Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

    От споделеното до тук аз разбрах следното:
    1. Окачване комфортно, но много скъпо и ненадеждно. На десет и кусур години джип, така или иначе трябва да смениме окачването. Изхвърляме въздушното и слагаме тунинг пружини и амове. Не е проблем. Предполагам и елиминирането на електрониката също.
    Мятаме едни по големи кални гуми и подстригваме ламарините.
    2.Тракшъна за мен е ненадежден. Обаче като не работи какво от това. Нямаш ABS и между колесни блокажи. Ами то и Диското няма между колесни блокажи. В тази връзка може ли на оригиналните дифове да се монтира 100% блокаж?
    3. Автомата и дифа? Пламен каза за дифа и раздатката че е супер. Автомата?
    4. Мостове? Джамбазов каза че са здрави.
    5.Мотор. 2,5ТDI на BMW, и 4,4 V8 на Ровър. Тука май проблеми няма.

    Като се направи ще стане много добър.

    Коментар


    • #62
      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

      Идеята на темата някакси не беше стават ли П38А за извращения...Там всичко става, стига да има достатъчно желание и финанси. Не знам защо, всичките теми в тоя форум ги изкривявате в посока става ли конкретната машина за тежък офроуд и недостатъците и спрямо Патрол или ТЛК....мен ме интересува става ли п38а за това за което е предназначен - комфортна возия по пътищата и нелошо представяне когато трябва да се излезе от пътя - за къмпинг, риба, разходка из полянките и т.н.

      Въпроса беше по-скоро насочен към собствениците на такива джипове и от тях мисля, че получих отговор.

      Коментар


      • #63
        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

        Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
        .. Я дай по-добре какви са предимствата на Диско 1/2 пред P38A в заводска комплектация. Дай да сравняваме дизелите първо, като по-разпространени у назе. Ако искате да го разширим и с Pajero II, че е от същите години
        Място за сравнение няма, но все пак ще направя малък разбор.
        Д1 е цивилизован Дифендър. П38 е курсова работа на кандидат инженерите по електроника, отлична работа на дизайнери и некомпетентна намеса на мениджъри. Добре, че поне са запазили целите мостове и раздатката. При Д2, кандидат-инженерите по електроника са заменени с истински такива. Вместо да взимат двигатели от тоя-оня, са направили собствен такъв - свършили са чудесна работа. Отговорниците по окачването, със сигурност са се друсали на тампони и на двата моста. Избрали са по-малкото зло.

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Няма проблем. Голяма веселба стана.
        По-добре тук, отколкото в раздел "Политика..."

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Добре де, сравнявайте адекватни по години, цени, комплектации, предназначение и т.н. модели? Какво да сравняваме на Диско 1 и Р38??? Или дори Паджеро и Р38?...
        Сравнявахме Д2 и П38.


        Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
        Ама аз не го съветвам човека да зареже P38 и да си вземе Диско 2. Лазар да отговаря тука ...
        Предоставям възможността за отговор, на собствениците на Д2. Аз казах достатъчно.

        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
        Ники, нищо лично. Готин ти е Рейнджа. Пича малко се изхвърли и после стана верно интересно.
        Ама и Паджерото е със същия дизайн.
        +1

        Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
        С оглед на извода от цялата тема, заглавието й съвсем спокойно би могло да бъде "Каква е ситуацията с евтините джипове"...
        Не съм съвсем съгласен. Защото ситуацията при един класически евтин джип и при един евтин съвременен джип е доста по-различна. Отговорни за разликите са, да кажем най-общо, маркетинга. Лошото е че и при всичко останало е така. Много от легендарните фирми, вече не са това което бяха. Продължението на тая тема е дъвкано многократно, само че в друг раздел.

        Коментар


        • #64
          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

          Съгласен, РР принципно е луксозната версия, а диското - достъпната /еФтина/ цивилна версия...

