Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

    Днес дойде едно Дискавъри 300 тди със чукане при подаване и връщане на газта.Явно си личеше че шума е от раздатката.Развих пробката да пусна маслото и като изтече 100-150 грама спря да тече.След като свалих кръглия капак на раздатката вътре беше пълно с някаква ръждясала кал.Извадих муфата,която приема движението от скоростната кутия и се оказа че има само 1-2 мм шлици,а опашката на скоростната кутия има леко износване.Разглобих раздатката и от тези 100-150 грама масло нямаше проблеми по зъбчатки и лагери всичко си беше омаслено.Само междинния диф беше сух вътре и сателитите са задрали със кръстачката.Утре ремонта продължава,ще се наложи сваляне и отваряне на скоростната кутия за да се извади оста и да се смени.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

      Някой правил ли е шлици на опашката на скоростната кутия към раздатката?Надеждно ли е ако се оправят чрез заваряне и престържат??
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

        За да наваряваш,трябва да извадиш оста. Вярваш ли,че ще успееш да я върнеш на мястото и?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          За да наваряваш,трябва да извадиш оста. Вярваш ли,че ще успееш да я върнеш на мястото и?
          Че и още как.Сглобяването не е проблем,стига да могат да я наварят.утре ако я наварят другия ден диското е в калта.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

            Днес занесох вала на майстора,който беше обещал да го прави.Още като ме видя и каза:Оооо това не мога да го направя,ти знаеш ли това какви стомани са и било вал" Аз бях почти сигурен,че така ще се развият нещата,сега се търси вал или цяла скоростна кутия понеже цената на двете неща е много близка.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #81
              От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

              Колеги да питам и аз нещо раздатката. Днес ходих да гледам едно Диско 200ТДИ в София и момчето ми каза, че раздатката била откачена, но откъде и как точно е била откачена и поради каква причина никой не знае. А лостчето за бързите и бавните се движи свободно във всички посоки дори и по диагонал. Та въпроса ми е възможно ли е лостовия механизъм да е заминал или проблема вече става по-сериозен? И как мога да го проверя? Четох в темата, че ставало с някаква огледалце отгоре да се погледне? Всяка помощ ще ми е добре дошла а ако някой колега, който е по-навътре с нещата може да отдели 1 час, да го погледнем ще съм крайно благодарен.

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                Колега, има много начини за тази проверка. На канал също може да се види, дали лостовата система работи, но е по-трудно. Най-добрия вариант е да се махне барчето. Счупване на лостовата система ми се е случвало в гората, при смяна от бързи на бавни. Лошото е , че тогава нямах никакви инструменти, за да превключа ръчно колкото да се прибера, но добре, че имам още един LR за да ме прибира. При такова счупване при движение на лоста от бързи на бавни, но не с включен блокаж, видимо, лоста се мести без каквото и да е усилие. Това също би било вариант да разбереш, дали не е откачено.
                Land Rover Range Rover 2,5 DT
                Land Rover Discovery 200 TDI
                BMW F650ST - RIP
                "Совите не са това което са"

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                  И кое точно и се счупи на лостовата система, че ми е леко странно? И защо караш човека да си маха барчето, кото може да легне отдолу и да огледа? Друг въпрос е какво ще разбере докато гледа. Има хора в Разград и София, които няма да му откажат помощ за оглед при покупка. Моя съвет е, докато не го види компетентен човек да не се купува.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                    И моята е така, лоста се мести свободно. Но не баш, сякаш не изключва блокажа, или поне не става лесно. Тук като питах преди време стана дума, че има някаква пружина, която може да е паднала. Реално и аз още не знам. Може би трябва да се сваля раздатката за да се инспектира тотално.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      И моята е така, лоста се мести свободно. Но не баш, сякаш не изключва блокажа, или поне не става лесно. Тук като питах преди време стана дума, че има някаква пружина, която може да е паднала. Реално и аз още не знам. Може би трябва да се сваля раздатката за да се инспектира тотално.
                      За коя пружина става въпрос,тази на фиксатора или пружината която включва блокажа?То на блокажа няма какво да се усеща когато включва,това което се усеща е фиксатора за блокажа.Трябва да се провери дали работи блокажа.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        И кое точно и се счупи на лостовата система, че ми е леко странно? И защо караш човека да си маха барчето, кото може да легне отдолу и да огледа? Друг въпрос е какво ще разбере докато гледа. Има хора в Разград и София, които няма да му откажат помощ за оглед при покупка. Моя съвет е, докато не го види компетентен човек да не се купува.
                        Колега, казах, че и от долу може да огледа, но е доста по-трудно. И за да не ти е много странно, ще внеса яснота, какво се беше счупило в лостовия механизъм за бързи и бавни, та аз останах в гората на неутрална.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4899.gif
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5314588
                        Елемента с номер 3 беше счупен на две. Явно лостовата система не е толкова здрава колкото я мислиш. Да не говорим, че се появяват разни луфоте в същата (лостова система) и е доста играчка докато се нагласи всичко за да включва както трябва и да работи безпроблемно. Немислимо е да се направи това, само с лягане отдолу.
                        Land Rover Range Rover 2,5 DT
                        Land Rover Discovery 200 TDI
                        BMW F650ST - RIP
                        "Совите не са това което са"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                          Колеги,
                          понеже с питане до Цариград.... та и аз.
                          На LR disco1 1991 200td си приключи земния път главната ос към раздатката и входния вал на раздатката( (шлиците). Програмата е ясна, комплекти гарнитури и семирини, лагери, основните части и други по-дребни от UK.
                          Това което ме мъчи е, правилно съм избрал номерата на частите. В сайтовете пише само "....LT77 5 speed manual gearbox.
                          Main shaft assembly to suffix G including. prefix 50A,56A,Etc model LT77 & LT77S transmission
                          ...", но на мен това нищо не ми говори. Пример, в Microcat има 3-различни номера за раздатката! и т.н.

                          Търся помощ да избера правилните детайли.

                          П.П. дано съм оцелил темата.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                            Здравей,
                            това означава да се наведеш отдолу на колата и да провериш номера на кутията. Ако започва с цитираните цифри и букви значи това е верния модел.
                            Разликата в моделите е в различната ширина на зъбните колела, разлики в синхронизаторите и в някои разлики в лагерите. Мироката го остави в случая това което пиша на кутията е важното.
                            Не забравяй да си поръчаш подложни пластини или shims както се казват на английски.
                            Поздрави
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                              Всичко е свалено, но намерих "набит" сериен 11-значен номер, започва с 55А.... да разбирам че не е този?

                              Подложните пластини колкото старите или + нещо си?
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с раздатката на Land Rover Discovery 1

                                Щом започва с това значи не е същото. При принцип е добре да дадеш линк към магазина за да видим всичко точно за да няма грешка. Другия вариант е да им пишеш писмо за разяснения и да им пратиш номерата - ВИН и този на кутията.
                                За пластините- те са набор с определена стъпка. Казах го малко наизуст, защото много хора ги пропускат. Може да ти потрябват, но може и да не ти. Въпрос на мерене и показание.
                                Виж в подфорума за ръководство за разглобяване на кутията. Там трябва да пише къде и кога се мери и къде и как се подлага.
                                Специално за скоростите за изходящия вал си трябва една по особена скоба, за да извадиш една втулка.
                                Поздрави
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X