Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

    Евтино и запазено /без забележки на малко километри/ са две взаимноизключващи се понятия.
    Практиката показва: Вземаш евтин екземпляр и едно по едно сменяш , докато си дойде на цената на запазения екземплар /без видими забележки/, нооо след това продължаваш с ремонтите!
    Безплатен обяд няма! Скъпото излиза евтино!
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #77
      До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

      Темата е Рейндж Р38 срещу Диско 2. Аз лично повече харесвам Диско 2. Първо заради формата - много ми е по красиво - особено отзад. По-висок е макар и с малко от Рейндж. На Рейндж радиаторите са малко по-ниско от на Дискавъри, което прави Дискавъри малко, но все пак по-подходящ за гората. Самия седеж на водача в Диско е по-изправен и камионски от Рейндж (в него си си направо в лимузина), което също повече ми харесва. От дизеловите двигатели аз лично бих предпочел TD5 пред TDS. Диско е по-универсално за употреба и не е толкова претенциозно, както Рейндж Ровър и карайки Рейндж бих се чуствал, че демонстрирам нещо, което не съм - все пак това е "Краля на 4х4".
      Това са си мои лични виждания.
      Ако трябваше за пръв път да се качвам от кола на 4х4 сигурно бих предпочел Рейндж, точно поради тези неща, заради които сега не предпочитам Рейндж.
      Хора много, мнения много - това е моето.

      Между другото преди месец и половина обиколих София, Дупница и Плевен и разгледах всички предлагани Диско 2. От всички предлагани към него момент в Мобилето останаха само 2 бр. в пловдивско. В, нито един не намерих запазен. Цените варираха от 16500 до 24000. Ни един не ми хвана окото. Та взех Дифендъра и сега ще си го правя, както на мен ми харесва.
      Последно редактирано от chris_vicom; 26-11-08, 19:58.
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #78
        До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        ...
        Ако трябваше за пръв път да се качвам от кола на 4х4 сигурно бих предпочел Рейндж, точно поради тези неща, заради които сега не предпочитам Рейндж
        ...
        Не знаеш колко си прав, особено ако ти е единствен автомобил в семейството и не се предвиждат хард изпълнения

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        ...
        Между другото преди месец и половина обиколих София, Дупница и Плевен и разгледах всички предлагани Диско 2. От всички предлагани към него момент в Мобилето останаха само 2 бр. в пловдивско. В, нито един не намерих запазен. Цените варираха от 16500 до 24000. Ни един не ми хвана окото
        ...
        Та как беше лафа - да си вземе Disco II, щото бил по евтин?

        Коментар


        • #79
          До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

          Едното няма общо с другото (относно лафа). Цената е такава, каквото и търсенето. Справка погледнете цените в Германия. Д2 с фул екстри реално може да дойде тук до 15-16 хил.лв. Кви 24??? Щото е с всички блокажи и 2 степени за бавните, съответно за заден и преден мост, нали?...

          Коментар


          • #80
            До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Та как беше лафа - да си вземе Disco II, щото бил по евтин?
            Естествено, че е по-евтин. Не само финансово, а и здравословно - няма да си купуваш аналгин, антидепресанти и успокоителни. Даваш веднъж 17-18 хил. лева и това е. Сега, че някой не си бил харесал е съвсем друг въпрос...
            Ти изобщо проверявал ли си лично какво е състоянието на Д2 за 20000лв?!
            Последно редактирано от Lazar; 26-11-08, 21:47. Причина: цитат

            Коментар


            • #81
              До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              ... Ти изобщо проверявал ли си лично какво е състоянието на Д2 за 20000лв?!
              Знам, че не говориш на мен, но и аз да кажа...
              Рейнджове не съм гледал, но Д2 за 20К та дори и под е абсолютен "слънчак" ...

              Коментар


              • #82
                Всъщност аз знам какво му трябва на Ники. Трябва да покара Д2. Сигурен съм, че Дидо или Дамян няма да имат нищо против.
                Последно редактирано от Lazar; 26-11-08, 22:17.

                Коментар


                • #83
                  До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                  Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                  Всъщност аз знам какво му трябва на Ники. Трябва да покара Д2. Сигурен съм, че Дидо или Дамян няма да имат нищо против.
                  Що? На мен този си ми харесва .... когато върви

                  Коментар


                  • #84
                    До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                    Между другото, в тази тема сравняваме Рейндж Р38А ,чиято последна година на производство е 2001
                    и Диско2 , чиято първа година на производство е 2001 /+ - 1г/.
                    Сравненията са безпочвени, от гледна точка на това, че новото си е ново. "Хвали старо, карай ново".- това е голяма истина при избор на автомобил и има защо!
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #85
                      До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                      Леко бъркаш,Д2 излиза '98ма
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #86
                        До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                        ... "Хвали старо, карай ново".- това е голяма истина при избор на автомобил и има защо!
                        Аз правя точно обратното. Хваля новото и карам старото, също има защо.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Леко бъркаш,Д2 излиза '98ма
                          Да.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                            Упс...! Сори имал съв в предвид Диско ІІ с новия фейс , примерно като този:
                            http://www.mobile.bg/pcgi/main.cgi
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Ba4e Mite; 27-11-08, 18:47.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • #89
                              До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                              Е баш този съм го карал и е съвсем приличен 4000 сс ,бензин, на пружини е - май е по-подходящ за гората от Рейнджа, но пък цената е соленка.
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар


                              • #90
                                До: Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

                                На вниманието на заинтересованите:
                                Ленд Ровър Дискавъри II - малко история и обща информация за модела

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X