Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Либерти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Няколко въпроса за Либерти

    Изключва се - крайно ляво положение на врътката за посока на вентилацията.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #62
      От: Няколко въпроса за Либерти

      Става въпрос за ето тази позиция:

      Но при нея се спира и всякакъв въздушен поток в салона, дори и от естествения напор на въздуха при движение. Затварят се клапите, който се управляват с вакум при Liberty. Vacuum Operated Mode Door Actuator:
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #63
        От: Няколко въпроса за Либерти

        Много благодаря, чудих се половин час вчера как да спра да духа студено в колата докато загрее, сега вече всичко изглежда по-добре!
        Отново благодаря!

        Коментар


        • #64
          От: Няколко въпроса за Либерти

          Вчера покарах до хижа Кокалско, разбираме е добре с колата по черния път 5 км мина без проблем, но за беля се нахаках в една канавка от бетон пред хижата, задното дясно колело остана във въздуха. За щастие имаше един колега с пловдивски джип с надписи Катерпилар, извади колата за секунди с помощта на въже. Разхода по компютъра го даваше 14/100. По количеството нафта в резервоара 230 км. с 22 литра нафта смесено каране, малко градско, 160 км извънградско и около 10 км черен път.

          Коментар


          • #65
            От: Няколко въпроса за Либерти

            Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
            Вчера покарах до хижа Кокалско, разбираме е добре с колата по черния път 5 км мина без проблем, но за беля се нахаках в една канавка от бетон пред хижата, задното дясно колело остана във въздуха. За щастие имаше един колега с пловдивски джип с надписи Катерпилар, извади колата за секунди с помощта на въже.
            Е, не казвай, че се е въртяло само то ? 4wd lock или бавни не пробва ли ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: Няколко въпроса за Либерти

              Въртяха се всички, но върху леда няма никакво сцепление а колата беше опряла с моста върху бетона!

              Коментар


              • #67
                От: Няколко въпроса за Либерти

                Ти с какви гуми си? Доста голяма разлика ти дава в разхода по дисплея на EVIC и реалния. Под 10,5/100км. срещу 14 по бордкомпютъра. При мен не е толкова голяма разликата в показанията и действителния разход. А иначе 10.5/100 си е нормален разход, при включено 4х4, зимни условия и смесено движение по пътя и извън него.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар


                • #68
                  От: Няколко въпроса за Либерти

                  Гумите са с оригиналните размери, но са много стари и въпреки големия грайфер доста буксуват.
                  Все още събирам пари за смяна на маслото на автоматика, предполагам че тогава ще се подобри още разхода.
                  Казват ми също така че когато карам по магистрала с включен темпомат разхода е по-висок, възможно ли е?
                  Също така ми прави впечатление че когато минавам през напречните фуги на мостовете и гърбиците по Хемус, предницата много се люлее в страни. Предполагам че това е вследствие от високия профил на гумите и налягането, което е 2,5 атмосфери.
                  Ако е по-ниско вероятно ще минава по-меко през тези неравности!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Няколко въпроса за Либерти

                    При движение с включен Cruise Control /ELECTRONIC SPEED CONTROL/ разходът зависи от доста неща, като според мен доста от терена. Ако е равно автоматичното подаване на газ е умерено и само за да поддържа зададената скорост. Тогава и разходът е идентичен с този, ако управляваш ти. Но, ако има изкачвания, завои, при който се налага да забавяш, включеният Cruise Control се стреми веднага да ускори до зададената скорост и ускорява ненужно бързо. Тогава и разходът би бил малко по-висок. Но по магистрала, където няма завои и стръмни изкачвания е незаменимо удобство, което ти дава възможност краката ти да си почиват.
                    Колкото до това "люлеене на предницата" - огледай всичко по окачването за ад си сигурен и да няма изненади, че на тези джипове трудно се усещат износвания по шарнири и тампони докато не стане много разбито всичко. Възможно е и да е от гумите - с доста високо налягане ги караш. Аз поддържам 2.2. Има и едно субективно усещане за разтоварена предница при преминаване през неравности, като даже е написано и подобно предупреждение на сенника пред тебе, предвид по-високия център на тежестта на тези машини. Нещо, с което трябва да се съобразяваш при влизане в завои, особено при пълно натоварване на колата /пътници и багаж/. Ето и какво трябва да е налягането в гумите, за да не вози като каруца:33 Psi = 227 Kilopascal (kPa) = 2.27 Bar /при пълно натоварване отпред 2-ма, отзад 3-ма души + багаж/

