Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

    ЛР2 (от обявата по-горе) няма виско - ползват Халдекс - за повече инфо например тук
    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Да си довърша сагата за фрилендъра. Както очаквах след слагането на нова /употребявана/ виско муфа колата започна осезаемо да се движи по добре и изчезнаха специфичните разтрисания в окачването при ускорение и завои.
      Явно се потвърждава, че раздатката загива след като виското е повредено и смяна на радатката без смяна на виското в 90% от случаите води до едни 3000лв хвърлени на боклука.

      За мен теста на виско муфата се свежда до следното:

      При вдигнато едно задно колело с 50 сънтиметров лост поставен в задното каре се привърта кардана. Кардана трябва да се превърта плавно с усилие /мисля, че превода на думата е мазно или тегаво/.

      Към бъдещите копувачите на Фрилендъри: тествайте си колите с бутане ако не може да ги тествате с вдигане, ще си спестите доста много пари и нерви. Продавача като ви каже, че муфата се превърта с един метър рамо и с фвама гавази хванати за него или бягаите на далеч или се пазарете с 4000-5000 хиляди надолу. Няма да ви се разминат.

      Благодаря на собственика на темата, за възможноста да я използвам.

      За тия дето бързат да прикачат етикети на хората бих казал:
      Отнясяйте се с повече уважение за да ви уважават. Това е нормалното човешко отношение.

      Коментар


      • Проблем с раздатката

        Колеги моля за вашето садействие; на скоро си закупих FREELANDER 1.8 120 кончета 99 година .Светна ABS,ТС и жълтата лампа за наклона , понеже саеденителя бе за смяна реших парво да го сменя и тогава да решавам проблема с лампите.След смяната като го запалих всичко беше ОК и така около месец докато един ден го срачках леко на зад на пред с лампите отново светнаха , не работи ABS. Не сам много на ясно но в момента двата моста са зацепени постояно А ТАКА ЛИ Е ФАБРИЧНО ? Ако може помагайте предварително МЕРСИ САМО ВИ МОЛЯ НЕ СПОМЕНАВАЙТЕ "ДАРО КАР" -лоши спомени.
        Последно редактирано от rapido; 07-06-09, 23:26.

        Коментар


        • До: Проблем с раздатката

          Колега и аз от скоро съм собственик на фрилендър, само ,че 2000тди, и доста изчетох из форума ,има описано подробно от колегите за раздатка и виско муфа, но тя е зацепена при нормални условия до10% предава движение на задния мост, фабрично не е .Ако е зацепена постоянно виско муфата, ти препоръчвам да я свалиш с двата кардана за да не се строши раздатката.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 13:03.
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • До: Проблем с раздатката

            Първоначално публикуван от rapido Преглед на мнение
            ...и така около месец докато един ден го срачках леко на зад на пред с лампите отново светнаха , не работи ABS...
            Това не го разбрах много. Би ли описал по-подробно какво си ,,срЪчкал" по-точно
            p.s. Фрийто си е фабрично full-time посредством виско-муфа на кардана. Затова в конкретния случай си 4х4, а нямаш ,,бавни"
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Закачи си Фрийто на комп да се види да няма грешки. Щом ти го е направило, а после се е оправило, може би има нещо. Тракшъна и контрола за спускане по наклон работят посредством АБС. Щом не ти бачка АБС може от там да дава грешки и по тия системи. Защо не ти бачка АБС? Може ли да го оправиш, защото според мен там се корени проблеми. Виж да не е заминал някъв датчик само.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
              http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

