Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво счупих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Ето и от мен таблиците за спецификациите за масла и греси от оригиналното ръководство за сервизи на Land Rover,обаче мисля,че Targa е намерил нещо по-добро за нашето горско и безпътно каране.







    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-11-10, 21:35.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #62
      От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

      Едната която ползвам напоследък е тази. http://www.baktrade.com/bg/product/M...Grease-TM.html

      Другата не и помня името, ама утре ще видя каква беше. Също е водоустойчива.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #63
        От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

        Targa,това е точната грес!!!!Аз ползвам такава за поддръжка на цял завод-особено на високооборотни мотори 5000 оборота,760kW и високи температури 80-92 градуса!На разтракан лагер на такъв мотор слагм такава грес и кара още поне месец 24ч в денонощието работа-пробвано- работи.Чувал съм за нея,че сама се насочва към най-високотемпературната точка на лагера и охлажда.Перфектна е за там,чудех се дали ще върши работа и при Дефендъра.
        Благодаря!
        Последно редактирано от Младен Стоянов; 17-11-10, 19:41.
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #64
          От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

          Тъпчи от нея. Другата забравих да я снимам, че почнахме да вадим матора на Симо и стана малко бъркотия.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #65
            От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

            Интересна тема,и аз съм на това положение в момента, за смяна греста в сферите.Пратиха ме/мой комшия/на Красно село в Трейдкар,оригинална грес в плик за една сфера-14лв.Но,сега като прочетох ,че става и с масло ,дали да не ги долея с масло ,а като се постопли да източа и сложа греста.Ще изтече ли при тези температури старата смес от сферата.

            Коментар


            • #66
              От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

              Вчера направих ТО на сферите.В дясната всичко беше ок,пълна и е по- нова,в лявата допълних около 150г. смес за сфери.Обаче ,лявата няма пробка за източване,защо?Сложих грес на шлиците под гумените капачки,имаше стара,няма ръжда.Трябва ли обаче да се пълни цялата капачка с грес?

              Коментар


              • #67
                От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                Не. Според мен де. Намажи дебело около зегера и толкоз.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #68
                  От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Диско 1

                  Така беше намазана едната като я свалих ,така ги и намазах,дебело около зегерката.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съединител на ЛР Диско-2

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Първо виж има ли масло в скоростите. После в хидравличната система на съединителя. ...
                    Искам първо да сменя маслото в ръчната ск. кутия, но до сега съм сменял само на Нива, има ли разлика и каква? В ръководството препоръчват Texaco MTF 94, само то ли става? Как да разбера дали моето Диско има или няма охладител на СК?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съединител на ЛР Диско-2

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Първо виж има ли масло в скоростите. После в хидравличната система на съединителя. После тест на съединителя - най добре на продължителен баир и с натоварена кола. Примерно с 4-тирима пътници и баира към Вакарел. На 5-та скорост и следиш скороста и оборотите. После обратно по нанадолнището - скороста и оборотите трябва да са същите. Ако оборотите са по малки по нанадолнището имаме проблем.
                      Има и други начини за тест но трябват условия и усет. Пробвай и пиши.
                      Аз понеже го ям същия, откак съм Диско-водещ, мога да споделя докъде стигнах в анализите си.
                      Масло в скоростите - каквото и колкото трябва.
                      Хидравличното управление на съединителя е идеално. Съединителя отлепя и зацепва коректно и там, където трябва, като ход на педала.
                      При смяна на скорости обаче има хъркане. Отначало смятах, че са синхронизатори. След проведени няколко експеримента обаче установих следното: независимо дали в покой или в движение, лоста влиза трудно само в първата позиция, която искам да включа след натискане на съединителя. След първото изхъркване, при задържане на съединителя в натиснато положение, мога да си разходя лоста по всички позиции (разбира се без задна, ако колата е в движение) и минава гладко и мазно, както би трябвало да е. Веднъж отпуснат съединителя и натиснат отново (дори и ако колата е на място) първото включване пак е с хъркане.
                      Не знам дали съм прав, но смятам, че проблемът идва от факта, че при предишната смяна на съединител, не е била сменена втулката, в която ляга входния вал на кутията към маховика - така наречения spigott bush. Валовете почват да се движат не съвсем успоредно и се наместват с помощта на лоста.
                      Тъпото е, че за да се оправи това, пак трябва да се сваля цялата кутия.

