Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

    Никакви познания не ти се губят - колкото повече, толкова повече. И си прав, че лифта не е всичко, не е и най-важен. Три са основните позиции на моста, които трябва да разгледаш - работна точка, горна мъртва (в бъмп стопа) и долна мъртва точка (висящ на ама или на колан).

    Вдигаш задницата (или предницата) на две стойки (ако нямаш ще ти дам), махаш пружините и започваш да чекнеш моста както се сетиш - мериш дали при пълна артикулация няма да се свие в амортисьора вместо в бъмп стопа, от другата страна дали пружината не е по-дълга от нужното (такъв ход не ти трябва) и евентуално слагаш колан. Мериш хоризонтален ход нагоре и надолу, трябва да е балансиран. Тук при нужда могат да помогнат подложки за пружините (режат се на лазер) от по 10 мм, за да се намери правилната работна позиция на моста, и да се нивелира колата отпред и отзад. Имай предвид, че пружините шитпарт всяка е с различно мнение и мнението се мени на всеки 6 месеца.

    Коментар


    • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

      Това с чекненето го правих отзад. Така стигнах до извода, че при сегашното положение ми трябват подложки на бъмпстопа и частична нужда от конуси (при разпъване пружините олекват, отлепят се от леглата и са на път да изскочат - предполагам като се добави и инерцията ще изскачат).<br>Имах предвид, че не съм наясно как трябва да се разпредели нагоре и надолу спрямо статичното ниво. Нямам за база и "оригинала" тъй като при мен всичко личи, че съм бил с някакво +около 20 мм окачване.<br><br>Колкото повече го мисля, толкова си затвърждавам мнението, че трябва да покарам да се опознаем и тогава да (ако) правя промени.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X