Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

    Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
    Ами ок, пробвай тогава да смениш само задните пружини с +200 да видиш разликата.
    За какво са ти амове +5" като немогат да се ратегнат. За да можеш да ги ползваш ти трябват щанги с 6 градуса коорекция, кардан с двойно каре и незнам още какво.
    Сопри се малко, +5" амортисьори не значи и +5" пружини!
    С +2" пружини и +5" амортисьори ще стане перфектно, въпросът е наистина да не се хвърля на пружини +300 кг. За щангите си прав, но ще са му достатъчни 3 градусови, защото 6 градуса са за над +4", но ПРУЖИНИ! А кардан са двойно каре чак не му е необходим, достатъчен е такъв с голям ъгъл (wide angle) - http://www.mailorder4x4.com/acatalog...ropshafts.html (тук са най-евтини), а може и от тук - заден http://www.qtservices.co.uk/parts/de...-90-rear-.html и прословутия преден двойночупещ http://www.qtservices.co.uk/parts/de...rop-p1021.html
    Всъщност аз отпред съм с такъв - http://www.mm-4x4.com/front-double-c...on--3258-p.asp и съм доволен.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #47
      От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

      Терафирма Биг Бор амове+Терафирма задни пружини(прогресивни)+200кг и предни Терафирма +100кг.
      sigpic
      Land rover lightweight-series 3
      Range Rover V8
      Range Rover Classic Vouge SE V8
      Mercedes G280

      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

      Коментар


      • #48
        От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

        Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
        Терафирма Биг Бор амове+Терафирма задни пружини(прогресивни)+200кг и предни Терафирма +100кг.
        Ам що ги продаде ма негодник. Ей сега ще дойде рожденния ми ден. Как та мразя тебеее.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          Амортисьори за LR Discovey 2

          Здравейте, смятам да си сменя заднитеамортисьори на Discovery 2 понеже виждам че са изтекли. Джипа се кара основно по асфалт и нормален черен път и е с въздушна възглавница отзад и активно окачване. Въпроса ми е какви да сложа, дали оригинални/ коя фирма ги прави?/ в Дару Кар ми ги дават за 165лв броя или да избера Monroes или Kayaba. Монрото в официалният вносител Тех-Ко ми ги дават за 250лв броя а днес ще провера цената на Каяба в Косер. В саита на Monroes има избор за видовете окачване на джипа / възд. окачване,пружини със и без активн. окачване/ доколкото в Kayaba има само един вид амортисьор. Не знам в този сайт някои пазарил ли еmister-auto.bg доста евтино е всичко и ме съмнаява нещо Монрото е на 120лв. И оше един въпрос нормално ли е предното окачване да е толкова твърдо, когато минавам някоя гърбица все едно е заварено всичко отпреде дали не са заминали и предни амортисьори ?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-11-13, 14:20. Причина: Линк

          Коментар


          • #50
            От: Амортисьори за LR Discovey 2

            Тия нещо са изтрещели с цените. В island4x4 Терафирма са 27-8 паунда т.е. ако се поръчат само два амортисьора ще стане ((2х27+15)+20%)х1.32= 110 лв. А има и калпави за по 16 паунда. 250 кинта (горе-долу) струваха мойте NitroMax-ове, ама те са технологично различни и са дебели колкото два обикновени. Поне това Монро да беше Adventure за тия пари...
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #51
              От: Амортисьори за LR Discovey 2

              Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
              Здравейте, смятам да си сменя заднитеамортисьори на Discovery 2 понеже виждам че са изтекли. Джипа се кара основно по асфалт и нормален черен път и е с въздушна възглавница отзад и активно окачване. Въпроса ми е какви да сложа, дали оригинални/ коя фирма ги прави?/ в Дару Кар ми ги дават за 165лв броя или да избера Monroes или Kayaba. Монрото в официалният вносител Тех-Ко ми ги дават за 250лв броя а днес ще провера цената на Каяба в Косер. В саита на Monroes има избор за видовете окачване на джипа / възд. окачване,пружини със и без активн. окачване/ доколкото в Kayaba има само един вид амортисьор. Не знам в този сайт някои пазарил ли е http://www.mister-auto.bg доста евтино е всичко и ме съмнаява нещо Монрото е на 120лв. И оше един въпрос нормално ли е предното окачване да е толкова твърдо, когато минавам някоя гърбица все едно е заварено всичко отпреде дали не са заминали и предни амортисьори ?
              Амортесьорите трябва да съоветстват на окачнето. До колкто разбирам, твоята кола е с № до 2А999999 (with ACE; with self leveling), при която задните амове са с part № RPD102354,а предните са RNB103694. Имам нови комплект 4 бр. за продан.

              пп. Амовете са Paddock. На едната ни кола ги смених преди 2 години и ги карам 50к км без ядове.
              Последно редактирано от trapper; 27-11-13, 08:24. Причина: пп
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                От: Амортисьори за LR Discovey 2

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                ((2х27+15)+20%)х1.32= 110 лв.
                Ама и аз е*ати курса на паунда съм изпраскал с цяла единица надолу . Ма и с верния пак излиза 192-3 кинта за два амортисьора - пак нищо общо с 250 за един.
                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                Коментар


                • #53
                  От: Амортисьори за LR Discovey 2

                  На каква цена даваш комплекта?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                    Амортесьорите са Britpart за LR Discovery-2, Td5, self leveling, c ACE (активно окачване, на възд. в-ци):

                    Предни - 2 бр. х 90 лв. = 180 лв.;
                    Задни - 2 бр х 100 лв. = 200 лв.
                    Комплект 4 бр. .......... = 330 лв.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                      Много съм доволен от монро-то. Само тампоните са им слаби и се налага да се побългарява, но е малък дерт.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                        Предложете ми модел предни амортисьори за Диско 1.Кара се изключително по пътната мрежа и почти никакъв оффроуд.Няма лифт.
                        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                        Disco 1 бекъп
                        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                          Колега аз бих избрал Монро карат доста. Но за цена ниЩо не мога да кажа. Поздрави
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-12-13, 19:49.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                            Някой има ли мнение за Билстейн Офроуд комплект предни и задни с комбинация от пружини Терафирма +5
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                              Става
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                                Някой има ли мнение за Билстейн Офроуд комплект предни и задни с комбинация от пружини Терафирма +5
                                Това +5 сантиметри ли са? Да не са инчове, че тогава филмът става сериозен и многосериен.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X