Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Възли за гресиране

    Първоначално публикуван от c_gul
    Румяне, не се занимавай с глупости. Отиди на Любляна - сервиза на Castrol. За предпочитане в смяната на Васко / може и при Кристиян, но е малко отвеян/. Накарай ги да ти направят сместа. Ако тече от семеринга - с малко повече грес. В МПф един пакет / са едната сфера/ е 23 или 27 лв. по спомен от миналата година. Не си струва -все пак Диското си е камион. Аз след като смених сфера налях марковата смес в шенкела на другото колело, а на новата - забъркана. Не е нужен инструмент, ако човек реши сам да го прави - става и с полиетиленов плик. Аз лично предпочитам в сервиза. Гресирането с хидравличния такаламит на каретата и шлиците отнема 3 мин., а после пълнят и сферите. Тъй че върви там / не е реклама/, а на всичко отгоре ти е близо.
    Здравейте каква е тази смес за която говори колегата, и как се прави защото искам да напълня сферите.
    От Мото Пфое не ми се купуват неща.
    А в Бургас от къде другаде може да се купи такава грес, и колко пари е тя.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-09-10, 12:49. Причина: Гл.букви
    Jeep grand cherokee 4.0 zj

    Коментар


    • #47
      До: Възли за гресиране

      Първоначално публикуван от svetliovelichkov
      здравейте каква е тази смес за която говори колегата и как се прави защото искам да напълня сферите ама от мото пфое не ми се купуват неща.А в Бургас от къде другаде може да се купи такава грес колко пари е тя.
      Някой каза, че я има само в м. Пф. и в Дару. Сипи масло.

      Коментар


      • #48
        До: Възли за гресиране

        Първоначално публикуван от svetliovelichkov
        здравейте каква е тази смес за която говори колегата и как се прави защото искам да напълня сферите ама от мото пфое не ми се купуват неща.А в Бургас от къде другаде може да се купи такава грес колко пари е тя.
        Първо си оправи сферите, огледай ги дали не са надрани, смени им семерингите, провери шенкелните лагери. Ако всичко е наред източи старата грес, промий хубаво и после наливай диференциално масло 85W90. Има го на всяка бензиностанция, 6-7лв. е литъра, което е повече от достатъчно и за двете сфери.
        Ако обаче е кофти положението и не ти се ремонтира, трябва грес, щото маслото ще изтече...Ама недей да закърпваш, че после по-лошо.

        Коментар


        • #49
          До: Възли за гресиране

          Май са ти протекли сферите Перфекционизма е задължителен за да оцелее в калта. Още По-Здрави!

          П.П.
          А където е мазно нЕма ръжда.

          Коментар


          • #50
            До: Възли за гресиране

            Здравейте Аз съм нов собственик на Диско 1 300 тди 94г.
            Кажете по-точно как да напълния тези сфери
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-09-10, 12:50.
            DISCO 1 300TDI

            Коментар


            • #51
              До: Възли за гресиране

              Здравей,
              честито и добре дошъл.
              Напиши си в профила от къде си, и без снимки на камиончето не се признава.

              Първоначално публикуван от nikego
              здравейте Аз съм нов собственик на Диско 1 300 тди 94г. Кажете по-точно как да напълния тези сфери
              .... ето тук се виждат пробките ЦЪК (горе в дясно има опция:Търсене в този форум опитвай и с нея,може вече да е разисквано/правено от други преди теб,ако не питай )
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #52
                Калчища, диф. и още нещо

                Моля, ако модератор прецени да слее темата с друга подходяща. Аз не намерих такава. Благодаря.

                След като Негова Светлост Лазар де Падок ме снабди с филтри, днес отидох при другия, спасяващ ме от безвъзвратното - Дядо Владо. Програмата - 1 смяна на масло на ДВГ, 2 смяна на масло на разпределителна кутия, 3 преглед и допълване на сфери, дифове и 4 отстраняване на сълзене от заден диф.
                1. С нескрита гордост казвам, че този път маслото от филтъра не ме оля от раменете до коленете, както се случи миналия път. Дядо Владо помогна.
                2. Изпълнено
                3. Изпълнено
                4. С различен дебит сълзеше от 2 болта. Единия, от който беше по-малко, уплътних със силикон. Втория не позволи употребата на силикон, защото сълзеше интензивно. Акуратно навих калчища и сега е сухо като вестник. Това е! Много му се кефя.
                Изводът - лакът калчища в инструментариума.

