Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rovеr Discovery1 200Tdi прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ЗАГРЯВА ! Помагайте !

    Първоначално публикуван от Рашконти Преглед на мнение
    Сещам се за още нещо-не влияе чак толкова, но все пак - провери за цялостта /здравината/ и правилния монтаж на въздухосборника на висо перката.
    Успех
    Владо
    Има си го, на мястото си е. Направо е като нов !
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #92
      До: ЗАГРЯВА ! Помагайте !

      Опитай да обезвъздушиш отново. Понякога въздушните мехури са много инатливи и не излизат от първия път.
      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • #93
        До: ЗАГРЯВА ! Помагайте !

        Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
        Опитай да обезвъздушиш отново. Понякога въздушните мехури са много инатливи и не излизат от първия път.
        Да, точно и аз това мисля, че трябва да направиш първом...

        Коментар


        • #94
          До: ЗАГРЯВА ! Помагайте !

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Да, точно и аз това мисля, че трябва да направиш първом...
          Давай указания !
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #95
            До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

            Ако е само с антифриз ще грее повече от нормално. Просто водата е тази, която реално охлажда.
            Да няма запушване в радиатора?
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #96
              До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Ако е само с антифриз ще грее повече от нормално. Просто водата е тази, която реално охлажда.
              Да няма запушване в радиатора?
              Разреден си е даже повече от колкото трябва вече, защото със старото виско няколко пъти губи по малко вода по баирите и досипвах чиста планинска изворна вода от местата където живеят дивите жувотни.
              Лазар нещо ми обясняваше, но връзката с х.Ком беше много лоша и не го разбрах. Като загрее да отворя казанчето, да давам яко газ и нещо да гледам....................
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-06-09, 11:30.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #97
                До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Ако е само с антифриз ще грее повече от нормално. Просто водата е тази, която реално охлажда.
                Да няма запушване в радиатора?
                Колеги - нямам опит с прегряване , но това мнение ме хвърли в размисъл .......
                Не исках да се изказвам - но ....
                Кой и кога ви научи , че с антифриз повече ще грее ?
                Това не е вярно !
                Антифриза не завира на 92-95 градуса , а на около 110 .
                Ако случайно заври - не отделя мехури ( така прави водата ) които да направят въздушна тапа в системата .
                Антифриза смазва водната помпа ( фибъра) и охладителната система не ръждясва . Нито отделя отлагания - като от варовита вода .
                Въобще - не само зимата , а и лятото е по-добре с антифриз - и то колкото по концентрат - по-добре .
                На някой нови БМВ специално пише - само с Антифриз да се карат , защото работната им температура е над 100 градуса .
                Мислете като пишете и поддържате автомобила си .


                Сега за повредата :
                Започни от капачката на разширителния съд . Ако системата не е затворена - не работи както трябва ( това да не е Нива ? )
                Провери дали са проходими всичките тръбички на радиатора . Често това се проверява трудно - с промивка с вода не става . Трябва си разтворител на варовити отлагания . Лек разтвор на Кислол ( Кислол е 25% р-р на солна киселина ) - продава се по 40 ст във магазините .
                Имаш ли хубаво парно ?
                Това показва дали работи системата - първо се губи силното парно , но сега в топлото как да се разбере ......
                Да не ти е сменян радиатора - с по-малък ?
                Минаваме на виското - пишеш , че се върти с обор. на двигателя ?
                Ако виското зацепи ( при преграване ) се чува направо бучене - не само вятър, а силен звук на виско перка . Не може да го объркаш - нали другото виско ти е 100% зацепено . Защо не размениш двете "вискота " - за проверка .
                Следва Термостата - как разбираш дали отваря ?
                Трябва да усетиш явно движение на стрелката на уреда като отвори или ако не загрява - липсва всякакво движение на стрелката . При теб кое е ?
                Ако загрява редовно - по-безопасно е да свалиш термостата . Или да го разпробиеш ( има си един отвор на периферията ) - махни му тежеста - да се отвори постоянно тази " дупка ". И леко я разшири . Ще има ефект .
                И сега най- смешното - двигателите , ако работят с не-добра центровка - прегряват .
                Ако работят със слабо налягане на маслото - прегряват .
                При теб - присветва ли ти лампичката на маслото ?
                Толкова мога да кажа - нямам много опит , но дано съм бил полезен !

