Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

    Фиксатора за блокажа е на гадно място, ако не може от долу ще трябва да се свали барчето и от горе да се пробва.

    Мойта е свалена и е LT230 на Класик ето и снимки:

    1 фиксатор на бързи-бавни

    2 и 3 фиксатор на блокажа до датчика на лампата

    при мен са имбусни винтове (с имбус 6) които претискат пружината.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ders4; 08-06-09, 17:21.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    RR Classic

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

      Значи трябва да я отворя и да монтирам съчмата и пружината, ако ги намеря вътре и ако не, да купя нови и тях да монтирам?
      Това изобщо може ли да стане без да се свали цялата раздатка?
      А какво може да предизвика изпадането им, освен счупване на пружината...
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-06-09, 19:37.

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

        Според мен изпадането на съчмата в кутията е почти невъзможно.Най-вероятно съчмата е блокирала пружината в свито положение.Опитай се да отвиеш тапата с шестостенен ключ, да извадиш пружината и с подходящо желязо да раздвижиш съчмата като я натиснеш дори почукаш навътре докато някой движи лоста на блокажа.Според мен не е необходимо да се сваля кутията въпреки, че достъпа до тапата на пружината е доста гаден.Ако се свали датчика за сигнализацията на блокажа ще е по-лесно.
        Последно редактирано от Sho; 08-06-09, 18:43. Причина: добавка

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

          Няма как да влезне вътре съчмата и пружината.Най вероятное да се е отвила тапата и да е изпаднала
          [SIGPIC][/SIGPIC]
          RR Classic

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

            Малко късно се включвам, ама........... Ето я моята снимка. А като развиеш болта, взимаш як магнит, залепваш го за същия шестограм, бъркаш в дупката и сачмата излиза. Е, първо пружината де.
            Прикачени файлове
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

              Моя ремонт го помествам тук при раздатките.Не беше тежък,но много неудобен щот беше на асфалта.Смених лагер и семеринг откъм ръчната спирачка.Номера на лагера е:6207 най обикновен съчмен ,а размера на семеринга, който сложих :45-72-12 а този който свалих е:45-72-10,но новия е по-добър.
              Ето и малко снимки
              Прикачени файлове
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              DISCO 1-200TDI-бял...

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                Много си разглобявал за един лагер и един семеринг, според мен могат да се сменят без дори да се сваля цялата ръчна а само барабана й.На третата и петата снимка се вижда, че не ти е законтрена гайката на касетата на диференциала.

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                  Първоначално публикуван от Sho Преглед на мнение
                  Много си разглобявал за един лагер и един семеринг, според мен могат да се сменят без дори да се сваля цялата ръчна а само барабана й.На третата и петата снимка се вижда, че не ти е законтрена гайката на касетата на диференциала.
                  Вярно не бе законтрена, пък следващия път ако свалям ще знам,че може и без сваляне на някои чаркове,но поне вече имам ръчна.
                  Защото всичко беше само масло, бе измито и сглобено.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-06-09, 20:46.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]
                  DISCO 1-200TDI-бял...

                  Коментар


                  • #24
                    въпрос за лагер

                    Здравейте, искам да попитам може ли да се смени предния лагер на раздатката (този към предния кардан, непосредствено след фланеца за закачане на кардана) без да се сваля раздатката. Става въпрос за Диско 1, 91 г.
                    in weld we trust

                    0878782224

                    Коментар


                    • #25
                      До: въпрос за лагер

                      Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
                      Здравейте, искам да попитам може ли да се смени предния лагер на раздатката (този към предния кардан, непосредствено след фланеца за закачане на кардана) без да се сваля раздатката. Става въпрос за Диско 1, 91 г.
                      Теоретично да. На практика не. Сори.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                        Ще се разглабя значи. Мерси.
                        in weld we trust

                        0878782224

                        Коментар


                        • #27
                          До: въпрос за лагер

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Теоретично да. На практика не. Сори.

                          Тарга, какво пречи за да не може да се смени лагера?
                          Питам щото и аз ръмжа като тигър точно там, а не ми се сваля това тежко прасе.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          DISCO 1-200TDI-бял...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                            Предполагам защото много трудно ще се извади лагера. Според мен трябва да се свали директно от тялото на раздатката, тялото в което се намира междинния диф.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #29
                              До: въпрос за лагер

                              Първоначално публикуван от Бате Мите Преглед на мнение
                              Тарга, какво пречи за да не може да се смени лагера?
                              Питам щото и аз ръмжа като тигър точно там, а не ми се сваля това тежко прасе.
                              Ми да речем, че ще махнеш фланеца за кардана и семеринга. Ще свалиш зегера,ще направиш обратен чук с кука, ще го закачиш за гайката и ще извадиш лагера. Да ама зад лагера, на същата ос има една муфа, която стои на вилката. И да я залепиш нежно( например с дъвка) като почнеш да вкарваш лагера, вече не виждаш кво става с муфата. И до там. Сори. Пак наново, докато се откажеш и свалиш целия преден участък. Там пък с чоповете на лостовете е една майна.......Пък и обикновенно всичко е замазано с кал и масло. И като не знаеш кво да дърпаш, после не иска да влиза. Веселбичка.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

                                Подписа ти е верен(Живота е гаден, но алтернативата е неприемлива.)
                                Благодаря за отговора.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]
                                DISCO 1-200TDI-бял...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X