                Коментар


                • #53
                  До: Калчища, диф. и още нещо

                  Първоначално публикуван от velio
                  ..... Изводът - лакът калчища в инструментариума.
                  А със тефлоновите ленти за водопроводни и други тръбни съединения дали няма да е "по-красиво" от кълчищата ?
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Калчища, диф. и още нещо

                    Първоначално публикуван от vladstudio
                    А със тефлоновите ленти за водопроводни и други тръбни съединения дали няма да е "по-красиво" от кълчищата ?
                    Калчищата играят ролята на шайба, а не са между гайката и болта, а и основното - трябва да се изпростява сегиз - тогиз.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Калчища, диф. и още нещо

                      Първоначално публикуван от velio
                      Калчищата играят ролята на шайба, а не са между гайката и болта, а и основното - трябва да се изпростява сегиз - тогиз.
                      Не може ли направо да се сложи някаква по-мека шайба от нещо като кече например ? А това за изпростяването Я СИ ГО МОЖЕМ !!!
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Калчища, диф. и още нещо

                        Първоначално публикуван от vladstudio
                        Не може ли направо да се сложи някаква по-мека шайба от нещо като кече например ?
                        Представа нямам.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Калчища, диф. и още нещо

                          Първоначално публикуван от vladstudio
                          Не може ли направо да се сложи някаква по-мека шайба от нещо като кече например ? А това за изпростяването Я СИ ГО МОЖЕМ !!!
                          Аз го възпрях това са болтовете които държат кожуха на валчето на пиньона и задното каре на кардана, т.е. тези които "гледат" напред....трябва си да са здраво стегнати
                          Имах и тефлонова лента, ама Вельо искаше в колата да има нещо русичко, та сложихме калчища ....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #58
                            До: Възли за гресиране

                            От всичко написано ще излезе, че моята смяна на масла е минала най - безпроблемно, защото... спецификациите на маслата видях в сайта на Кастрол, отидох с листчето при един представител на Кастрол, който ми напълни едно кашонче бутилчици и после в един сервиз, в който по принцип не ремонтират ЛР, а се занимават основно с мерцедес, фауве и ауди, но при тази криза ... и в който сервиз се намери един дядка, който е ремонтирал ЛР и знаеше къде са всички пробки. Чист късмет или не знам какво.

                            Ако има някой от Пловдив или региона, който се интерсува от сервиза - SNT Motors на бул. Източен, в магазините им има и почти всички масла на Кастрол

                            И аз съм фен на личното омазване, но вече нямам време за подобни занимавки.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #59
                              От: Възли за гресиране и смазавени, видове масла и греси - Диско 1

                              За перфекционистите или само заради спорта, да го има.
                              Какво, кога, и къде.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5208935 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:157.4 КБ
ID:5208936 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:211.8 КБ
ID:5208937

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:216.1 КБ
ID:5208938 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:5208939 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:205.1 КБ
ID:5208940

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:5208941 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:221.4 КБ
ID:5208942 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5208943

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:223.8 КБ
ID:5208944 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:61.7 КБ
ID:5208945
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-09-10, 14:53.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Те лагерите и с вода трябва да карат повече. Като го отвори, какво намираш вътре. Грес или имитация. Щото аз слагам грес от 24лв половинката. Щангите са измислени отдавна. Търся някой по свободен да ми направи и на мен. Тия дни ще отида да взема повечко тръби. Да има. Ако е по-свободен може да ми смени и горната помпа на съединитела, щото я нося в колата от 4 месеца. А може и раздатката да ми направи.
                                Targa,я ни светни за правилната грес за лагерите на главините-марка,спецификация,от къде се купува?
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X