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Ако е само с антифриз ще грее повече от нормално. Просто водата е тази, която реално охлажда.
                Да няма запушване в радиатора?[/QUOTРазреден си е даже повече от колкото трябва вече, защото със старото виско няколко пъти губи по малко вода по баирите и досипвах чиста планинска изворна вода от местата където живеят дивите жувотни.
                Лазар нещо ми обясняваше, но връзката с х.Ком беше много лоша и не го разбрах. Като загрее да отворя казанчето, да давам яко газ и нещо да гледам....................
                ....Да гледаш да не излизат мехури във водата - те показват спукана глава , или гарнитура на глава за смяна . Кофти !
                ама това ако го направиш когато си прегрял - после ще ходиш на доктор ( с изгаряния по лицето )
                Човека ти е казал - като загрее( има пред вид двигателя на работна температура ) , а не прегрее ..... трябва да се знае ...... щото последствията са лоши !
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-06-09, 20:00. Причина: цитат

                Коментар


                • #98
                  До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                  Доколкото разбрах, почти всичко е проверено и е наред. Аз имам още едно предположение. Радиатор. Понякога пластините на радиатора са отлепени от тръбичките и заради липсата на контакт топлината от тръбичките не се отдава на пластините и отттам - на въздуха. Може да се провери като се опита да се изместят пластините с отверка, но внимателно да не пробиеш някоя тръбичка. Ако пластините се местят върху тръбичките, напълно е възможно топлоотдаващата способност на радиатора да е загубена. Успех!
                  00359893488603

                  ....нямам си вече LR...

                  Коментар


                  • #99
                    До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                    Капачката на казанчето според мен е читава, след като при отваряне се чува звук и се усеща че има вътрешно налягане /за всеки случай ще пробам и с друга/.
                    Термостата работи. Този преди да го сменя явно не отваряше и дигаше температура зимата за нула време.
                    Парно си имам доволно, даже предоволно за този звяр. И зимата си имах.
                    Мехури не виждам във водата, има само движение на водата. Като подавам газ нивото в казанчето леко се повишава, а при отпускане на газта пак се връща на мястото си.
                    Лампата на маслото светва при незапален двигател, но при работещ такъв всичко си е наред.
                    Между другото мощността на двигателя си е ОК ! Върви като дзвер, докато почне да попрегрева и аз му дръпна юздите.
                    В събота при пуснато парно вдигна температура на един баир, в неделя вече със сменено виско и спряно парно на същия баир вдигна твмпература доста, доста по-трудно. При по-голяма външна температура, на повече надморска височина, но все пак вдигна...............
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Колеги - нямам опит с прегряване , но това мнение ме хвърли в размисъл .......
                      Не исках да се изказвам - но ....
                      Кой и кога ви научи , че с антифриз повече ще грее ?

                      ...............!
                      Това го установих от собствен опит, може и да греша. Зимно време карам като сипвам само концентрат /антифриз/. Тогава парното духа по-топло. Сега като си помисля, може и да е от по-високото ниво в охладителната система А за охлаждането мисля, че е по-важно топлоотдаването на съответния флуид или колко бързо изстива.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                        Капачката на казанчето според мен е читава, след като при отваряне се чува звук и се усеща че има вътрешно налягане /за всеки случай ще пробам и с друга/.
                        Термостата работи. Този преди да го сменя явно не отваряше и дигаше температура зимата за нула време.
                        Парно си имам доволно, даже предоволно за този звяр. И зимата си имах.
                        Мехури не виждам във водата, има само движение на водата. Като подавам газ нивото в казанчето леко се повишава, а при отпускане на газта пак се връща на мястото си.
                        Лампата на маслото светва при незапален двигател, но при работещ такъв всичко си е наред.
                        Между другото мощността на двигателя си е ОК ! Върви като дзвер, докато почне да попрегрева и аз му дръпна юздите.
                        В събота при пуснато парно вдигна температура на един баир, в неделя вече със сменено виско и спряно парно на същия баир вдигна твмпература доста, доста по-трудно. При по-голяма външна температура, на повече надморска височина, но все пак вдигна...............
                        Освен , че термостата ти отваря по-късно - друго не остана !......

                        Коментар


                        • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                          Що не пробваш да махнеш термостата и да видиш какво ще стане ?
                          А пък докато пиша се сетих , че някой се беше оплакал от подобни симптоми поради ОБРАТНО монтиран термостат . Тогава не се замислих възможно ли е да се обърка , ама май може , така че имай и това предвид.

                          Коментар


                          • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                            ... Като подавам газ нивото в казанчето леко се повишава, а при отпускане на газта пак се връща на мястото си.....

                            Коментар


                            • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                              Почти не обръщате внимание на мненията за възможността да е проблем с радиатора! Аз мисля, че е точно там. Като за начало да се провери дали не са набити "питите" с мухи, листа и други подобни. Ако не, дали няма видимо смачкани тръбички, отделени ламери и т.н. Ако не е и това, остава голяма вероятност да има вътрешно стесняване/запушване на тръбички. Заради радиатор съм карал едно цяло лято с включено парно и то с обороти на перката на "max". Отсменях си на термостати, перки и включватели.

                              Коментар


                              • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Кой и кога ви научи , че с антифриз повече ще грее ?
                                Това не е вярно !
                                Пише го И в книжката на моето Диско - според географската ширина да се разрежда между 40 и 60% с вода точно поради причина добро охлаждане.

                                Въпросът не е кое кога завира, а колко топлопроводимо е.

                                А ако чешмяната е варовита - много просто - дестилирана от бензинджийницата.

                                Аз самият карам с антифриз, който няма нужда от разреждане, но това го пише изрично на шишето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X