Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

    Ta....
    След значителна помощ на колега, установих че T/box би трябвало да е с 1.222 т.е. 38 зъба на входния вал според Микрокат. Но физическото преброяване показа 26 зъба. Ориентирах се към FTC5089, лагерите са еднакви. За вложката нямам решение.
    При G/box обаче все още имам съмнения. Имам две опции: FTC1446 или STC1889. Спрял съм се на 1446 заради "SUFFIX G" тъй като такъв е номера на кутията. Но все пак ми остават съмненията. Лагера и втулката са еднакви.

    Ако някой може да коментира и разсея съмненията ми, моля.

    Разбира се към всичко това ще бъде добавено: два комплекта гарнитури и семерини за двете кутии (T/BOX - RTC3890; G/Box Gasket Kit - RTC6797), комплект за окачването (DC7000), подгрев. свещи, и по две семерини (голяма и малка) за предните колела (не съм сигурен дали големите са 9мм или 12.5 и за по лесно и двете дядо Попе)
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #92
      От: До: Проблем с раздатката на Диско 1 200 Tdi

      Малко ще събудя темата. Аз така и не съм си оправил раздатката още . Бая го покарах така /лоста се закача с един ластик в жланата позиция / и не съм имал проблем. Почти съм стигнал до нея и днес я гледах. Значи голяма гняс е. Бъквално до 1 пръст наслоена чернила, лепкава и мазна. Кутията тече, та ще и сменя гарнитурата на капака. Не знам обаче дали ще мога да го направя "на сляпо" отдолу, има ли видимост изобщо ако махна централната конзола? Ще позачистя и ще видим, все пак сякаш има място за бъркане изотдолу...

      Коментар


      • #93
        От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

        И при мен се появи проблемче. Покарах малко в гората и изпробвах блокажа за пръв път. Прибрах се нормално. При паркиране в гаража полусъединител започнаха да се усещат удари през около метър като се мести колата. Това все едно нещо запъва като се подаде малко повече газ се прескача невралгичното място, и след един метър пак. Играх си с лоста на раздатката всякак проблема си остава. Разгобих от вътре конзолата, лостовия механизъм изглежда си работи. Според мен се е появило проблемче в раздатката, блокажа най- вероятно не е бил включван отдавна, колата я имам от скоро. Местих колата доста напред назад с надежда да се изключи ако е останала блокаж. Идеи от какво може да е, и как да подходя да се локализира проблема . Диско 300 Tdi e пациента.
        Land Rover Discovery
        Където е текло пак ще тече ...

        Коментар


        • #94
          От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

          Строшени сателити и планети в междинния.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #95
            От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Строшени сателити и планети в междинния.
            Такаа, раздатката е разглобена и лошото е че не намирам проблем.
            Централният диференциал има луфт, но се върти без проблем без прескачания.
            Но има някой нещица от които са заподозрени.

            1. Нещо е драло между зъбчатката за бавни и кожуха, нищо не намерих обаче.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140105_222837.jpg
Прегледи:1
Размер:202.3 КБ
ID:5551345


            2. Това малкото цилиндрично е цялото в отпадъци явно от износените зъбни колела.
            Само по него намерих толкова "гняс".
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140105_225142.jpg
Прегледи:1
Размер:160.7 КБ
ID:5551346

            3.Централният диференциал и зъбчатка с някакво износване, в следствие каране на бързи, това надали е проблем.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140105_222913.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5551348

            4. И последно. Съчмата за блокажа не пожела на излезе по канален ред, след изваждане на оста за вилицата излезе от долу.
            Освен това повъртях блокажа с ключ и гледах какво става. Вместо две позиции можех да го движа в 3.
            Имаше едно междинно положение в което уж не сме с блокиран диференциал но пружината не е под напрежение.
            Това неутрална ли е ? Също го докарвах в положение палеца за блокажа да излезе наполовина от жлеба на оста която мести вилицата.
            Много ме е яд, трябваше това да го снимам и него.

            Давайте съвети моля. Никак не ми се иска да сглобя раздатката и пак да се появи проблема.
            Извинявам се за терминологията.
            Ето какви бяха оплакванията преди разглобяването.

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            И при мен се появи проблемче. Покарах малко в гората и изпробвах блокажа за пръв път. Прибрах се нормално. При паркиране в гаража полусъединител започнаха да се усещат удари през около метър като се мести колата. Това все едно нещо запъва като се подаде малко повече газ се прескача невралгичното място, и след един метър пак. Играх си с лоста на раздатката всякак проблема си остава. Разгобих от вътре конзолата, лостовия механизъм изглежда си работи. Според мен се е появило проблемче в раздатката, блокажа най- вероятно не е бил включван отдавна, колата я имам от скоро. Местих колата доста напред назад с надежда да се изключи ако е останала блокаж. Идеи от какво може да е, и как да подходя да се локализира проблема . Диско 300 Tdi e пациента.
            Land Rover Discovery
            Където е текло пак ще тече ...

            Коментар


            • #96
              От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

              Отвори касетата и ще излезе това, което ти е казал Таргата.

              Коментар


              • #97
                От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                При движение направо тези неща вътре не се въртят.По скоро е някъде от междинния вал или проблема въобще не е в раздатката.

                Коментар


                • #98
                  От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                  Разглоби касетата и ще намериш въпроса на отговора.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                    Това цилиндрично тяло е половин ос от междинния диф. Въпроса е как е излязло, при положение, че пръстена който държи осите в позиция видимо си е на мястото. Остава да е старо парче останало от предишен ремонт от тесен специалист.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                      Цилиндричнто е ето това http://www.lrseries.com/shop/product...FT-SPACER.html мисля. И от там си излезе, остта на междинния вал.
                      Незнам там ли му е мястото.
                      Централния диф ще го отворя, но ми се стори че е наред. Въртях го преди да махна изходящите валове за каданите със и без блокировка всичко изглеждаше ток.
                      Land Rover Discovery
                      Където е текло пак ще тече ...

                      Коментар


                      • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                        Цилиндърчето е компресионната втулка на лагерите на междинния вал. Няма как да излезе само.

                        Коментар


                        • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                          Не прецених пропорциите. Това се нанизва между конусните лагери и служи за разпорна втулка. Наистина няма как да излезе, дори и ако някой първо извади вала.
                          Последно редактирано от targa; 06-01-14, 19:50.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Не прецених пропорциите. Това се нанизва между конусните лагери и служи за разпорна втулка. Наистина няма как да излезе, дори и ако някой първо извади вала.
                            Ами излезе след като избихме остта и извадихме зъбните колела. Проблем ли е това ?
                            Ето го диференциала разглобен всичко е в норми според мен:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140106_213151.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5551515
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140106_213156.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5551516
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140106_213014.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5551517
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140106_213115.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5551519

                            Обаче правя следния тест. Хващам зъбчатката за бавни и от другият край вкарвам вала в диференциала и въртя на фланеца.
                            И тогава се усеща някакво прескачане. Или симулацията ми за боксуване на гуми не е правилен или нещо не е наред.
                            Land Rover Discovery
                            Където е текло пак ще тече ...

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                              Зависи на кое викаш прескачане. Ако го усещаш на всеки зъб при въртенето на сателити към планети, значи е ОК и медните пластини не са износени. Ако го усещаш само 1 път на цял оборот, нещо не е таман. Търси го. Така със снимки не става.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                                Според мен проблема изобщо не е в разпределителната кутия по-скоро е пострадал някой кардан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X