          Коментар


          • #65
            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

            Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
            С оглед на извода от цялата тема, заглавието й съвсем спокойно би могло да бъде "Каква е ситуацията с евтините джипове"...
            Евтините джипове са само дизеловите. Щото двигателите не са надеждни.
            Инерцията на пазара неминуемо повлича надолу и бензиновите. Гледаш десет дизелови по 20 000 и между тях един бензинов за 30 000. Е тоя за 30 трудно ще бъде предпочетен, още повече че и разхода му е по-голям. За това предлагането започва да се определя според търсенето. Като разгледаш ценовата листа на новите обаче положението е съвсем различно - бензиновите са по -скъпи.
            Все пак като се замисля ми е трудно да определя категорично кое е по-лошо, дизелов джип или въздушно окачване на ЛР.
            И като казвам въздушно окачване на ЛР имам в предвид абсолютно всички модели. Това че Бош направиха системата по-надеждна не отговаря съвсем на истината.
            Дали ще е 10 годишен П38 или чисто нов Воуг, дали ще е Д2 или Д3, след максимум три години (по-често още след първата) клапънчета и датчици почват да дават грешки, компа за няколко месеца просто ги записва, докато накрая влиза в сервизен режим и до там. По-точно до сервиза. А там изчистването на грешките само удължава агонията. Смяна си трябва.

            Коментар


            • #66
              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

              Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
              ....мен ме интересува става ли п38а за това за което е предназначен - комфортна возия по пътищата и нелошо представяне когато трябва да се излезе от пътя - за къмпинг, риба, разходка из полянките и т.н.

              Въпроса беше по-скоро насочен към собствениците на такива джипове и от тях мисля, че получих отговор.
              Според мен тази машина за това е създадена.. това го може.. миналата седмица карах 4 часа самичък по черните пътища из стара планина в мъгла, кал, на мокри поляни покрити с листа, просто за да се порадвам на машината и бях очарован от лекотата с която прегази всичко.. все повече се влюбвам в тая кола..
              ..след като през седмицата влязах в бокса за планирана смяна на някои неща се оказа, че в предишния сервиз са обърнали биалетките и са ме оставили с разхлабен носач.. и въпреки всичко колата ме закара и ме прибра.. не съм грамотен технически и нямам представа до колко е можело да ме прецака това..
              ..преди РР единствения джип който съм карал е Чероки, (който също харесвах много) но в случая говорим за това да припкаш в гората с лимузина..
              лично мнение разбира се.. поздрави..
              [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
              [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
              Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
              [/B][/COLOR]

              Коментар


              • #67
                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                Като собственик на Реиндж Ровер, съвсем отговорно заявявам, че тази машина е създадена точно за комфортно и бързо каране по асфалт, разходки по пресечени местности /черни пътища , полянки , язовири и горички , НО БЕЗ наличие на клони , клечки и храсталаци.
                Слабото място са датчиците, въздушните възглавници и маркучи , кабели и т.н. , които могат да се повредят и ТАМ ОСТАВАШ!
                Джипа ляга на тампони и почва приключение "Как се вади кютук 2,5 тона от гората."
                Ако се ползва за разходки и както казах по-горе , лек офроуд по чисти терени - ОПРЕДЕЛЕНО става!
                Това е най комфортният вариант на 4х4 и не случайно, точно той присъства в автопарковете на всяко едно голямо имение /дори и в щатите/.
                Ако някой иска да се рови в калта - си избира Дифендър или Дискавъри./говорим за фирма Ленд Ровър/
                Бъдете здрави!
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #68
                  До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  Като собственик на Реиндж Ровер, съвсем отговорно заявявам, че тази машина е създадена точно за комфортно и бързо каране по асфалт, разходки по пресечени местности /черни пътища , полянки , язовири и горички , НО БЕЗ наличие на клони , клечки и храсталаци.
                  Слабото място са датчиците, въздушните възглавници и маркучи , кабели и т.н. , които могат да се повредят и ТАМ ОСТАВАШ!
                  Джипа ляга на тампони и почва приключение "Как се вади кютук 2,5 тона от гората."
                  Ако се ползва за разходки и както казах по-горе , лек офроуд по чисти терени - ОПРЕДЕЛЕНО става!
                  Това е най комфортният вариант на 4х4 и не случайно, точно той присъства в автопарковете на всяко едно голямо имение /дори и в щатите/.
                  Ако някой иска да се рови в калта - си избира Дифендър или Дискавъри./говорим за фирма Ленд Ровър/
                  Бъдете здрави!
                  Браво Мите, за коректната оценка!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                    за тракшън контрола на P38 - доколкото знам (съм чел), повечето екземпляри имат такъв само на задния мост - ще е интересно и поучително да се знее кои точно модели/години/комплектации имат ТС и на четирите колела и как, евентуално, могат да се разпознаят?
                    LR Disco II, Td5

