Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

    Пак забравих с коя раздатка съм, но на 200тди...

    Значи следната работа, вече от седмица поне ми забелязвам, че докато си карам ми светва лампата на блокажа. Вчера като разръгах лоста останових, че я няма преградката м/у блокаж и без блокаж. Бързи-бавни е нормално разделено и превключва както виняги, но независимо на бавни или бързи, лоста се мести без усилие насам натам. Незнам реално дали карам с блокаж вече или не. Някой да е имал подобна случка? Сега какво следва, сваляне на раздатката?

    Напоследък не ми остава никакво време да влизаммм и да чета, камо ли да пиша, но ми е интересно дали някой е имал подобен проблем. Лошото е, че се мести и в движение, примерно при някоя по-голяма дупка или друсване...

  • #2
    До: Проблем с раздатката

    Ремонтирал ли си скоро раздатката ?
    При затваряне на раздатката - МНОГО важен момент е поставянето на фиксаторите . Те са пружинка със съчма и влизат в точно опеделен жлеб ( прорез ) на съответната ос .
    Тази съчма фиксира всяко едно положение на конкретния лост .
    При теб явно съчмата липсва - това е леката повреда . Но и най-вероятната .
    Ако няма някой майстор Факир , който да ти постави съчма без да свали Раздатката - явно ще преминеш на вариант сваляне на раздатката или външно ( временно ) фиксиране на лоста .
    Все пак - поздрави на майстора , който е сглобявал Раздатката - след сглобката - това е нещото което се проверява винаги !
    Не е тежка повреда - Успех !

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с раздатката

      Там е работата, че раздатката не е пипана! Но сега ще трябва да се пипне явно. Ако аз не съм факир-а, който да сложи съчмата /ако е това, а ми се струва вероятно, щото си върви диското и няма осезаеми проблеми/, ще трябва да я свалям. Така и така аз ще се занимавам, предполагам тия дни ще намеря време да започна да ровя, та поне да знам, какво става и какви части да купувам.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с раздатката

        Като гледаш барабана на ръчната, горе, отзад, в дясно. С огледало. Ако видиш дупка, значи няма сачма. Ако не е отваряна, сачмата и пружината обикновенно няма как да излязат. Само тапата я няма и няма кой да натиска.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с раздатката

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Там е работата, че раздатката не е пипана! Но сега ще трябва да се пипне явно. Ако аз не съм факир-а, който да сложи съчмата /ако е това, а ми се струва вероятно, щото си върви диското и няма осезаеми проблеми/, ще трябва да я свалям. Така и така аз ще се занимавам, предполагам тия дни ще намеря време да започна да ровя, та поне да знам, какво става и какви части да купувам.
          Тук става интересно - тази съчма не може да падне сама .
          Тя се поставя и върху нея с доста зор влиза остта.
          Как да изпадне сама ?
          .....има една вероятност - ама не ми се вярва ....
          На доста модели скоростни кутии , тази съчма се фиксира през специален отвор за всяка ос . Този отвор се затваря с .... пластмасова капачка ( съчма , пружинка , капачка ). Лесно има достъп до нея - но това е на Лека кола - скоростната кутия.
          Ако ЛР са го решили така - може да изпадне .( капачката на съответната ос да се е отворила ?)
          Провери си в раздатката - капачката( пробката ) за източване на маслото трябва да е с магнит ( дано ). Ако съчмата е изпаднала по някакъв начин - трябва да е на тази пробка захваната с магнита . И пружинката сигурно е там ?
          В противен случай - лошо , защото не знаеш къде е съчмата и .... каква беля може да ти отвори ?
          Аз не съм отварял Раздатка на ЛР - и дано не ми се налага . Но ...за друго не се сещам .

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с раздатката

            Като гледам най-вероятно ще е добре да сваля раздатката за по-сигурно. Не мога да го карам докато не стане ясно какво, що. Лоша работа, дано се размине само с таз съчма и пружинка...

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с раздатката

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              Като гледам най-вероятно ще е добре да сваля раздатката за по-сигурно. Не мога да го карам докато не стане ясно какво, що. Лоша работа, дано се размине само с таз съчма и пружинка...
              Казах ти къде да гледаш. Не я сваляй. Много труд за нищо. Свали само капака на раздатката, за да си спокоен, че сачмата не е вътре. Но тя няма как да влезе.Тя се поставя и върху нея с доста зор влиза остта.


              Носов.
              Тя се поставя и върху нея с доста зор влиза остта.


              Първо се поставя оста на вилката, а после сачмата. Ако я няма оста, сачмата влиза вътре.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с раздатката

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Като гледам най-вероятно ще е добре да сваля раздатката за по-сигурно.
                Това не е от най-лесните упражнения. все пак диското си е камион. Раздатката и скоростната кутия тежат в пъти повече от теб.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-06-09, 11:26.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с раздатката

                  Ясно, днес или утре ще трябва да намеря време да се пооцапам малко и пак ще пиша.
                  А този капак при мен е с гарнитура от скъсан червен силикон. Като сваля капака ще остане без гарнитура. Трябва с нещо да изолирам, но какво да бъде? Оригинална или някой може да ми каже от къде да си купя локтайд/хиит, а де не помня Митко[Фулдата] ми препоръча нещото, но аз забравих.../?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с раздатката

                    Сега пак прочетох. Срам голям. Тази вилка отзад е за бързи-бавни. За блокажа е отпред.Имам свалена раздатка. Ще погледна къде точно стоеше фиксатора за междинния блокаж и довечера ще пиша. Направо ще го снимам да не се чудиш.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с раздатката

                      Да разбирам ли, че ако застопоря малкото лостче в най-дясна позиция, така че да не може да се мести, мога да карам?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с раздатката

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Да разбирам ли, че ако застопоря малкото лостче в най-дясна позиция, така че да не може да се мести, мога да карам?
                        Щом една съчма с пружинка може да фиксира - защо и ти да не можеш ?
                        ОБАЧЕ - къде е съчмата ?
                        Ако попадне между зъбите на която и да е зъбчатка - си става много интересно и скъпо !
                        Заслужава ли си риска ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с раздатката

                          Уф, ми аз карах една седмица поне така, а днес ако не го ползвам, нямам, с какво да си свърша работата и мого неща и хора ще са прецакани, ще трябва да рискувам

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с раздатката

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            Уф, ми аз карах една седмица поне така, а днес ако не го ползвам, нямам, с какво да си свърша работата и мого неща и хора ще са прецакани, ще трябва да рискувам
                            Тогава - пожелавам ти Късмет !
                            На добър път !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с раздатката

                              Елементите 8 (тапа),9 (пружина) и 10 (съчма), фиксират оста 20 на вилката за блокажа 15.Елемента 11 е датчика, които задейства сигнализацията.Елемента 26 е фланеца на предния кардан.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Sho; 08-06-09, 16:33. Причина: поправка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X