Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е ситуацията с евтините RR P38А и +/- срещу Disco 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

    Не се лъжи да си взимаш нафтова печка, пуши, тропа, лопа, не може да откине и харчи 5-6 литра по малко от бензина и е посен като таратор вътре, без никакви екстри, ама дори и елементарни ( 90 % от случаите ).
    Вземи си бензин, това е моя съвет
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-08-10, 15:48.

    Коментар


    • #17
      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

      Първоначално публикуван от broker111 Преглед на мнение
      не се лъжи да си взимаш нафтова печка, пуши, тропа, лопа, не може да откине и харчи 5-6 литра по малко от бензина и е посен като таратор вътре, без никакви екстри, ама дори и елементарни ( 90 % от случаите )
      вземи си бензин, това е моя съвет
      Чудесно, ще ни светнеш ли какви нечувани екстри дето ги нямат печките има вътре освен ел. седалки и огл. с памет и мултифункц. волан?

      За откинването си прав донякъде, ама хората са измислили чип за тая работа и, ако се разровиш из форума ще намериш отзиви за това.

      Сигурно случайно ще се окаже, че имаш и един бензинов за продан

      Коментар


      • #18
        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

        Нали се сещате защо са ефтини. За всяко нещо си има причина. Аз лично никога не бих си купил такова возило. Много по добре е едно Диско 2 с ТД5 двигател, ако все пак се държи на марката.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Специално за този модел рейндж, ако изключим разхода всичко е ЗА бензиновия мотор. Карал съм и двата вида, и за мен бензиновия е класа над дизела. Колкото до светкането и двата си светкат като коледни елхи, и в най неподходящия момент естествено. Това не е автомобил за гората, а едно комфортно комби 4х4.
          Колега, може ли да споделиш повече за разликата между дизеловия и бензиновия Range Rover, като изключим мощността?

          Коментар


          • #20
            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Колега, може ли да споделиш повече за разликата между дизеловия и бензиновия Range Rover, като изключим мощността?
            По тих,е, с много по приятен звук, по еластичен, развърта се повече на ниски, и всичко останало функция на повечето цилиндри и почти двойния работен обем. Аз съм извратен на тема работен обем
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
              А с ел. дифа как ще се оправиме? Щото много вероятно да изпокъсаме кабелите на АBS?
              Няма ЕЛ диф.
              И стига сте си натрапвали тракторите. Хората искат и на асфалт да карат.

              Коментар


              • #22
                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Няма ЕЛ диф.
                И стига сте си натрапвали тракторите. Хората искат и на асфалт да карат.
                Говорим за 4.4 V8 . Поне аз де.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Няма ЕЛ диф.
                  И стига сте си натрапвали тракторите. Хората искат и на асфалт да карат.
                  Въпреки "войната" Левски-ЦСКА ,с това съм напълно съгласен.
                  П38А си е луксозно и комфортно 4х4. Мястото му не е в гората.
                  Предвид настоящия момент с цените на П38А и Диско 2, аз лично бих предпочел второто.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    Въпреки "войната" Левски-ЦСКА ,с това съм напълно съгласен.
                    П38А си е луксозно и комфортно 4х4. Мястото му не е в гората.
                    Предвид настоящия момент с цените на П38А и Диско 2, аз лично бих предпочел второто.
                    Ако ти искаш да караш недоразумение на пътя, проблема си е твой.
                    РенджРовъра се справя по-добре извън пътя от колкото Диското на пътя.
                    В същото време и двете не стават за повече от леки разходки. Е тогава за какво ти е трактор.
                    Ренджа определено има проблем с електрониката на окачването.
                    За това казах че ако всичко е здраво(в случая е по-важно да е ново) цената трябва да е над 20.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                      Доста смешно изказване е, че Д2 е недоразумение на пътя, но това е друга тема.

                      Основната причина, поради която бих предпочел Д2 пред П38, е много по-голямата вероятност да намериш напълно изправно Диско, отколкото Рейндж. Отделно има доста технически подробности, които извеждат Д2 доста пред П38.
                      За леките разходки съм съгласен.

                      Пък аз, като един заклет тракторист си взех Д1.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Да с тракшън е. Самоблокиращ ЕЛ диф в мостовете има само при джип.
                        А междуосовия диф какъв е?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Доста смешно изказване е, че Д2 е недоразумение на пътя, но това е друга тема.

                          Основната причина, поради която бих предпочел Д2 пред П38, е много по-голямата вероятност да намериш напълно изправно Диско, отколкото Рейндж. Отделно има доста технически подробности, които извеждат Д2 доста пред П38.
                          За леките разходки съм съгласен.
                          Пък аз, като един заклет тракторист си взех Д1.
                          Смешно е ако го сравняваш с УАЗ.
                          Ако го сравняваш с Фолксваген Файтон е трагично.

                          Ам той тоя дето се смее последен обикновено загрява най-бавно



                          Разбира се че е по-лесно да намериш изправно Диско.
                          Ти валяк със спукана гума виждал ли си.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            А междуосовия диф какъв е?
                            Такъв дето много хора само могат да си мечтаят за него.
                            С виско муфа в ПАРАЛЕЛ.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Такъв дето много хора само могат да си мечтаят за него.
                              С виско муфа в ПАРАЛЕЛ.
                              Дай да почнеме първо с тракшъна. Като превърти едното колело, тракшъна го спира и прехвърля въртящ момент на другото? Кво правиме? Изключваме го? Нямаме блокировки на между колесните диференциали?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Каква е ситуацията с евтините рейнджове П38А

                                Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                                Дай да почнеме първо с тракшъна. Като превърти едното колело, тракшъна го спира и прехвърля въртящ момент на другото? Кво правиме? Изключваме го? Нямаме блокировки на между колесните диференциали?
                                Нищо не правиме. Просто караме.
                                Да тракшъна спира гумата/те които боксува/т. Поне докато не светне оная оранжева лампа, което показва че вече не работи.
                                Това ако не е блокировка на междуколесните здраве му кажи.
                                Последно редактирано от kinex; 22-11-08, 18:34. Причина: пг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X