              Коментар


              • До: Проблем с раздатката

                Първоначално публикуван от rapido Преглед на мнение
                Колеги моля за вашето садействие; на скоро си закупих FREELANDER 1.8 120 кончета 99 година .Светна ABS,ТС и жълтата лампа за наклона , понеже саеденителя бе за смяна реших парво да го сменя и тогава да решавам проблема с лампите.След смяната като го запалих всичко беше ОК и така около месец докато един ден го срачках леко на зад на пред с лампите отново светнаха , не работи ABS. Не сам много на ясно но в момента двата моста са зацепени постояно А ТАКА ЛИ Е ФАБРИЧНО ? Ако може помагайте предварително МЕРСИ САМО ВИ МОЛЯ НЕ СПОМЕНАВАЙТЕ "ДАРО КАР" -лоши спомени.
                Като не работи ABS, не работят и ТС и HDC. Как си купуваш кола, без да направиш опит поне минимума да научиш?+ Щом си писал в тази тема, не може да не си се позачел- ами зацепени са си мостовете. Провери си системата в сервиз, който има диска за диагностика. Датчиците на ABS много рядко горят, по-вероятно е зацапан или разместен, или му е скъсано кабелчето, така, че може и първо датчика с кабелчетата да проверят, да си спестиш парите за диагностика. Всеки читав майстор разбиращ от електроника може да го направи, стига да му обясниш какво точно искаш. А ако искаш още по-лоши спомени- иди в МотоПфуй.

                Коментар


                • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Относно чаткане - проблем в раздатката на Фрилендър и ремонт за 70лв. писах към тема за смяна на съединител, но я потърсете преди да се хвърляте и купувате нова или втора употреба раздатка за безбожни суми. Смешно е, но не можах да си видя темата, но ако и вие не я намерите ще ви пиша подробно как и откъде да се снабдите с части за ремонт на раздатка при повече време.
                  Мога и да ви помогна относно ремонтирването и, но зависи от интереса и има ли още закъсали
                  Ето:
                  Имам Фрилендър 2.0 Дизел 99г.
                  Чукането - чаткането е от раздатката.
                  Особено при задна, но ако върви все още не е толкова страшно.
                  При мен беше същото и се стигна да избирам варианти - ремонт или смяна на раздатката но от ходене по мъките и цени над 1500лв ми писна. Нова е 4000лв. в Мото Пфое - алтернативен вариант 2300лв.- със смяна на стар кожух с нови части вътре и вземат твоята раздатка.... вариант смяна за 200-300лв. и откъдето си купиш втора употреба за около 1300-1800лв. или да си купиш части колкото излезат и ремонт от 350лв. за майстор.
                  Направо си ми писна и за 2часа я свалих - 3бр. лагери за по 7.50лв. силикон за 3.50лв. и 2л. масло 75W90 на Приста за по 21лв.литъра, 1л.антифриз - съхнене на силикона 5-6часа препилване на пиньоните и короните измиване и на следващият ден я качих.........
                  Който се интересува по-подробно ще ви дам информация как - къде да гледате - кое за какво е - от къде се вади - магазина за лагери в Плевен и т.н.
                  Не се набутвайте - сега виенето и чаткането спря и работи перфектно.
                  Предсои тези дни да сменя и маслото на диференциала - имам данни кое колко събира и какво масло изисква Фрилендъра.
                  Мога да ви извърша ремонта - имайте впредвид, че при смяна на двигателно масло се сменя и това в раздатката и диференциала от където идват и големите проблеми.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 13:03.

                  Коментар


                  • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Първоначално публикуван от vikingbobi Преглед на мнение
                    Относно чаткане - проблем в раздатката на Фрилендър и ремонт за 70лв. писах към тема за смяна на съединител, но я потърсете преди да се хвърляте и купувате нова или втора употреба раздатка за безбожни суми. Смешно е, но не можах да си видя темата, но ако и вие не я намерите ще ви пиша подробно как и откъде да се снабдите с части за ремонт на раздатка при повече време.
                    Мога и да ви помогна относно ремонтирването и, но зависи от интереса и има ли още закъсали
                    Ето ти я темата, пост с култов номер 69http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=897266#post897266
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Първоначално публикуван от vikingbobi Преглед на мнение
                      Относно чаткане - проблем в раздатката на Фрилендър и ремонт за 70лв. писах към тема за смяна на съединител, но я потърсете преди да се хвърляте и купувате нова или втора употреба раздатка за безбожни суми.
                      ....... а ремонта - имайте впредвид, че при смяна на двигателно масло се сменя и това в раздатката и диференциала от където идват и големите проблеми
                      Здравей колега ,можеш ли да ми кажеш номерата на лагерите на раздатката ,преди време един колега обеща ,но нищо.Какво имаш в предвид за препилване пиньоните и короните.
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-10-09, 05:28.

