Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    Първоначално публикуван от stanislavz Преглед на мнение
    Колега, Припап след всичко което чета от есента за твоята кола си мисля, че е крайно време да вземеш да я продадеш най-накрая. Какво ли не ти се случи? Колко ли пари и нерви потроши по нея...
    Махай я от главата си, вземи някоя друга и живей спокойно.
    Драги съфорумник!
    Ако ти е писнало да ми четеш темите ами просто не ги чети.
    Доколкото гледам доста хора се интересуват от темите ми.
    За съжаление разбира се.
    И форума е за това - нали. Ако бях чел небивалиците на някой като мене, не бих имал толкова проблеми.

    В момента Фрееландера е добре ( да чукна на дърво).
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • #62
      До: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Първоначално публикуван от gubislav Преглед на мнение
      Към "priar" какво стана с Фрийлендъра има ли още проблеми.....защото аз сега съм се засилил да си купувам такъв и след прочетеното направо се чудя какво да правя........ако си от Бургас драсни два реда да знам какво ме чака
      На мен ми харесва Фреелендера.
      Всяка кола и жена си има недостатъци, зависи от теб кои ще преглътнеш.
      [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

      Коментар


      • #63
        До: Проблем с раздатка на LR Freelander

        И на мен си ми харесва

        Коментар


        • #64
          До: Проблем с раздатка на LR Freelander

          И на мен ми хареса този дето го гледах днес, но продавача се прави на луд и не иска да го закараме в сервиз......а аз не съм човек дето вдига панаири и просто си тръгнах, ще чакам следващите предложения, ама тук в Бургас засега няма

          а темата е интересна и полезна (поне за мен)

          Коментар


          • #65
            До: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Баси цирка, не стига, че тия от Мото-Фое се еб***т като някви пълни лай**ри, еми на всичкото отгоре колкото и пари да си им дал като подарък, после поне да ти правеха някакви отстъпки или най-малкото, да не ти начисляваха ДДС-то. Какво им пречи на пед*****те да те вкарат просто еи така, че на тяхните дане плащат ДДС като ги поддържат. Ебаси лайнарщината. ПОмня за съединителя ми бяха казали 700 лв всичко. Да бе да, хубаво че отидох при един савсем нормален майстор, който ми го смени за 650 лв. , защото при тъпаците щеше от 700 да стане 1000, а от там и ДДС=200 , ииии......еби ги в г**а. По-скоро ще си продам Фрилендъра, отколкото да отида при тях някога, затова Land Rover не са това , което бяха(FORD blqk), заради тия идиоти, дето при сяка смяна на накладки набутват хората и с дискове, да не говорим, че повечето от майсторите им сигурно и основно не са завършили.
            Колега, не знам от каде си го взел тоя Фри, ама яко са го изпомазали, за да се разваля така. Само не ми казвай, че е Италянка. Моя го пъна и троша по баирите всеки път за лова и за сега нищо му няма, ама още откакто си го вкарах от Германия си му смених всички масла по диферинциали, двигател и прочия, висящи лагери а наскоро и съединител и задни амортисьори и сега просто е пушка

            Коментар


            • #66
              До: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Здравейте Имам същия Freelander като на priap в комплект със същия проблем...Искам да попитам дали наистина си струва да се вземе раздатката от Англия, горе долу колко излиза всичко,за колко време пристига частта и какво ми трябва за да поръчам Благодаря предварително

              Коментар


              • #67
                До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                Поръчваш от Paddockspares с кредитна карта.
                2000 лв. до вратата ти
                500лв. монтаж
                Тва е по принцип.
                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                Коментар


