Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Либерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Няколко въпроса за Либерти

    Абе, загложди ме една дилема във връзка с налягането на гумите... Някой знае ли каква точно разлика в налягането води до скапването на LSD-то ? Защото гледам TPM системата и установявам следното: паля сутрин колата, налягането е по 217 kPa на всяка гума, тръгвам да карам, гумите загряват неравномерно - от ляво в един момент имам предна на 237, задна на 227, десни - прена 220, задна 218. Едно от обясненията е, че съм много дебел и сам в колата тежа на левите гуми, предимно на предна лява. Понякога става обратното - по светофари или дълъг път, ако слънцето пече отдясно, двете десни гуми стават по 240 - 250 kPa, а левите на 225. К'во праЙм с LSD-та, прогресивни блокажи и т.н. ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Няколко въпроса за Либерти

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      К'во праЙм с LSD-та, прогресивни блокажи и т.н. ?
      Караш и си свиркаш... То ако от половин атмосфера се прецакваха като вкараш машината в калта или снега, или пък си на настилка с неравно сцепление (трошен камък и пръст, или пък трошляк и скала) да ставаха на юфка тези железа.

      P.S. Все пак, все още караш Jeep, а не Fiat...
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #78
        От: Няколко въпроса за Либерти

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        P.S. Все пак, все още караш Jeep, а не Fiat...
        Хубавото на Фиатите беше, че немаха такива датчици, пък и LSD-та си немаха и по този повод грижи не създаваха. Ето днеска моята автохипохондрия какво засне:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141944.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5563384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141945.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5563385Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141947.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5563386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141948.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5563387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141949.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5563388Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120220141950.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5563389
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Няколко въпроса за Либерти

          Да питам моята кола има ли филтър на купето?

          Коментар


          • #80
            От: Няколко въпроса за Либерти

            Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
            Да питам моята кола има ли филтър на купето?
            Може и да няма - виж под предната дясна чистачка. Алекс Маринов май си купува кит - кутия и филтър, като се включи, ще даде подробности. Мойто "Либерти" напр. си няма.
            Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 13-02-14, 13:54.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: Няколко въпроса за Либерти

              Ясно, значи няма, питах понеже в страницата, която разглеждам има такъв филтър, но не успях да открия къде да го сменя!

              Коментар


              • #82
                От: Няколко въпроса за Либерти

                Оказа се, че има комплекти - кутия + филтър само за Grand Cherokee, но няма за Liberty. Ако трябва да се слага ще трябва някакво пригаждане, няма да е фабрично. Виждал съм няколко варианта, но повечето пригодени, а не оригинални. Така изглежда комплекта за Grand:

                А това беше монтирано на Liberty на мой приятел. Но не е оригинал и беше залепено със силикон над мрежата на входа за въздуха:


                Това също е някакъв вариант и вероятно по-сполучлив, защото се завива с винтове върху оригиналната мрежа на входа на въздуха, но не зная дали тук може да се намери:

                Това е и самата оригинална мрежа, която спира по-едрите боклуци:


                За да се стигне до мястото трябва да се свали пластмасата пред предното стъкло:

                За отбелязване е обаче, че за разлика от някои предишни мои коли, които са били без филтър, в Liberty прах почти не прониква в салона. Не знам как го постигат, дали заради някакво завихряне и центробежни сили под пластмасата пред предното стъкло, като така прахоляците да се отлагат предимно там, но в салона почти няма прах, ако не карам с отворени стъкла.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #83
                  От: Няколко въпроса за Либерти

                  Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                  За отбелязване е обаче, че за разлика от някои предишни мои коли, които са били без филтър, в Liberty прах почти не прониква в салона. Не знам как го постигат, дали заради някакво завихряне и центробежни сили под пластмасата пред предното стъкло, като така прахоляците да се отлагат предимно там, но в салона почти няма прах, ако не карам с отворени стъкла.
                  Владеят стихиите хамериканците ? На мен пък ми е направило впечатление, че за разлика от други коли, никога не ми се цапа задният регистрационен номер, независимо в каква мръсотия и с каква скорост съм се движил:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bscap0000.jpg
Прегледи:2
Размер:72.8 КБ
ID:5563641

                  За сметка на това веднъж го загубих при Ryakata Rated ® тестове при дядо Владо, но беше намерен
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: Няколко въпроса за Либерти

                    Това, `щото си го позабърсАл с Paint-а, затова сигурно. Ако говорим сериозно - за долу, където е твоя номер не зная, но моя - разположен в средата на гумата си се цапа на общо основание. За закрепването - и задния, а и предния съм ги фиксирал допълнително с винтове, защото особено предния има навика да се опитва несанкционирано да "бяга". Ако не е завит с някакви рапиди се държи само на едни никакви пластмасови ръбчета в тая измислица за фиксиране на номерата. На предния му търсих и оригиналната стойка за зкрепване, дето да пасва отзад по профила на бронята, че нямах такава голяма - моят е швейцарец /originally/, и предната беше някаква миниатюрна.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Няколко въпроса за Либерти

                      Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                      Това, `щото си го позабърсАл с Paint-а, затова сигурно. ... За закрепването - и задния, а и предния съм ги фиксирал допълнително с винтове, защото особено предния има навика да се опитва несанкционирано да "бяга"...
                      С paint-а всъщност съм изтрил огромните нитове (диаметър на главата - като 50 ст. или 1 лв. даже) с които дядо Владо ми го укрепи Защото бодро си тръгвам, махвам с ръка и... гледам в огледалото Димата и Дядо нещо енергично ръкомахат и жестикулират... "Върни се, да ти намерим задния номер !"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Няколко въпроса за Либерти

                        да кача и аз няколко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20140208_165109.jpg
Прегледи:1
Размер:97.0 КБ
ID:5563702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140208_165139.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5563703

                        Коментар


                        • #87
                          От: Няколко въпроса за Либерти

                          Нивото на маслото в ск. кутия е по високо с около 5 см. това опасно ли е или може да се кара така ?
                          Като извадя щеката мирише на бонбони, дали си въобразявам или наистина така мирише маслото?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Няколко въпроса за Либерти

                            Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                            Нивото на маслото в ск. кутия е по високо с около 5 см. това опасно ли е или може да се кара така ?
                            Като извадя щеката мирише на бонбони, дали си въобразявам или наистина така мирише маслото?
                            Опасно е, ама ти как го премери нивото ? Бонбони... не бих казал, че така мирише ATF. Кога и къде е сменяна течността в кутията ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #89
                              От: Няколко въпроса за Либерти

                              Ами аз лично не съм я сменял още, меря го като на студен двигател извадя щеката и нивото е около 5 см над белега hotmax.
                              Мирише сладникаво като на виолетки и е с розово-червен цвят.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Няколко въпроса за Либерти

                                Паркирай колата на равно. Запали двигателя и постави скоростите на (P)arking. Тогава измери нивото.
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X