                    Коментар


                    • #70
                      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                      Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                      за тракшън контрола на P38 - доколкото знам (съм чел), повечето екземпляри имат такъв само на задния мост - ще е интересно и поучително да се знее кои точно модели/години/комплектации имат ТС и на четирите колела и как, евентуално, могат да се разпознаят?
                      От '99 година нагоре слагат ТС и на четирите колела.
                      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
                      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
                      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
                      [/B][/COLOR]

                      Коментар


                      • #71
                        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                        На вниманието на всички регистрирани и нерегегистрирани потребители, четящи настоящия под-форум.

                        Уважаеми колеги,

                        Моля да се има предвид, че следното мнение, и по-точно второто изречение с удебелен шрифт, НЕ се отнася за дизеловите двигатели 200TDi и 300Tdi, производство на Ленд Ровър.
                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Евтините джипове са само дизеловите. Щото двигателите не са надеждни.
                        ...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                          Няма смисъл да дълбаем в плиткото. Баче Мите ви е дал най-доброто описание на РР П38А.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                            Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                            Става - зарезил!
                            Изглежда като джентълмен във смокинг с кецове и долнище на анцунг.

                            Рейнджа е мислен за луксозен 4х4 и е нормално да изглежда респектиращо. Човек , който се вози на Рейндж е нормално да е облечен в официални дрехи или маркови ловни или спортни екипи - с една дума КЛАСА!
                            Който иска да се вре в калищата и да катери скали и т.н. е объркал модела. За целта си има Дефендър и Дискавъри.
                            Това си е мое мнение и на никого не го налагам.Ако има засегнати- моля за извинение.
                            е, да де, ама не и в България, тука всеки говори за поддръжка, разходи, икономии, намеса на електрожени, все неща НЕСЪОТВЕТСТВАЩИ на марката Range Rover,
                            демек на гол тумбак чифте пищови,
                            и това са голяма част от сегашните " собственици " на РР,
                            никъде не видях някой, да пита за сравнение между РР и друг модел, харектеристики и т.н., само за икономии и резаци, наистина жалко

                            Коментар


                            • #74
                              До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                              Заключих временно докато успея да преместя част от публикациите в нова тем.

                              Относно това дали P38 става или не за офф и какви са алтернативите, моля пишете тук Тук продължаваме с дискусия единствено по въпроса има ли смисъл от покупка на евтин Р38 и сравнението му с аналогичен Диско 2. Въпреки, че смятам, че се каза доста и достатъчно.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                                Здравей колега !
                                Казвам ти моят случай .
                                Взех РР 2.5 ДТ , 95 год. За 3000 Евро . На 314 000 км. Стягам го 6 месеца . Купих му нови гуми , сляна предно стъкло , смяна дискове и накладки , смяна на модула за АБС , ремонт на алтернатора , имам малко течове на масло , изпуска въздух / може би е датчик на компа/, трудно пали , когато е топъл / може да е верига или датчик / това ще се установи тепърва ,и други козметични работи . До момента ми е на 16000 лв. По мое усмотрение ще дам още 10000 , но ще съм го изкарал нов . Да ти кажа честно не съжалявам . Дори и с тези неизправности си е автомобил . Не съм ВЛАХ и не мисля да се давя накрая на Дунава. Каквото и да е Рейндж си е Рейндж . За мен удоволствието е над всичко . Не мисля , че прелича на Москвич . В тази връзка Москвича прелича на АУДИ 100 / старото / . Ако питаш мен дай 10000 евро и си купи хубав Рейндж . Дай много пари , но се наслаждавай на удоволствието от самото начало .
                                Успех
                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X