Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 3.9 V8 блокажа не изключва !

    Здравейте,джипката е Диско 1 ,98 г.,3,9 V8 и има следният проблем:
    Не иска да изключи блокажа!!!На бързи и бавни с включен блокаж лоста се мести абсолютно нормално,но не иска да премине на бързи ли на бавни без блокаж.Проверил съм за масло- има си нормално,кал,клони и камъни да ограничават движението на лоста също няма .
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • От: Блокажа не изключва !

      Разбити втулки? Какво става ако от под колата бутнеш лостчето на ръка?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: Блокажа не изключва !

        Опитай да изключиш блокажа при съвсем бавно движение на колата. Ако "да", има диагноза.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Блокажа не изключва !

          -Нали нямате разлика в диаметъра на гумите?

          Коментар


          • От: Блокажа не изключва !

            Лампата за включен междинен свети ли?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

              Проблемът с включване и изключване на блокажа е решен.Оказа се ,че е клеясала оста на лоста на раздатката.
              Понеже беше голяма цапаница снимковия материал е малко.Ако някой се интересува или незнае как се стига до лостовия механизъм ще обясня подробно
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1082.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5586918Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1083.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5586919Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1084.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5586920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1085.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5586922
              ... изненадааа Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1087.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5586923само рибки дето нямаше вътре

              почистих оста с шкурка ,понамазах с гресчица,смених О-пръстените и се надявам скоро време да нямам такива проблеми .
              Благодаря на всички които опитаха да помогнат
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • Проблем с блокаж на Land Rover Discovery- 200Tdi

                Здравейте, прочетох доста в форума но не намерих нищо, може и да съм пропуснал.
                Имам Land Rover Discovery 200 tdi, включвам блокажа всичко наред.
                Но като го изключа не ми гасне лапата.
                Давам назад-напред някога изключи веднага, а друг път когато си поиска.
                На какво може да се дължи това. Благодаря!!!
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-07-15, 14:06.

                Коментар


                • От: проблем с блокаж на диско 200tdi

                  Лостовия механизъм на раздатката прави мизерии. Ако е разглобяван има един болт дето се завива в корпуса и държи механизма, ако е разместен иска доста игра да се нагласи.
                  Дигаш на крик изключваш от скорост и проверяваш дали работи коректно. Ако не гледаш дали лостчето мести палчето за блокажа до крайно положение.
                  Land Rover Discovery
                  Където е текло пак ще тече ...

                  Коментар


                  • От: проблем с блокаж на диско 200tdi

                    Аз не съм го разглобявал никога. Но ще проверя. Случва ми се няколко пъти да излизам от черен път на асвалт и като го изключа и тръгна започва да трака скърца тропа. може ли да се счупи нещо.?

                    Коментар


                    • От: проблем с блокаж на диско 200tdi

                      Първоначално публикуван от Pesho_OFF ROAD Преглед на мнение
                      Аз не съм го разглобявал никога. Но ще проверя. Случва ми се няколко пъти да излизам от черен път на асвалт и като го изключа и тръгна започва да трака скърца тропа. може ли да се счупи нещо.?
                      Може.

                      Нормално е да не изключи на мига а след няколко нежни движения с волана, без боксуване.

                      Коментар


                      • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                        Пробвай да развиеш датчика 1/4 оборот.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                          Чувам някакъв шум на на Диското, който не мога да определя дали е от скорости или от раздатка. Сигурен съм, че идва от малкия лост за блокажа и бързи/бавни скорости. Започва да се усеща повече от 70-80 км нагоре. Чува се нещо средно между стържене и виене. Когато изключа от скорост намалява драстично. Докато съм в движение и на скорост, като бутна леко малкият лост наляво или дясно и стърженето се увеличава. Чува се така, както когато карам на бавни скорости. Възможно ли е малкият лост да стърже в нещо и да има нужда да се смаже?
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            Чувам някакъв шум на на Диското, който не мога да определя дали е от скорости или от раздатка. Сигурен съм, че идва от малкия лост за блокажа и бързи/бавни скорости. Започва да се усеща повече от 70-80 км нагоре. Чува се нещо средно между стържене и виене. Когато изключа от скорост намалява драстично. Докато съм в движение и на скорост, като бутна леко малкият лост наляво или дясно и стърженето се увеличава. Чува се така, както когато карам на бавни скорости. Възможно ли е малкият лост да стърже в нещо и да има нужда да се смаже?
                            Mалкия лост минава през система от лостове, докато стигне до раздатката и да заключи дифа, и да включи бавните. Около тия лостове няма нищо въртящо се.
                            На ляво - на дясно се включва блокажа и прилича на проблем в тоя възел. Сваляй раздатката и ревизия какво се случва вътре, докато е време.
                            Ама първо виж има ли масло!
                            И, включи раздатката на НЕУТРАЛ, и карай, тоест, на място имитирай каране и слушай!
                            Последно редактирано от Аndro 160; 08-01-16, 14:09.

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                              Когато купих джипа /преди два месеца/, смених маслото, старото беше чисто и на ниво. Бавните и блокажа се включват лесно, няма никакви луфтове и подобни, дори няма и теч от раздатката. Ще пробвам това с карането на неутрална и ще докладвам.
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                                Все пак легни набързо отдолу и огледай. Колко му е тоя семеринг да прочече за тия два месеца. А и съм я виждал тая раздатка без масло и да издава звуци!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X