                      Коментар


                      • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        Препилване имам впредвид, че върху единият пиньон и корона се бяха получили вдлъбнатини (язви) с режещи ръбове върху 3-4 зъба, но отчупвания нямаше - та препилих с много едра пила тези режещи ръбове понеже стоманата е доста здрава - със ситна накрая, но внимателно за да не изпиля пилата,.......... така че каквото имах, но стана....
                        Върху лагерите не се виждаше нищо и с шублера си взех размерите.
                        Смених 3бр. като основен лагер т.е на основният вал към полуоската с дясно колело е с размери външен 78мм. вътрешен 40мм. и дебелина 19мм.; другите външен 68мм. вътрешен 41мм. дебелине 19мм.; и 68/40/19;
                        Има ги китаиски; руски; немски и т.н и цена от 4лв.бр. нагоре като аз си взех средни по цена.
                        След няколко дена ще имам време да пиша и отговарям още относно ремонта - бих помогнал и на всеки за него....
                        Дано да съм бил полезен а ако някой иска нещо повече 0888 461 491
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 13:04.

                        Коментар


                        • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                          За нещастие колега виско муфата до момента е единствения възел в джипката, който не се подава на ремонт, а се сменя направо с нов. Цените в България са ненормални и просто не си струва да проверяваш. Не изключвам възможността някой все пак да е усвоил ремонта на виско муфата, но едва ли... Както и да е пробвай да потърсиш в някой от британските сайтове за части, като ти препоръчвам Падок, който е най-проверен от съфорумците и от мен. Иначе цената е около 350 лири и това е супер далавера. Съвет от мен-свали кардана и карай само на предно докато не си набавиш новата муфа, защото в противен случай ще съсипеш цялата система раздатка-диференциал. Дано съм ти бил от полза и успех.
                          Бог обича смелите, но води разумните....

                          Коментар


                          • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            Първоначално публикуван от madcop Преглед на мнение
                            За нещастие колега виско муфата до момента е единствения възел в джипката, който не се подава на ремонт, а се сменя направо с нов.....
                            Ето колегите от клуб Сузуки иамт някакъв прогрес с ремонт на вискомуфа.
                            https://htftp.offroad-bulgaria.com/t.../Viskomufa.doc
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-01-10, 12:46. Причина: цитат

                            Коментар


                            • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Сега колеги остава някой от нас с прецакано виско да пробва късмета си и да открие пътя към ремонта и на тази част. Лично аз бих се заел но моето слава богу още си бачка перфектно. Истината е че този който се специализира в тази насока ще стане доста богат предвид вече доста разпространилите се в България автомобили с такава система. Тази статияhttps://htftp.offroad-bulgaria.com/t.../Viskomufa.doc трябва да стане важна и да се обсъди сериозно и в нашия форум.
                              Бог обича смелите, но води разумните....

                              Коментар


                              • До: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Относно ремонт на муфата засега не съм чувал. Като се има впредвид, че тя е от множество ламели поставени в нещо като силикон и в зависимост от ъгловата скорост на въртене на карданния вал зацепването между ламелите става с различна сила то просто няма как да направим масата от силикон гума и незнам каквото там е направена точно покриваща тези ламели (старееща с времето и пробег).
                                Води се консуматив и на 100 000км се сменя - а понеже сме в България сваляйте си лятото кардана и карайте на предно а зимата на 4 Х 4, но ще пестим живот на така и така заминалите характеристики на муфата.
                                Втора употреба върви 400лв., но е глупаво спестяване (какво ще улучим.......??????????)
                                Ако моята замине ще си махна кардана завинаги.

                                Съобщение от модератор:
                                Моля, напишете си в профила от къде сте
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-10, 13:04.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X