Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

    Здравейте колеги,
    Предстои ми смяна на задните амортисьори. Нуждая се от съвет към какъв модел да се насоча. Колата се ползва ежедневно в градски условия, а събота и неделя за лек offroad. Кой от следните видове амортисьори бихте ми препоръчали:
    -1. Двойнодействащи маслени;
    -2. Двутръбни газови;
    -3. Монотръбни газови.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

  • #2
    Темата е интересна, хубаво е да се споделят също марки амортисьори и разликата между нормалните е хеви дюти амортесьорите при стандартно каране.
    Личен опит:
    Миналата година подмених моите с нови маслени - Armstrong - не го правете - лично аз не съм доволен и ще ги сменям пак, но вероятно в комплект с пружините.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #3
      съжалявам че малко неподготвен ще се изкажа ... но моите впечатления са че трябва да вземеш газови - тъй като те са малко "по-твърди"
      вече нямам идея едно или дву-тръбни да са. Малслените по дефиниция са по меки. Дано да не съм те заблудил.

      Коментар


      • #4
        Зависи какви са предните.
        Задното окачване трябва да е по твърдо от предното при всички положения. Така стабилноста е осезаемо по добра особено при градско шофиране или лек офроуд което общо взето е едно и също.
        При това положение двоино деистващи маслени монотръбни или двутръбни отпадат като избор за задни.
        Двутръбни маслени еднодеистващи са скъпи. и са предназначени за тежък и скоростен офроуд.
        Чисто газовите са много твърди.
        Еднотръбни:

        Или двутръбни

        Синйото е газ под налягане 20-30бара
        Според мен наи удачния избор са двутръбни комбинирани Пак казвам зависи от предните.

        Оранжевото е масло под налягане 7-8бара.

        Коментар


        • #5
          Ами аз да кажа че оригиналните много се късат(за 2 месеца смених три) и след това минах на Армстронг които все още са здрави (пак около два месеца) Иначе гледах че някой беше казал хубави неща за Де Карбон газовите. Пък и парите им май са добри.Плюс това много е важно да не попаднеш на ментета.
          M.P.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от kinex
            двоино деистващи маслени монотръбни
            Чисто газовите са много твърди.
            А може ли да ми ги покажеш ? И двата вида ?

            Коментар


            • #7
              Да споделя и опита какво показва - става въпрос за РР класик, който на практика е със същото шаси и окачване като Диско 1
              Със оригинални пружини и амортисьори-клати повече, но няма грижи
              Със яки пружини и амортисьори (Айрънмен) - мн по стабилно, но при интензивен офроуд се късат бомбетата на предните амортисьори- поемат прекалено голямо количество енергия при движението по пресечен терен и в следствие умора на метала се откъсват. Със оригиналните амортисьори този ефект го няма, за предпочитане са по-здравите пружини.
              Фатална комбинация е омекнали пружини със мн яки амортисьори.
              Ако греша, ме поправете (хората които се занимават с окачвания и ходова част)
              http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
              Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

              Коментар


              • #8
                Звучи ми нелепо, като знам колко са износени мойте задни амове, и не мърдат.

                Или има проблем с окачването и се получават аномалии, или просто пазаруваш ментаци. Пробвай кони, ако ще сменяш само амове, но аз те съветвам да се замислиш за цялостна подмяна на предни и задни пружини и амове, с проверен тунингов еквивалент от сигурен източник, например ТЖМ...
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-08-10, 14:32.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Митко/fulda/
                  Първоначално публикуван от kinex
                  двоино деистващи маслени монотръбни
                  Чисто газовите са много твърди.
                  А може ли да ми ги покажеш ? И двата вида ?
                  Написах ЧИСТО газови в стремежа си да се разграничат по ясно от комбинираните за да стане ясно и на хората които не разбират.Разбира се че чисто газови няма. Във всеки амортисйор има хидравлична течност.
                  Фигура С без газ = двоино деистващи маслени монотуб.

                  Коментар


                  • #10
                    Barbaron,
                    като имам предвид за какво ползваш автомобила, бих ти препоръчал оригинални, наскоро купих такива от Мото Пфое на цена 112 лева единия с ДДС.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      В момента наистина колата се ползва по описания по-горе начин, но смятам и да попътувам към някои интересни и недостъпни за обикновен автомобил места. Цел 1 е крепоста Лютица над Ивайловград. За сега съм се ориентирал към амортисьори Armstrong. По-нататък ще видя кое как ще е. Благодаря на всички които се включиха със съвети.
                      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                      Коментар


                      • #12
                        Mного интересно - в Мото Пфое са 112лв,а в Дару са 80-90 лв оригиналните
                        M.P.

                        Коментар


                        • #13
                          При Леви са 70 лв. Armstrong.
                          В Канекс има за 145 монотръбни DeCarbon
                          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                          Коментар


                          • #14
                            Монотръбни газови.
                            Ей за тва хората приказват че джипките друсали.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвети при избор на амортисьори за LR Disco

                              Здравейте колеги, нов нов пресен зелен съм! Ползвам тази тема, тъй като търся комплект амортисьори за Ланд Ровър Дискавъри 1991ва 2.5 ТДИ. Баща ми си взе въпросното возило, трябва да му се сменят амортисьорите и търся модели, марки серийни номера. Надявам се, ако Ви е възможно дами дадете съвети и конкретни препоръки - модели, марки! Търся стандартни амортисьори. Джипът ще се ползва и за лов, така че ако има един вид "усилени" амортисьори ще съм Ви благодарен да споделите!!! Спешно търся информация, тъй като возилото е в сервиз вече и търся части!

                              Благодаря Ви предварително!!!

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-07-10, 12:36.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X