Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Либерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Няколко въпроса за Либерти

    Започвам отзад напред, спирачната течност е сменена, накладките също, няма задържащо цилиндърче.
    Виското ту зацепва, ту освобождава, не знам дали да работи така. Стелката на температурата стои на 1/4 до средата. Като достига до там за около 2 км.
    Карам го само на заден мост за около 6 км. сутрин и толкова вечер в София.
    Двигателя е 2,8 CRD, 2003 г. по-горе съм копирал данните от ВИН номера.
    Двигателя работи равномерно, не пуши, не мирише на прясна нафта, скоростите се сменят не винаги плавно, но като позагрее вече не се усеща смяната освен по оборотомера.
    Друго важно е че не съм карал дизел-автоматик никога, може аз да карам не както трябва!

    Коментар


    • #47
      От: Няколко въпроса за Либерти

      Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
      Друго важно е че не съм карал дизел-автоматик никога, може аз да карам не както трябва!
      Ми пък ела да видм как го караш?
      П.П. Едно зареждане не е достъчно имаше нещо на латински, че един тестис не е тестис
      Последно редактирано от дядо владо; 30-01-14, 17:22.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #48
        От: Няколко въпроса за Либерти

        Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
        Стелката на температурата стои на 1/4 до средата. Като достига до там за около 2 км.
        Така като на тази картинка май не е ? Виж тук. Т.е. трябва и в студ, и в пек, и в мраз, и в зной стрелката да е една идея под СРЕДАТА на скалата.
        В същата тема, вземи предвид и това мнение:
        Първоначално публикуван от bpavlov Преглед на мнение
        НЕ Е НОРМАЛНО стрелката на температурата да седи в първата 1/4, както е показал Алекс Маринов. И аз от много четене по форумите си въобразих, че е нормално, моята също си седеше там (KJ 2.8 CRD 163кс). Накрая след дълго умуване и спорове с майстори, реших да сменя термостата (оригинален, 420 лева) и о, чудо, стрелката вече си седи точно в средата, а загряването става за 2-3 минути (и парното ми изгаря козината по краката).
        Мокрите ми мечти обаче за по-малък разход (както ми обещаваха всички "вещи") не се сбъднаха, разхода падна от 17 на 16 само, което е има няма 6%
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Няколко въпроса за Либерти

          На джип 10л. ... аз и на 124-четворката не сипвам 10л., щото все едно не съм заредил. Жена ми сипва на малолитражката 10л. и забравя кога е заредила.
          Зареди го тоя джип.

          Коментар


          • #50
            От: Няколко въпроса за Либерти

            Да, за температурата съм съгласен. След смяна на термостата и при мен стои на средата, загрява и достига работна температура много по-бързо. Дори и разходът сега е по-малък. Може би има и различни термостати, защото с оригиналния наистина стрелката стоеше на първата една четвърт от скалата.
            Сега е по средата.
            Често зимата с включено 4х4 разходът стига 12, при по-тежки зимни условия и оставяне да работи на място за по-дълго време /докато го отровя в снега/ е достигал и 13-14л./100км, ама чак пък 18 е твърде много. Изключая тежкия софийски трафик, явно има още нещо за да е толкова висок.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #51
              От: Няколко въпроса за Либерти

              ще го заредя повече, просто чакам да дойде 1 ви, хаха. И до дядо Владо ще отида, но пак след първи, дано да се установи причината, оправянето после ще го мисля.

              Коментар


              • #52
                От: Няколко въпроса за Либерти

                Освен тия неща, които обясни Алекс защо, климатроника.

                Коментар


                • #53
                  От: Няколко въпроса за Либерти

                  Тия 6 км до работата ти, ако са като моите два, а именно:
                  Сутрин в трафик, студ, малки изровени улички (никаква скорост), три светофара на възлови кръстовища, на които ако минеш от третия път, си късметлия и на края паркиране...

                  Няма как при това положение да смяташ разход на 100 км. Данните от бордкомпа не ги нулирах и постепенно, заедно с извънградските пътувания, за 2000 км, средният слезе на 13 л/100 км. Не знам какво очакваш, но при такова засичане на късо софийско градско, е добре да имаш здраво сърце....
                  А и както на мене ми казаха, ще свикнеш!
                  Поздрави!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #54
                    От: Няколко въпроса за Либерти

                    Така е, карам много накъсо, в задръстване и с много газ и спирачки, извънградско никакво все още, честно казано не съм толкова притеснен от разхода, колкото се чудех дали е нормално дизел да има такъв разход.
                    Предишната ми лека кола Ауди даваше такъв разход градско зимата, но бензин а съм чувал че дизелите са по-икономични. Утре смятам да изляза да покарам малко извънградско и да видя как ще се държи колата, пък после пак ще пиша по темата !
                    Колата е с климатик и чувам как компресора се включва дори сега в студа, вероятно и това оказва влияние на разхода! Абе ще се уча и с ваша помощ ще се радвам на джипката!
                    Много благодаря!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Няколко въпроса за Либерти

                      Да, забравих и това, че при позиция на посока на въздуха за обдухване на предното стъкло, или включваща и предното стъкло, компресорът на климатика ще се включва непрекъснато. Това е зададено автоматично с цел по-бързо изсушаване на стъклото /премахване на конденза/. Това са позициите, отбелязани по-долу:

                      Това включване може да се избегне, като се постави превключвателя в някоя от другите позиции, включващи обдухване и към таблото, /не само надолу в краката/. Така стъклото също се обдухва и не се запотява, но не се включва компресора на климатика.
                      А за разхода на Audi-то - забрави. Няма как двутонен камион да върти два кардана, раздатка, два диференциала и т.н. и да харчи колкото лека кола.
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Няколко въпроса за Либерти

                        Много благодаря, до сега го държах на горната, червена позиция, но още утре ще го преместя на по-горна.
                        Днес се разходих до дядо Владо, спофед него колата е добре, ноаз давам повече газ от необходимото. Навръщане тествах темпомата, при 90 км. държи точно 2000 оборота. Разхода по дисплея намаля с един литър.
                        Последно редактирано от vikik; 01-02-14, 18:56.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Няколко въпроса за Либерти

                          Не се вторачвай толкова в дисплея. Той не винаги е толкова прецизен и дава прогнозни стойности, а и за да има база за сравнение му трябва повече време и изминати километри. Ако движението ти е само градско и с честа работа на място показва по-високи стойности. Даже имам чувството, че понякога се презастрахова и ме "лъготи" - включва лампата за резервата по-рано и изписва по-малък оставащ пробег, а като му сипя 17 - 18 литра отива на средата. Е колко е имало тогава в резервоара, за да стигне с това допълване почти на средата стрелката, като целия резервоар го дават да е 78л?
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Няколко въпроса за Либерти

                            И аз имам подозрение че стрелката на резервоара много бързо отива към нулата. Времето ще покаже дали е така или просго не ми се иска да се изпразва толкова бързо.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Няколко въпроса за Либерти

                              Спокойно. На мен миналата неделя при светнала резерва и оставащ според информационния дисплей още 30 км пробег заредих точно 60, 191 литра и пистолетът на бензиностанцията изключи.
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Няколко въпроса за Либерти

                                Смених позицията на парното и чак сега забелязах че няма позиция 0, на ключа за силата на вентилатора. Е не се ли изключва това вентилаторче някак?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X