Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

    Аз карам с декстрон в кутията, МТФ съм слагал само 1 път за няколко хиляди км и скоростите влизаха осезаемо по-трудно.

    Коментар


    • #92
      От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

      Аз карах с АТФ Декстрон 2 и не съм забелязвал някакви проблеми със скоростите.Нали става въпрос за автоматични скорости

      Коментар


      • #93
        От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

        В моят случай са ръчни...

        Коментар


        • #94
          От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

          И моите скорости са ръчни а карам 4 год с МТФ . В интерес на истината при смяната източих АТФ.

          Коментар


          • #95
            От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

            Във документацията го дават АТФ и такова съм наливал.Не ми се рискува да наливам каквото и да е различно от това.

            Коментар


            • #96
              От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

              И мен ми се върти, че му дават АТФ и за ръчните. Поне и в сервиз на ЛР това са ми сипвали. Само еднаж от Мотул ми дадоха по каталог МТФ и беше 100% осезаемо по-зле влизането на скоростите. За 200тди пиша... скорости задна до първа.

              Коментар


              • #97
                От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                Моите са ръчни, но така като гледам маслото е МТФ и по цвят и качество ми се струва, че никога не е сменяно. Затова питам ако му сложа АТФ дали няма да имам проблеми. Че наскоро с един фиат Скудо го ядох голям. В маслото имаше малко стружки и аз реших да го сменя защото токущо го бях купил - нов внос от Германия. След смяната няма и месец и кутията взе да стърже на всички предваки и се наложи да купувам друга втора ръка. Моята я занесох на един майстор да видим може ли да се ремонтира, но той ми каза че са заминали всички лагери и една запчатка на 2-ра и ремонта ще е скъп. Маслото което и бях сипал е 75W90 I.G.A.T. едва ли то е причината. И затова питам преди да пристъпя към смяна.
                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                Коментар


                • #98
                  От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                  ATF е правилното масло!
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #99
                    От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                    Слагай декстрона смело...

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                      Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
                      Моите са ръчни, но така като гледам маслото е МТФ и по цвят и качество ми се струва, че никога не е сменяно. Затова питам ако му сложа АТФ дали няма да имам проблеми. Че наскоро с един фиат Скудо го ядох голям. В маслото имаше малко стружки и аз реших да го сменя защото токущо го бях купил - нов внос от Германия. След смяната няма и месец и кутията взе да стърже на всички предваки и се наложи да купувам друга втора ръка. Моята я занесох на един майстор да видим може ли да се ремонтира, но той ми каза че са заминали всички лагери и една запчатка на 2-ра и ремонта ще е скъп. Маслото което и бях сипал е 75W90 I.G.A.T. едва ли то е причината. И затова питам преди да пристъпя към смяна.
                      Във твоя случай каквото и масло да си бил налял резултата щеше да е с фатален край.Слагай си АТФ!Поне си налял правилното,каквото и да стане ще си с чиста съвест.

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                        Благодаря колеги днес ще действам
                        Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                          Вчера направих операцията по смяна на маслото на ск.кутия и въпреки всички предпазни мерки които взех за да не се изкъпя с маслото бяха напразно. Гредата която е точно под пробката ми изигра такава шега че жена ми пак ще хвърля тениски в кофата за боклук. Старото масло както и предположих никога не е сменяно. По пробката имаше малко стружки, но нищо страшно на дъното и в самото масло като се погледне на слънце се виждат малки частици метал. Сега с новото масло скоростите влизат значително по леко, но от 3 на 4 мисля че има малък проблем с муфата.
                          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                            Нормално е да има стружки, особено като не е сменяно от години... Все пак чат пат скоростите изхъркват при някое неправилно вкарване . А и с мтф маслото, както виждаш има разлика, та нищо страшно дето викаш. Гредата и мен ме окъпе веднъж много не приятно . Я кажи колко литра събра, че като се замисля аз не съм сменял маслото в скоростите и раздатката от поне 5 години...

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                              Скорстната кутия е по книжка 2.67 литра, но взе около 2.50 л. незнайно защо може би остава някъде малко, което не може да се източи.
                              Раздатката е 2.3 л. , но също взе около 0.150 мл. по малко.
                              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                                Благодарско! То аз се замислям и хидравличната течност да сменям, та там пак е декстрон и да съчетая... тя никога не е сменяна от мен.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-06-13, 13:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X