Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

    Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
    Говоря за Диско 1, за 2-ката може и да влизат.
    Явно е така защото аз съм с 2-а и стоково окачване без никакво рязане и никъде не търка или жули при доста начупен терен. Съжалявам , че нямам снимки.
    L.R. Discovery 2 TD5
    Suzuki SV1000

    Коментар


    • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

      Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
      Мернах че пишете че карате с 245/75/16 и нямате проблеми без лифт......
      Здравей, не знам, защо при теб се получава така. Аз карам със Силвърстон МТ 117 Х и нищо не съм рязал или подгъвал отзад. След като ги монтирах само регулирах малко болтовете, които ограничават завоя. След това тест на полигона на Дядо Владо и беше без проблем. После карах Родопите, Ботев, около Батак няколко пъти и тук около София по Стара Планина и нямам оплаквания никакви. От както го взех мисля, че беше май месец до сега съм навъртял 10 000 км като 9 000 км от тях с тези гуми.

      П.С. Забравих да кажа, че съм без фланци.
      Георги Танев (0+)
      Land Rover Discovery 1 300 TDi
      Land Rover Club Bulgaria
      0887 930 238, 0878 797 768

      Коментар


      • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Да - още са си на джипа - заден десен е изпуснал от есента, заден ляв е на път. Предните незнам, но усещам, че не работят както бяха нови.
        Сега като се замисля - в сравнение с ПроКомпа поемаха доста по-добре пътя. Незнам дали ТФ ще са толкова добри обаче...
        На последното състезание съм ударил едното Кони отзад - слабото място на монотръбните амортисьори - директно за боклука. Сега съм пред дилема дали да купя второ Кони и да ги комплектовам или не. Чуденката е изцяло финансова. Ако решиш да сваляш задните - обади се, може да успеем да направим работещ комплект.

        Кони са в различна лига в сравнение с Прокомп, Терафирма и прочее. За да се усети разликата обаче иска яко каране. Разликата става огромна когато амортисьорите загреят/прегреят. Возат твърдо и на много колеги това не би се харесало. Лошото при Конитата е цената и това, че не са ремонтируеми.

        Коментар


        • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

          Някъде началото на другият месец ще се замислям сериозно - ще ти звънна, поне един комплект ще направим, но за кой
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            Мисля го защото с предишното Диско с окачване, по макадам карах с 40 км. Със сегашното, по същият макадам повече от 20 км не мога да вдигна. Иначе не търся височина. Пък и нали половината от идеята да имаш джип, е да го тунинговаш
            Мисля, че имам един-два комплекта подложки. Дифендъра на времето го взех с подложки и някакви индийски амортисьори - след 40 по макадам не се усещаха дупките.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

              Някой дали има задни оригинални (като дължина) амортисьори да им тегли една ролетка: сгънати и раззгънати от център ухо до център долни тампони?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                Аз имам от Диско и съм ги мерил - тук. Не знам дали на твоите са същите.

                Коментар


                • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                  По сайтовете гледам дават еднакви амове за деф, диско1 и РР класик.
                  Ако дължините ти (365/565 мм) са мерени между монтажните точки, то излиза, че новите ми амове са по-дълги и сгънати, и разгънати (400/640 мм).
                  Т.е. ще трябва да подложа на бъмпстопа около 35-40 мм, за да ги предпазя от удар.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                    И при мен сметката е такава - отзад иска високите бъмпстопове, отпред - не.

                    Коментар


                    • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                      Аз карам без високи бъмпстопове. Не съм късал ам, но признавам, че е хубаво да има
                      Апропо - Павлов - какво реши да правиш с твоят КОНИ - при мен е изпуснал само единият заден и сега се чудя ти ли ще правиш комплект или аз
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Аз карам без високи бъмпстопове. Не съм късал ам, но признавам, че е хубаво да има
                        Апропо - Павлов - какво реши да правиш с твоят КОНИ - при мен е изпуснал само единият заден и сега се чудя ти ли ще правиш комплект или аз
                        Аз съм решил отдавна - предпочитам да са за мен

                        Коментар


                        • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          По сайтовете гледам дават еднакви амове за деф, диско1 и РР класик.
                          Ако дължините ти (365/565 мм) са мерени между монтажните точки, то излиза, че новите ми амове са по-дълги и сгънати, и разгънати (400/640 мм).
                          Т.е. ще трябва да подложа на бъмпстопа около 35-40 мм, за да ги предпазя от удар.
                          Седя и си мисля - какво ще се случи ако преместя горния захват на амортисьора нагоре с нужното разстояние?
                          Например си направя нови конзоли за амовете.

                          Какви са плюсовете и минусите на двата варианта?
                          Чрез промяна положението на захвата на амортисьора и височината на бъмпстопа мога да си "играя" с хода на окачването: колко нагоре и колко надолу. Ама тук вече почва да става сложно и май само си седя (без да мисля)
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                            Я се наспи първо, пък утре пак. Набързо, за чий ще местиш захвата на +2 нагоре? Надолу хода ще е като на оригиналните. Преспи и утре пак.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                              Принципно има и такива "лифтове" - обикновенно при други марки, където повдигането струва доста пари и се чудят как да повдигат с подложки на разни всякакви работи.
                              Не мисля, че има каквато и да е логика да мислиш подобни... щуротии

                              п.п. и за ЛР се продават по-ниски кули и задни консоли свалени надолу... кому са нужни?
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                                Тарга - аз се наспах и осъмнах с идеята да тургам и колани вместо конуси, че пружините са на ръба да се извадят.
                                Добре че пътувах до Шумен та обмислих и премислих всичко. Ще подложа на бъмпстопа и ще си направя и на мен конуси. Или поне първоначално пък после може и друг акъл да ми дойде.

                                @Масо, не си разбрал - вместо надолу смятах да качвам захвата нагоре. Което нищо не променя по лифта, а само преразпределя хода както писах по горе.

                                В едно окачване параметрите са много и височината не е единствения! Ъп и даун също са от значение и са в взаимовръзка с другите характеристики, но познаниятантук почват да ми се губят
                                Има каквп да се обсъжда по тази тема, но 5-ракиев ще ни скастри!
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X