                    Аз затова карам с 2.2Bar, като се има предвид това, че през повечето време съм сам или най-много два в колата.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Няколко въпроса за Либерти

                      2.2 атмосфери при пълно натоварване, аз съм на 2,5 а когато ги измерих непосредствено след магистралата бяха 3,5 и ги намалих до 2,5. Ще ги намаля до 2,0 за да видя какъв ще е резултата. Миналата седмица ходих на реглаж и ми казаха че не откриват разбити или разхлабени части по окачването. Доколкото мога да им се доверя. Близо до офиса ми има сервиз с тестер на амортисьори, ще видя там какво ще покаже, но по-вероятно причината е че до сега 10 години съм карал кола със спортно скъсено окачване с ниско профилни гуми и двойно действащи амортисьори!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Няколко въпроса за Либерти

                        Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                        2.2 атмосфери при пълно натоварване, аз съм на 2,5 а когато ги измерих непосредствено след магистралата бяха 3,5 и ги намалих до 2,5. Ще ги намаля до 2,0 за да видя какъв ще е резултата. Миналата седмица ходих на реглаж и ми казаха че не откриват разбити или разхлабени части по окачването. Доколкото мога да им се доверя. Близо до офиса ми има сервиз с тестер на амортисьори, ще видя там какво ще покаже, но по-вероятно причината е че до сега 10 години съм карал кола със спортно скъсено окачване с ниско профилни гуми и двойно действащи амортисьори!
                        Правиш гумите 2,2 - 2,3 на студено (некарани) и празна кола, и не се занимаваш с тях, освен ако не спаднат нещо или времето рязко се затопли (ще трябва да ги поспаднеш, за да дойдат пак на 2,2 - 2,3). На 2,0 ще вози много приятно меко, но разходът хич няма да ти хареса
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: Няколко въпроса за Либерти

                          Благодаря, още довечера ще ги намаля до 2,2, а в петък ако мога ще отида на тест и тогава ще пиша пак!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Няколко въпроса за Либерти

                            Първоначално публикуван от vikik Преглед на мнение
                            Благодаря, още довечера ще ги намаля до 2,2, а в петък ако мога ще отида на тест и тогава ще пиша пак!
                            Да, с това започни. Намали си гумите, както ти е писал и Бого, на 2.2 - измерени в студено състояние. От това високо нлягане в гумите, може като нищо да ти е нестабилна колата при по-висока скорост и преминаване на някакво препятствие - фуга на мост примерно. Много е 2.5, а това 3.5 май си е направо опасно. отделно за проверката на окачването - отиди при някой, който знае какво прави и как да провери шарнирните болтове на предницата, как да подложи трупче и да освободи натиска на пружината за да ги провери наистина дали са О.К. Тук пружината действа на долния шарнир в посока на изваждане на ябълковидната сглобка и е важно да са проверени, че в началото на производството на Liberty KJ има случаи на изваждане на шарнира. А и не само тогава - Бого да ти даде линк към неговия случай, той имаше подобен проблем.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Няколко въпроса за Либерти

                              Ако си от София ела за един тест-драйв + оглед може всичко да е наред
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Няколко въпроса за Либерти

                                Това със шарнирите звучи доста стряскащо, ще потърся темата за да се информирам!
                                Еди, от София съм, проблемът е че имам свободно време само в събота и неделя, както и повечето хора и тогава сервизите са препълнени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X