Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

    Пламене, най-лесния проблем е този да смениш въздушното окачване с пружинно. И при Д2 и при Р38. И изобщо не е скъпа операцията.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #47
      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

      Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
      Момчета, излишно спорите. По-добре се допитайте до хора, които имат опит с тези машини. Габровци могад да ви кажат за Ланд ровърите на Велин. Той има подготвено Диско 1, подготвен Рендж Р38 и в момента подготвя - даже вече трябва да е готив си с Диско 2. Радослав Генев по-често влиза във форума от габровци - може би той ще ви отговори.
      За какво ги подготвят.

      Коментар


      • #48
        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        Пламене, най-лесния проблем е този да смениш въздушното окачване с пружинно. И при Д2 и при Р38. И изобщо не е скъпа операцията.
        Да,наистина не е скъпо, ама вече не е баш същото. Губи се идеята.

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Това може и да е полезно за някой.
        Бе може и да е, ама опашките пред МП са по-впечатляващи

        Коментар


        • #49
          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение



          Тракшън контрола е TC.
          ASR e ESP+TC

          ASR е системата при Ауди. Всеки си ги кръщава като иска, за да се представи пред потребителя като високо технологичен.
          Пламене, АSR и ESP поне при VW са съвсем отделни системи и не са в комбинация.
          Едното е контрол на пътя-ТC, другото анти-плъзгаща система-ASR
          В крайна сметка е едно и също.
          Системата един път следи за разлика в оборотите на задвижващите колела и при необходимост ги изравнява по средством спирачната система. Втори път следи за разлика в оборотите на задвижващите колела и оборотите на двигателя и при необходимост също ги изравнява. Посредством спиране подаването на гориво.
          Не ме разбирай погрешно, не се заяждам. Както каза, чете се и от непросветени. И е хубаво да се знае за какво става въпрос.

          Коментар


          • #50
            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

            Само, който е карал Рейндж П38А на тампони, може да споделя мнение.
            Това си е направо цяло приключение. По равен асфалтов път така тресе, че можеш да изпуснеш кормилото, карал съм прав, яко облегнат /бутам се в облегалката/ и как ли не - нама оправия, направо ти се реве. Цялата работа била , заради един повреден датчик /потенциометър, който мери хода на едно от колелата/ плащаш , поставят ти го и всичко заспива.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • #51
              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

              Аз съм карал, ама само 200 метра. После знаеш...
              И не си взимай по-големи джанти или гуми.
              А в Д2 на тампони само съм се возил, но е по-добре отколкото Рейнджа

              Коментар


              • #52
                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                Чудесно, ще ни светнеш ли какви нечувани екстри дето ги нямат печките има вътре освен ел. седалки и огл. с памет и мултифункц. волан?

                За откинването си прав донякъде, ама хората са измислили чип за тая работа и, ако се разровиш из форума ще намериш отзиви за това.

                Сигурно случайно ще се окаже, че имаш и един бензинов за продан

                че имам бензинов, имам, то е ясно, но не е за продан, по отношение за екстрите, всеки който се е качвал в бензинов и в нафтова печка знае разликата, дори изработката на кожата е различна, няма смисъл да пиша сега романи с екстрите, на дизела и 100 чипа да му сложиш пак си е същата кофа
                интересно ми е мнението и мирогледа на някои хора във форума, по тяхната логика РР е много скапън защото е бъкан с екстри и защото видиш ли не може да преплува Дунава,
                по моето скромно мнение това си е един луксозен ДЖИП, даващ много комфорт, бързина ( за бензиновия ) и сигурност на асфалта и когато се наложи и извън него,
                да се говори за махане на въздушното окачване, екстрите и поставяне на газова уредба за мен направо си е чиста байганювщина,
                последно само като сравнение бих споменал, че в мобилето нафтови печки за по 8 - 9000 лв, колкото ти душа иска, а истински бензинов под 20 000 лв няма, защо ли, всеки сам може да си отговори

                Коментар


                • #53
                  До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                  Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                  Само, който е карал Рейндж П38А на тампони, може да споделя мнение.
                  Това си е направо цяло приключение. По равен асфалтов път така тресе, че можеш да изпуснеш кормилото, карал съм прав, яко облегнат /бутам се в облегалката/ и как ли не - нама оправия, направо ти се реве. Цялата работа била , заради един повреден датчик /потенциометър, който мери хода на едно от колелата/ плащаш , поставят ти го и всичко заспива.
                  Ужасно е, хем само от Младост до Дружба 2. Не знам тези хора от провинцията, дето се емват до София за чистене на грешки.