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Искам първо да сменя маслото в ръчната ск. кутия, но до сега съм сменял само на Нива, има ли разлика и каква? В ръководството препоръчват Texaco MTF 94, само то ли става? Как да разбера дали моето Диско има или няма охладител на СК?
                      Охладител нямаш - монтиран е само на тези за американския пазар. Маслото е само такова или поне няма разумна алтернатива на българския пазар. В МП го има и цената не е страшна, но е само на 5 литрови разфасовки, а за една смяна ти трябват 2,5л. В самата смяна няма нищо необичайно.
                      Последно редактирано от stargazer; 25-12-11, 22:37.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем със съединителя на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Честита Коледа на всички!
                        Много късмет, здраве и безаварийно каране!
                        Искам да попитам дали има аналогия на проблема и при Диско 200?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съединител на ЛР Диско-2

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          ... Маслото е само такова или поне няма разумна алтернатива на българския пазар. В МП го има и цената не е страшна, но е само на 5 литрови разфасовки, а за една смяна ти трябват 2,5л. ...
                          Ходих до МП. Имат някакво масло MTF 94, но няма етикети, нито фирма-производител, нито нищо, освен лепенка с емблемата Land Rover, 5 л.=79 лв. Обадих се на 3 магазина в София, дистрибутори на Техасо, но те го продават наливно от 20 л. туби по 18 лв./л.
                          Има ли някой представа къде в БГ има оригинално масло в по-малки разфасовки, или направо да ходя до Турция или Гърция?
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съединител на ЛР Диско-2

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Ходих до МП. Имат някакво масло MTF 94, но няма етикети, нито фирма-производител, нито нищо, освен лепенка с емблемата Land Rover, 5 л.=79 лв. Обадих се на 3 магазина в София, дистрибутори на Техасо, но те го продават наливно от 20 л. туби по 18 лв./л.
                            Има ли някой представа къде в БГ има оригинално масло в по-малки разфасовки, или направо да ходя до Турция или Гърция?
                            Това за кое масло става въпрос?Ако е за раздатката,там май беше най-обикновенно АТФ.Относно маслото в Мотопфое,те си го поръчват с тяхното лого и се бутилира специално за тях.Иначе си го преливат от едни големи варели в малки туби.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съединител на ЛР Диско-2

                              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                              Това за кое масло става въпрос?
                              Ръчна СК на Td5. В ръководството за обслужване дават само Техасо MTF 94. Но да ми го наливат от туба, ми прилича като да ми сипят Джони Уолкър от дамаджана...
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съединител на ЛР Диско-2

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Ръчна СК на Td5. В ръководството за обслужване дават само Техасо MTF 94. Но да ми го наливат от туба, ми прилича като да ми сипят Джони Уолкър от дамаджана...
                                Нали знаете,че "Тексако" дефакто го месят "Приста ойл".Как може за АСК да е АТФ2 без да е упомената марка а за тази умрялята кутия за 2.5л. да е точно "Тексако" нещо не се връзват нещата.Навремето имах Фият Крома на него на капачката пишеше да се слага само "Селения",но такова не съм наливал никога и не съм имал никакви проблеми.Между другото в Мануалите за Класика са дадени само вида масла и вискозитета,никъде не е указана марка.Относно това с тубите,по този начин махат цената на опаковката и ти смъкват цената на продукта,но това го ползват само когато ти сменят те маслото.Що не ги питаш колко ще ти вземат да ти го сменят те,ще платиш само 2.5л.?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X