Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: FREELANDER раздатъчна кутия

    Сбъркано е предавателното число във раздатката (IRD), не във диференциала. Няма нужда да се набутваш за нов диференциал ако този ти е здрав. Повтарям, проблема е бил в раздатката, и след 2001 е коригиран с подобрена раздатка.

    Коментар


    • От: FREELANDER раздатъчна кутия

      И аз затова питам дали е само това, в предишни постове бях дал и номерата на раздатките преди и след 2001.
      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

      Коментар


      • От: FREELANDER раздатъчна кутия

        Първоначално публикуван от countryman Преглед на мнение
        Сбъркано е предавателното число във раздатката (IRD), не във диференциала. Няма нужда да се набутваш за нов диференциал ако този ти е здрав. Повтарям, проблема е бил в раздатката, и след 2001 е коригиран с подобрена раздатка.
        Сигурен ли си?Че гледам фиференциялите се разминават с няколко стотни...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • От: FREELANDER раздатъчна кутия

          На вниманието на KEKEK
          Раздатките след 2001 са с променено пред. число, и не се бият със задния диф. Обикновено най-напред гърми лагера на задния пиньон, раздатката започва да ръмжи като че караш по асфалт със зимни гуми с голям грайфер. Ако се хване на този етап се разминаваш само със смяна на лагера, но трябва или да си купиш веднага ново виско, или да свалиш кардана и да караш само на предно.
          Но по принцип реглажът на короната и пиньона без стенд е пипкава работа, поне пет пъти трябва да я сваляш и качваш докато налучкаш правилния луфт.
          Подлагат се гарнитури докато спре да вие с поставен кардан.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-02-11, 07:51.

          Коментар


          • От: FREELANDER раздатъчна кутия

            На вниманието на Вассил - това съм го написал отдвна в друга тема , не че има лошо и тук да го има!
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: FREELANDER раздатъчна кутия

              Питането преместено в темата: ...ТУК
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-02-11, 12:51.

              Коментар


              • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                Още един въпрос - доколкото разбрах от изписаното до тек раздатките след 2001 са по-добри и с тях няма проблеми. Та въпроса ми е, може ли на FREELANDER модел 1998 да се сложи раздатка 2001 или по-нова? Дано не отегчавам с лаишките си питания разбиращите!

                Коментар


                • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                  Доколкото разбрах и аз от един чужд форум (а и тук също се дискутираше) наистина има разлика в раздатките.
                  Преди 2000 година са с друго предавателно число и по време на движение, дори и на прав път, муфата много се загрява. Това я кара да се спича.
                  Решението е раздатка от моделите след 2000г. или честата смяна на муфата (100000километра).
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-11, 15:49.

                  Коментар


                  • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                    ЛошиСтариЧовече, можеш. Въпроса е къде ще намериш? Като я сменявах моята имах впредвид това, но общо взето няма как да избираш. Освен ако не загубиш доста време за ровене.
                    Това да си напишеш града и колата примерно не е толкова зле, защото на някой, който иначе би ти отговорил може да не му се разхожда по постовете да търси откъде си и какво точно караш. А иначе като се поровиш малко във форума ще видиш, че не са много тези, които са толкова прегледни! Скоро търсих нещо и попаднах във форум дето се смях от сърце на мнения и разбирачи - нещо от сорта на : Ей мен, ама на Ванката ква е точилка .....баси ....ае стига .... напрао рацепи!!! Мойта ще я изкарвам вдругиден!
                    За кви работи си говорят хората ...
                    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                    Коментар


                    • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                      Аз няма от къде да я намеря но имам приятел във Франция и познати в Англия, та на тях ще поръчам да търсят тогава от новия модел.
                      Само се чудя дали секънд хенд от там има смисъл и до колко може да е по-читава от моята.
                      Надявам се все пак тяхното разбиране за секънд хенд да е коренно различно от нашето!
                      Благодаря за информацията все пак.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-02-11, 15:55.

                      Коментар


                      • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                        Ако е е втора употреба след 2001 би трябвало да си е ок, защото не е натоварвана от предавателните числа /по скоро от спеклото от много работа заради предвателните числа виско/
                        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                        Коментар


                        • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                          Доколкото разбрах, първият симптом е виене, причинено от задния лагер на пиньона. Ако не се смени лагера, в следствие на получилият се луфт и съответно измененото съосие между корона/поньон, започват да се износват зъбите. Ако се смени лагерът навреме, всичко е наред. Естествено и причината за това - вискомуфата, също се сменя, или се сваля кардана. Ако се продължи с виеща раздатка неизбежно се стига до сериозен ремонт.
                          Това като че ли обяснява защо след промяната 2001 година в по - новите раздатки "TAG000230" се използва усилен лагер лагер на пиньона, освен изменено предавателно число.
                          Според мен производителя трябва публично да обяви това като фабричен дефект и да изтегли дефектните автомобили от пазара за ремонт. Предполагам и според вас е така.

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                            Публично ще обяви когато цъфнат зюмбилите. Имаше една поговорка. А иначе си прав.
                            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                              Колега "priap", само да те попитам, ти обърна ли внимание на тази новата раздатка от кой модел е? Като гледам в различните каталози на магазините в Англия се предлагат само от "хубавите", ама дали е така.

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

                                Не съм гледал от кои е . Тогава когато я сменях не знаех че има нови модели с друго предавателно число.
                                До България ми излезе 2000 лв. от Падок ( сайта)
                                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X