Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От дизел към бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От дизел към бензин

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Не е ли точно на обратно?
    Е па знам ли?
    Най-малко ощо кратно 12. 6 цилиндровата бобина ще е дала 12 импулса - 2 оборота. 4 цилиндровата ще е дала 12 импулса - 3 оборота
    Т.е. 4 цилиндровия оборотомер на 6 цил. мотор .......
    Само да събера малко парички, аз съ каня да стана деду сеуянин газкаджия, к'о да им разбирам на тия хамерикански дараци?
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: От дизел към бензин

      Съжалявам, четох през ред.
      Ама ако става въпрос за връзване на по-нов компир към по-старо табло/оборотомер,
      козата може да си сака тахо-адаптор, от рода на:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8920_full.jpg
Прегледи:1
Размер:19.2 КБ
ID:5556457
      Та, това си е един усилител на напр'жение, който усилва сигнала от ECU-то към дъртия оборотомер.
      Ял съм го тоя дедов на бИгачката.
      Ако някой сметне, че има интерес - може и схема-заместител "направи си сам - от дърво салам" да дам.

      Коментар


      • От: От дизел към бензин

        колеги да не пускам нова тема, някой има ли идея с какъв мотор може да се смени бъгавия бензинов 2.5 ..освен с 4.0 ..търся някакъв междинен вариант
        куче или вълк?
        в клетка ,или свободен?
        въпрос на личен избор.
        Вихрен Илиев
        0888249888
        blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
        Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • От: От дизел към бензин

          Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
          2.5 ..освен с..
          5.2 но + скорости и раздатка
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: От дизел към бензин

            при всички положения скорости и раздатка ..значи няма нещо средно между 2,5 и 4 .0..докараха ни тук един труп,май е с някакъв италиански мотор( ама може и да бъркам) който на всичкото отгоре е родил..и така или иначе ще го правим поне да му вдъхнем нов живот..ама пусто като досега само "мужици" и "самураи " сме правили,"индианците не са ни много ясни но винаги има първи път
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • От: От дизел към бензин

              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
              ..значи няма нещо средно между 2,5 и 4 .0..докараха ни тук един труп,май е с някакъв италиански мотор.....
              На "Черок" италианеца е 2.5 дизел. Между 2.5 бензин и 4.0 бензин има един много стар V6 ( по спопени, мисля че беше 2.8 ) но той е екзотика, а и не си спомням произхода му. На най-новите има и V6 3.7......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: От дизел към бензин

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                На празен ход иди-дойди ( показва към 1000 при около 1000) нагоре категорично го мързи да се катери адекватно....
                Ай дъ съ ьба в тиквата, така е като мисля едновременно за 200 неща, и се опитвам да реша поне 199 в полза на всички.
                Използвайки съвременни методи за закачане към проводниците, съм подал едновременно сигнал от изход "тахо" и от изход "бобина" на компа към оборотомера и той се е шашнал. Кръц и връз по едновремешно, и вече си имаме "рениксов" оборотомер хранен от боината на "мопарски" комп...
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: От дизел към бензин

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  На "Черок" италианеца е 2.5 дизел. Между 2.5 бензин и 4.0 бензин има един много стар V6 ( по спопени, мисля че беше 2.8 ) но той е екзотика, а и не си спомням произхода му. На най-новите има и V6 3.7......
                  Стария V6 е 2.8 GM и е голям туч. Безполезно тежко желязо със скапани параметри .Нахендрих се с 2 такива , че после ми побеля главата докато ги разкарам
                  Uaz 469 2.4 D MB
                  KTM 600 ROTAX
                  Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                  Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                  Коментар


                  • От: От дизел към бензин

                    начи или 4.0 или ще мислим насаждане на мАтор от неква друга бангия,барабар со все агрегати ...то от черока май ще остане само купе но ще видим засега времето ни възпира -подлудиха ни с подготовка на мотори за откриване на сезона,така че червенокожия ще почака за март ..а дотогава всякаква информация ще ми бъде полезна
                    куче или вълк?
                    в клетка ,или свободен?
                    въпрос на личен избор.
                    Вихрен Илиев
                    0888249888
                    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • От: От дизел към бензин

                      Един въпрос и от мен-та значи : приятел има Черок с жабарски дизелак 2.5,ама след две смени на главни двигателни агрегати му писна на човека,та ме помоли да задам въпроса тук-какъв матор може да му влезе в коша на Черока пак дизел,ама само и само да не е италианец 2.5 или 2.1 на Ренде.Нещо друго?
                      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                      0885 660 613

                      Коментар


                      • От: От дизел към бензин

                        Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                        .....какъв матор може да му влезе в коша на Черока пак дизел...
                        V8 6.2л.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: От дизел към бензин

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          V8 6.2л.
                          Става въпрос за нещо европейско в порядъка на трите литра-или няма начин.
                          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                          0885 660 613

                          Коментар


                          • От: От дизел към бензин

                            По-лесно е направо да си търси джипка с въпросния двигател. А може и по-евтино да му излезе.

                            ИМХО, държейки на дизел, определено не е уцелил марката автомобили, където да търси читав и надежден такъв. Говорим за N-та ръка автомобил. От магазина е малко по-друга бира, поне докато е в гаранция.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: От дизел към бензин

                              А петака 2,9 TDI на Mercedes Sprinter ама трябва комп педал за газ ключ за имобилайзера и др.
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар


                              • От: От дизел към бензин

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                ИМХО, държейки на дизел, определено не е уцелил марката автомобили, където да търси читав и надежден такъв.
                                Доволен си е от Черока,ама не и от мотора му-за неговите ловджийски разходки,но си държи на дизелак.

                                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                                А петака 2,9 TDI на Mercedes Sprinter ама трябва комп педал за газ ключ за имобилайзера и др.
                                Това може ли да стане-немеца да се сроди с индианец?
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X