                  Бул. Ал. Малинов е толкоз неравен, че ви е бедна фантазията.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    Точно защото е по-скъпо. Щом е по-скъпо значи е по-добро. И по-модерно.
                    Нещо се отклонихме. Я дай по-добре какви са предимствата на Диско 1/2 пред P38A в заводска комплектация. Дай да сравняваме дизелите първо, като по-разпространени у назе. Ако искате да го разширим и с Pajero II, че е от същите години

                    Коментар


                    • #55
                      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                      Нещо се отклонихме. Я дай по-добре какви са предимствата на Диско 1/2 пред P38A в заводска комплектация. Дай да сравняваме дизелите първо, като по-разпространени у назе. Ако искате да го разширим и с Pajero
                      Добре де, сравнявайте адекватни по години, цени, комплектации, предназначение и т.н. модели? Какво да сравняваме на Диско 1 и Р38??? Или дори Паджеро и Р38?...

                      Коментар


                      • #56
                        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Добре де, сравнявайте адекватни по години, цени, комплектации, предназначение и т.н. модели? Какво да сравняваме на Диско 1 и Р38??? Или дори Паджеро и Р38?...
                        Ама аз не го съветвам човека да зареже P38 и да си вземе Диско 2. Лазар да отговаря тука

                        Какво му е на сравнението на P38 с Pajero II не разбрах? По цени, години и т.н. за мен са близки.

                        Според мен евтините P38 конкретно у нас са по-добрия вариант. Иначе рискуваш да вземеш скъпо и развалено, а така поне с разликата в парите (от 10 хил до 20 хил) ще му отстраниш повечето от проблемите в общия случай.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                          Ами зависи, аз не мисля така. бих взел евтина кола, само ако тя е здрава механично и надеждна като конструкция, отново механично.

                          Ти би ли инвестирал 10.000лв. в колата си, честно? В тоя Р38?...

                          Хората, които инвестират в колите си подобни и по-големи суми с цел да си ги карат, а не за имидж около мен са единици...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                            Сравненията бяха ей така между другото. Няма нужда от повече, поне не и в тази тема. Допустим спам дет се вика.
                            Надявам се поне ситуацията с евтините Рейнджове да се е изяснила.
                            А тя е че евтините искат ремонт. И то голям.
                            Само ремонта на окачването като почнеш: компресор, валве блок, датчици ниво, възглавници и т.н. варира между 6 и 10 000лв.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              ... Надявам се поне ситуацията с евтините Рейнджове да се е изяснила. А тя е че евтините искат ремонт. И то голям...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                Ами зависи, аз не мисля така. бих взел евтина кола, само ако тя е здрава механично и надеждна като конструкция, отново механично.

                                Ти би ли инвестирал 10.000лв. в колата си, честно? В тоя Р38?...

                                Хората, които инвестират в колите си подобни и по-големи суми с цел да си ги карат, а не за имидж около мен са единици...
                                Ами де да знам, дотук са около 3 и предполагам, че ще растат. А да вземеш един за 20, дето изглежда като всичко да му е наред и да налееш още 5 по-добре ли е?

                                Естествено, че някакъв първоначален оглед трябва да има, но както каза ако е здрава механично ...

                                @Andro_Pajero: не съм го приел лично. Идеята ми беше да науча още нещо покрай сравняването на отделните марки и модели, ама нейсе.

                                @Kinex: е чакай де, ти ако ще го купиш с развалено всичко по окачването, къде е логиката. Да кажем, че в общия случай касае компресор, ремонт на клапаните и 1-2 възгл., което идва към 2-2.5.

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                ...
                                Надявам се поне ситуацията с евтините Рейнджове да се е изяснила.
                                А тя е че евтините искат ремонт. И то голям.
                                ...
                                Дотук съм съгласен, обикновено е видно още като се качиш, обаче с едно уточнение - скъпите и те не са с гаранция. Поне не в 95% от случаите, а не всичко можеш да разбереш от 1 оглед, макар и във фирмения сервиз.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X