решението на проблема е един и същ) - има нагледен снимков материал както и добри подсказки къде да се мери и какво да се очаква - евала на автора, шапка му свалям

                успех и дано съм ви бил полезен...

                п.с. поставил съм линковете към темите за да са достъпни и съпровождащите дискусии ...
                LR Disco II, Td5

                Коментар


                • #68
                  До: Инфо за Диско 2 - WABCO Shuttle Valve Switch - една от причините за "3-те Аmigo"

                  Днес дойде кит-а,утре го слагам и ще кажа ша яде ли Асан баница
                  Прикачени файлове
                  LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                  Коментар


                  • #69
                    До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                    Ето и снимки от "упражнението"-
                    Преди:


                    След:


                    Цялата опрерация струваше 120лв
                    LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                    Коментар


                    • #70
                      До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                      От къде го поръча?
                      Disco II td5
                      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                      planed: air locker, rear D44bumper

                      Коментар


                      • #71
                        До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                        Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
                        От къде го поръча?
                        http://www.brit-car.co.uk/product.ph...9912&xSec=5497
                        Задължително след това иди да ти изчистят грешките
                        LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                        Коментар


                        • #72
                          До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                          Здравейте,
                          Имам следната питанка за Ленд Роувър Дискавъри II, td5, 1999 г. на 170 000 км. Преди 2 дена, след изминати 650 км по междуградските пътищата из Северна България (при силен вятър, дъжд и доста дупки и неравности по пътищата, но без сериозни скачания) , в края на пътуването ми светнаха следните лампи по арматурното табло:
                          -Първоначално червена лампа „четирите колела с кръгче в средата с хикс в него; След гасене на двигателя и наново запалване, светнаха и
                          -Лампата за тракшън контрола (ТС) и АВС; Така светеха трите лампи и джипката се движеше нормално, без каквито и да е проблеми. При повторно гасене и запалване, останаха да светят само лампите за ТС и АВС. При няколко рестарта, вичи не светеше нищо.
                          На сутринта нямаше светещи по таблото лампи, но след изминати няколко км отново светнаха в същата последователност и отново угаснаха.
                          В града където живея се оказа, че нямат софтуер за тази марка джипове и РС диагностиката не помогна. Казаха ми, че може нещо компютъра да се е бъгнал и да махна клемата „+” на акумулатора за няколко минути и след това да проверя дали ще светят. Не светеха.
                          И въпросите ми,
                          1.Съвети, мнения и коментари относно този проблема;
                          2.Да ми препоръчате сервиз в Регионите на Русе, Плевен или Велико Търново, където имат познания и могат да обслужват този модел джип;
                          3.Някакво техническо ръководство за този модел, от където мога да почерпя информация, като например коя лампа какво означава, че карам машината от 2 месеца насам и все още я опознавам.
                          Моля, да ме извините ако пускам този пост не точно където трябва във темите на форума.
                          Благодаря Ви предварително за съветите и мненията,
                          Поздрави.

                          Съобщение отмодератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-10-09, 10:43.
                          [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
                          [/B][/COLOR]
                          [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
                          [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

                          Коментар


                          • #73
                            До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                            По-скоро имаш проблем с тоците - нещо някъде е дало на маса...
                            Провери окабеляването на теглича (ако го имаш - имаше подобен проблем споненат из темите). Тази лампа с 4-те колела и Х-чето е за блокажа - обикновенно светва когато изгори бушон номер 25 - виж тук как беше при мен - задните стопове, светлината за задна и тази лампа се на една линия и подават сигнал/контролират се от BECM - компютъра дето управлява повечето 2-ро степенни системи в колата - прозорци, фарове и т.н. ... с 2 думи, не си за специализиран сервиз и все още нямаш повод да се притесняваш особенно, но хващането на проблема може да се проточи

                            успех
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #74
                              До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                              Първоначално публикуван от sea_eagle Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              Имам следната питанка за Ленд Роувър Дискавъри II, td5, 1999 г. .......
                              ........ Някакво техническо ръководство за този модел, от където мога да почерпя информация, като например коя лампа какво означава, че карам машината от 2 месеца насам и все още я опознавам.
                              Моля, да ме извините ако пускам този пост не точно където трябва във темите на форума.
                              Благодаря Ви предварително за съветите и мненията,
                              Поздрави.
                              Заповядай Горе в дясно има бутон търсене,изпролзвай го.
                              Прикачени файлове
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Проблем с ABS,TC и HDC на ЛР Диско2

                                Благодаря Ви за съветите и ръководството,

                                ще проверя този бушон №25.

                                Поздрави
                                [COLOR=DarkGreen][B]Land Rover Discovery II, 2.5 td5
                                [/B][/COLOR]
                                [B][COLOR=#00b050]Помогни да опазим птиците и природата на България![/COLOR][/B][B][COLOR=navy]
                                [/COLOR][/B][B][COLOR=red]Присъедини се на:[/COLOR][/B][B][COLOR=#3333ff][URL="http://www.bspb.org/"][COLOR=blue]www.bspb.org[/COLOR][/URL][/COLOR][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X