Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rovеr Discovery1 200Tdi прегрява.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    С денатуриран антифриз
    Аха, от реката?

    Коментар


    • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

      Офтопик.

      Нищо няма да трия. Кой-каквото писал, това ще остане. Нека хората да четат и си правят изводи.
      Продължавайте да се излагате! Особено колегата bgbul...

      Коментар


      • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

        Нема да се плашиш. Най накрая се откри топлата вода.

        Коментар


        • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

          Първоначално публикуван от c_gul
          Хора сме. Правим грешки, а какво правят прашките. Малиййййй, как ще ме изтрият. Направо шъ мъ затрият. Лазар оня ден ми каза, че ме усещал мене и ВладСтудио. ......... Чакаме Годо.
          Като как ни усеща ???
          Развитието по темата утре !
          Днес ЛАЗАР ми пошепна нещо на ухото, ама аз направих малка беля.
          Утре ще ви светна , дано е за добро /на радиатора/.
          Май ще стане рАботата.
          Меу другото днес осветихме един параклис /новопостроен/ и дядо поп пошепна на шефа си няколко добри думи за нас.
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

            Владе, версията за позапушен радиатор може да провериш по следният начин:

            Палиш и караш/чакаш да вдигне температурата. Малко преди нормалната работна.
            Сваляш предната пласмасова решетка за да имаш свободен достъп до радиатора.
            Прокарваш ръка през цялата площ на радиатора с идеята да усетиш, дали има участъци с осезаемо по-ниска температура от останалата част...

            Коментар


            • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
              Като как ни усеща ???
              ............................ и дядо поп пошепна на шефа си няколко добри думи за нас.
              К'ъф поп бе? Ние сме атеисти с мазохистичен Уклон.

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Владе, версията за позапушен радиатор може да провериш по следният начин:
              ......................
              А това д'ет си го писал, го предложих и после си го изтрих, щото сметнах, че ще бъда неразбран. Друже, аз те разбирам!!!
              Това, че мислим еднакво е от тоталитаризма, да знайш.
              Няма нужда да цитирам :" Бъдете готови, бъдете готови..........................всички сме еднакви" / як БГ пънк/
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • До: Discovery-то ми прегрява!?! Помощ!!!

                Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                Приятелю moiseev
                ела при мен да ти направя един тест на охладителната система за въглероден двуокис, и ако се окаже че има е ясно или гарнитура или глава и в двата случая главата се сваля.
                Къде е това "при мен", и какъв е този тест ?
                Мисля, че в момента съм за точно такъв тест.
                Дай идея кога и къде да дойда.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-06-09, 10:07. Причина: цитат
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • До: ЗАГРЯВА ! Помагайте- Диско 1 200 ТДИ !

                  Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                  Термостата отваря на 88 гр
                  ....
                  Аз не бих оставил 15 и кусур год. дизел да работи с термостат на 88 гр. Ще влезе охладена на 88, а на главата колко ли ще е.

                  Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                  Разреден си е даже повече от колкото трябва вече, защото със старото виско няколко пъти губи по малко вода по баирите и досипвах чиста планинска изворна вода от местата където живеят дивите жувотни.
                  Лазар нещо ми обясняваше, но връзката с х.Ком беше много лоша и не го разбрах. Като загрее да отворя казанчето, да давам яко газ и нещо да гледам....................
                  Това с изхвърлянето на водата в преливното казанче, хич не ми харесва.
                  Сервиза на Влади го има в търговските партньори.
                  Последно редактирано от Аndro 160; 14-06-09, 09:51.

                  Коментар


                  • До: Discovery-то ми прегрява!?! Помощ!!!

                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    Къде е това "при мен", и какъв е този тест ?
                    Мисля, че в момента съм за точно такъв тест.
                    Дай идея кога и къде да дойда.
                    Ето, колега, прегледай тази тема.

                    Автосервиз Експрес - 2

                    ПП. А настоящата тема е от преди 3 години.
                    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                    Коментар


                    • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                      Здравейте колеги ! Не съм сигурен дали това е точната тема,в която да ви попитам но все пак
                      Та днес ми се случи доста странно нещо с Диското (Дискавъри 300 2.5Tdi).Покарах първо 20тина километра градско(без задръстване в София) и спрях за около 2 часа в центъра.После тръгнах и на Плиска видях,че температърата ми е почти на максимум(преди червено беше,на чертичката,която е преди червената зона) и се очудих,защото си следам таблото като карам и до сега винаги е седяла малко под средно положение.Та изгасих колата.След 2-3 минути запалих отново и си застана пак в нормалното положение..След 2 км спрях на една бензиностанция,на светло да вдигна капака и всичко си изглеждаше нормално...Покарах още 20тина километра и отново всичко си беше наред..
                      Според вас да се притеснявам ли, и на някой случвало ли му се е?
                      Благодаря ви предварително!Поздрави.

                      Коментар


                      • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                        Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                        ... да ви попитам но все пак ....
                        Ако въведеш "загрява" "преграява" в търсачката, ще ти излезе достатъчно много инфо.....или ще идваш да си клюкаме, че е по-лесно
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                          Аз уж потърсих,но толкова и намерих... Може ли да ми кажещ с две три думи,пък за идването с най-голямо удоволствие,особено след малкото офроудче,което правихме миналия път(за такъв аматъор като мен си е преживяване )

                          Коментар


                          • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                            Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                            ...Може ли да ми кажещ с две три думи,....
                            Ако маркучите са твърди и вряли на пипане, е преграла(силно загряла). Иначе е електрически проблем във веригата указваща температурата.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                              Ми тя за първи път от както я карам аз си качва температурата повече от средно положение..Днес си проверих антифриза(моя грешка,че не го бях проверявал от сигурно 5 месеца ) и се наложи да долея около да кажем половин литър.Другото което ми говори,че е проблем нещо по ел веригата е,че както ви казах я загасих като видях високата температура,а след две минути (определено не повече) си я запалих и беше на съвсем нормално равнище-под средата на индикаторчето на таблото..
                              А ако е проблем по тази ел верига какво следва да направя? Разходка до Костинброд ? Или е нещо моментно било и да не предприемам за сега нищо ?

                              Коментар


                              • До: Land Rovеr Discovery, 2,5Tdi прегрява.

                                Не изкам да създавам легенди,но ми се е случвало да блокира (затворен) термостат на RR Класик 3.6 бензин и да загрее в София - след обогатяване на водата в охладителната система с антифриз и след няколко дена се оправи и не се е случвало повторно.
                                Теорията и Практиката нямат нищо общо с действителноста !

                                RR P38
                                RR Classic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X