                • #68
                  До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Е най-после се добрах и аз тука!!!здравейте!лятото си купих ФРИ ЛЕНДЪР-бензин1999.Колата е много приятна и уютна и в къщи само се чака да дойде неделя и да тръгнеме.Но има проблем който искам да отстраня,но съм неадекватен в случая.Значи шумеше предния висящ лагер и когато свалихме кардана да го смениме се оказа че колата не може да потегли без кардан тоест на предно.Като сложихме кардана колата си потегли И като забуксува на един лед видяхме че въртът само задните гуми!съмненията са за раздатката,но тъй като съм новобранец моля за съвети.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-01-10, 20:01.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Първоначално публикуван от dodomit
                    здравейте!аз имам странен проблем.шумеше ми преден висящ лагер и като свалихме кардана за да го смениме се оказа,че колата не може да тръгне на преден мост!като сложихме кардана отново колата си вървеше но,когато забуксува на един лед видяхме че въртът само задните гуми.предполагам че е от раздатката,но понеже съм новак моля за съвет.
                    Здрасти колега, като начало можеш да тръгнеш от виско муфата, която се намира между двата висящи лагера. Предполагам, че ти е блокирала и пуска въртящ момент постоянно назад. Всъщност кажи дали ти затяга като тръгваш на първа със завартян в някоя посока волан и ще разберем дали трябва да тръгнеш от виското...
                    При мен беше и виското и раздатката, мисля че и при теб е подобно...
                    LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                    Коментар


                    • #70
                      До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Първоначално публикуван от digigi Преглед на мнение
                      Здрасти колега, като начало можеш да тръгнеш от виско муфата, която се намира между двата висящи лагера. Предполагам, че ти е блокирала и пуска въртящ момент постоянно назад. Всъщност кажи дали ти затяга като тръгваш на първа със завартян в някоя посока волан и ще разберем дали трябва да тръгнеш от виското...
                      При мен беше и виското и раздатката, мисля че и при теб е подобно...
                      Хмъъ... доста интересно. При теб е блокирало виското, зацепило е твърдо преден и заден мост и раздатката е заминала. Така ли?

                      Коментар


                      • #71
                        До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        Ей тук има подробна информация относно трансмисията на Фрилендър. Обърнете особено внимание на мненията на колегата Asen-Dezki

                        Коментар


                        • #72
                          До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          Хмъъ... доста интересно. При теб е блокирало виското, зацепило е твърдо преден и заден мост и раздатката е заминала. Така ли?
                          Точно така, виското беше блокирало, беше скапало раздатката, защото първо не пускаше въртящ момент въобще назад и раздтаката ромолеше и нямаш въобще задно(въртеше гуми дори и на втора). Като ремонтирах раздатката, след няма и две седмици и тя започна да вие. Свалих кардана и всичко стана перфектно. Така рабрах че виското е бил главния проблем. Но ми затягаше много на първа и на задна при потегляне с завит волан. Така че разбрах за виското малко късно...
                          LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                          Коментар


                          • #73
                            До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Да де , ама той пича няма предно! А по схемата на Асен предното е на 100%. Раздатката и муфата въртът, ама предния диф го няма.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Да де , ама той пича няма предно! А по схемата на Асен предното е на 100%. Раздатката и муфата въртът, ама предния диф го няма.
                              Моето предположение за колегата беше, че муфата му е блокирала и се е скапала раздатката. Някой друг от знаещите колеги няма ли да изкаже компетентно мнение за проблема на колегата, че и на мен ми е интересно как е останало само на задно
                              LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                              Коментар


                              • #75
                                До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Единственото логично обяснение да имаш въртящ момент към задния мост, а към предния да липсва изобщо е проблем в раздатъчната кутия. Доколкото разбирам ,,не тръгва" при откачен кардан означава, че мотора работи, колата е на скорост, а движение в колелата - никакво. При това положение обяснението за мен е дефектирала раздатъчна кутия. При този случай виското е зацепено постоянно поради разликата в движението м-у предния и заден мост (нулево движение в предния). Доколко виското е все още читаво може само да се гадае ако първоизточника на проблема е раздатъчната кутия. Ако виското е тръгнало първо и е повлякло раздатката - със сигурност имаш две части за смяна.
                                Успех!
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X