Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с раздатка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

    На това му се казва:

    "Честито" на щастливите собственици!!!

    Така става, когато БМВ ... почне да прави джипки ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      На това му се казва:

      "Честито" на щастливите собственици!!!

      Така става, когато БМВ ... почне да прави джипки ....
      Тц.По това време Роувър са собственост на Хонда.След 2001 ги купуват БМВ.И явно откриват дефекта...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Тц.По това време Роувър са собственост на Хонда.След 2001 ги купуват БМВ.И явно откриват дефекта...
        Тук много грешиш!
        Относно сгрешени предавателни числа,писаници на глупости по форуми и т.н. ще кажа само следното:
        Карах първия Freelander в България(купен чисто нов 97г.) и проблеми с раздатка и вискомуфа никога не съм имал.Извода е че или вие не може да карате такива коли или (по вероятно) тези които са ги карали преди вас!

        Коментар


        • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

          Това за сгрешеното число на раздатката е абсолютна истина. Никъде не се казва, че това е причината за проблема с виското, а че ДОПРИНАСЯ за него. Истина е, че към 2001 се коригира предавателното число и се слагат усилени детайли в подобрената раздатка. То даже не е и точно раздатка де, но така е прието в БГ да се вика.
          Аз имам късмет да карам Фрийлендър със сменяна през 2007 раздатка (предполагам с новата), но пък май виското не е сменяно... И съм малко на тръни. Засега няма ядове и уж минава тестовете, но знам ли... Чукам на дърво да не стават бели.

          Коментар


          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

            Мумблер, а колко хиляди направи направи с първия български Фрилендър?
            Дали следващия собственик не е имал същите проблеми?
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

              Колата беше служебна и преди да се продаде беше на над 200000км. Следващия собственик я кара около година (15000км.) преди колата да се превърне в купчина ламарина! Имаше редовни проблеми с мотора,но никога със скорости,виско,раздатка и диференциали(освен тампоните на задния).

              Коментар


              • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                Епа нашите бият 300000км. и явно само несломимия български дух ги държи още в играта, лично мен ме е срам да кажа колко пари съм дал за поддръжка, а имах АудиA6 96г и го продадох да купя този шедьовър на британската техническа мисъл.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-10-10, 13:14.
                AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                Коментар


                • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                  Ми кой знае тогава тези дето имаме проблеми на по колко хиляди са!
                  Аз специално като си оправя раздатката мисля да е с кардан само в снега иначе май разчитам на куатрото като истинско 4х4
                  Егати и джипа дето ще го пазя да е 4х4!
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                    Идеята на поста ми бе да обори мита че вискомуфата изкарва малко километри.Който иска 4х4 не си купува Freelander! С нищо друго не съм закъсвал така както с Freelander и то на Цариградско шосе.

                    Коментар


                    • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                      Подкрепям те изцяло. На мен Фрилендъра ми дойде бартер, така че не съм го избирал специално. Лятото пък ми беше добре без покрива.
                      Поне за мен решението е такова с кардан само когато наистина има нъжда, иначе на предно и така!
                      VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                      Коментар


                      • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                        От вчера циклично започна да ми затяга волана при завой и да се усеща почукване ,и си мисля дали не е въпросната виско муфа която е сменена и е на 2000км.
                        AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                        Коментар


                        • С нова ли е сменена преди 2хил. километра ?
                          Моя затяга на остър завой с почти никаква скорост, опитах да го бутна на равно с пълно навит волан - получава се но много трудно.
                          Мисля да опитам както каза колегата с 50см. рамо на задната гума, да видя дали ще превърти "мазно" муфата, ако въобще успея да я превъртя .
                          Така и не се намери ( а дано ) някой да премери с динамометричен ключ една нова муфа на колко Нютона превърта .
                          Поздрави!
                          .... оп, потърсих в ютуба и намерих конкретни данни
                          рамо 1,2м и 8кг тежест , и гумата трябва да се върти "мазно"
                          http://www.youtube.com/watch?v=Oh01nQgh7z8

                          Съобщение от модератор:
                          Моля, напишете си в профила от къде сте.
                          Прочетохте ли това
                          ...ЦЪК
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-11-10, 09:52. Причина: Гл. букви

                          Коментар


                          • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                            И как се прави този тест?Кои от гумите се вдигат,на скорост ли е колата?

                            Коментар


                            • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                              Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                              С нищо друго не съм закъсвал така както с Freelander и то на Цариградско шосе.
                              Малко повече подробности
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Проблем с раздатка на LR Freelander

                                Не е по темата ама...... понеже страшно бързах и си мислех че съм с джип реших да мина през тревната площ разделяща локалното с основното шосе(Цариградско).Имаше малко стар сняг който в комбинация с бордюрите се оказаха непреодолимо препятствие за това 4х4 изделие.Предния ден минах на същото място(пак много бързах)и по същия начин,но с леката си кола(само с предно) и нямах грам проблем!Добре че вече "джипа" не е част от автопарка на фирмата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X