Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

    Такааа... смених сервиза поради липса на действие от страна на същия. Т.е. нищо не се случваше за дълъг период от време и джипа просто си стоеше. Не че сега много "цъфна", но поне направихме следното:
    1. Ресори - прецених, че е по-добре да използвам по-дълги листи, а не тези, които дойдоха с лифт-кита. Освен това напаснахме листите един към друг чрез шпренгване
    2. Накупих една камара железа, за да има от всичко по много и да няма оправдания от типа "няма материал"
    3. Вече имам по-ясна концепция как ще стане нещото, благодарение на новия "изпълнител"
    В тая връзка, ако някой има нужда от оригиналните ресори на Rough Country за лифтване на XJ, да ми пише на ЛС
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #92
      До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

      Гледайте и ако има някакви въпроси като "Това сега защо го направихте" или "Ама онова защо е едикакси" или "Едикое си как го направихте", питайте!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

        Този профил,върви успоредно на надлъжните греди на купето,а левия с десния ще го свързвате ли някак?
        Последно редактирано от taran; 20-04-10, 20:33.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #94
          До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

          А бе тези гуми май-малки му идват
          Георги Владимиров

          Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

          Коментар


          • #95
            До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Този профил,върви успоредно на надлъжните греди на купето,а левия с десния ще го свързвате ли някак?
            Само отзад. Отдолу двата профила се свързват чрез гредата под радатката
            Първоначално публикуван от suravia Преглед на мнение
            А бе тези гуми май-малки му идват
            Не, просто ресорите не са улегнали още. Ще спадне с още 4-5см, споко. Ще дойде колкото трябва

            Коментар


            • #96
              До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

              Здравейте. Първо да Ви поздравя за хъса и желанието с което подхождате към проекта. Надявам се крайния резултат да е повече от добър. Искам само да обърна внимание към планките на горните носачи, които са на моста. По принцип тези детайли са отслабени заводски (при Черокитата след 90-та година мисля), за да може при евентуален удар, моста да влиза под купето. Бих ви препоръчал да ги усилите, за да не останете неприятно изненадани, при някой по-силен удар. Успехи.
              RB Patrol Team

              Коментар


              • #97
                До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                Тои за по сигурно ги е изрязал и изхвърлил .

                Коментар


                • #98
                  До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                  Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                  Здравейте. Първо да Ви поздравя за хъса и желанието с което подхождате към проекта. Надявам се крайния резултат да е повече от добър. Искам само да обърна внимание към планките на горните носачи, които са на моста. По принцип тези детайли са отслабени заводски (при Черокитата след 90-та година мисля), за да може при евентуален удар, моста да влиза под купето. Бих ви препоръчал да ги усилите, за да не останете неприятно изненадани, при някой по-силен удар. Успехи.
                  Здрасти, едното ухо е на диференциала. За другото наистина си прав, че изглежда малко слабичко. Ще поработя по въпроса

                  Коментар


                  • #99
                    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                    Според мен, тая тунингова конструкция на 5-линк, ще работи по лошо от класическата конструкция 5-линк.
                    Същевременно, отзад, където има много големи възможности, си запазил листовото окачване!?

                    Коментар


                    • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Според мен, тая тунингова конструкция на 5-линк, ще работи по лошо от класическата конструкция 5-линк.
                      Същевременно, отзад, където има много големи възможности, си запазил листовото окачване!?
                      Така е, но отзад не ми трябват големи ходове, а здравина. А няма по-здраво нещо от листовото окачване с няколко допълнителни листа
                      Междувременно ушите за ресорите не ми харесват, защото може да "запъват", когато се катеря върху камъни, та затова им направихме "тунинг"

                      Карданът не го гледайте, ще го преработваме и него: ще добавим клинове, за да изправим пиньона да "гледа" по-нагоре. От страната на раздатката ще има CV joint

                      Коментар


                      • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Според мен, тая тунингова конструкция на 5-линк, ще работи по лошо от класическата конструкция 5-линк.
                        Същевременно, отзад, където има много големи възможности, си запазил листовото окачване!?
                        а според мен тия ресьори ще олегнат доста повече от колкот отрябва за доста по-малко отколкото си мисли колегата... цялата тази работа ми се струва като преоткриване на топлата вода... не че не е възможно, но целта вече съвсем се изгуби... и не винаги целта оправдава средствата... да не говорим за време, нерви... само емоциите и спомените си остават накрая... успех с начинанието колега, следя ти темата с интерес, но смисъла се загубе нейде по трасето...

                        Коментар


                        • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                          Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                          Така е, но отзад не ми трябват големи ходове, а здравина. А няма по-здраво нещо от листовото окачване с няколко допълнителни листа...
                          Мисля, че грешиш. Близнаците биха ти помогнали много.
                          Виж в тази тема: Дискусия за окачванията, двата клипа.
                          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                          А ето и реално как работи 4 линково задно окачване. Второто видео пък е как е направено.

                          Коментар


                          • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                            Привет, отдавна следя темата с интерес. Един съвет, пишете на Ицо4х4, той е собственик и главен редактор на списанието и може би пази от старите броеве. А в един от тях подробно е описан проекта на Близнаците отпреди 4-5 години за рали-рейд бегачка от Чероки. А най-добре се свържете с тях, че проблема с усилването на захвата на предния мост те го бяха проучили и решили. Пък и за американска техника те са цяла енциклопедия.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                              Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                              Здравейте. Първо да Ви поздравя за хъса и желанието с което подхождате към проекта. Надявам се крайния резултат да е повече от добър. Искам само да обърна внимание към планките на горните носачи, които са на моста. По принцип тези детайли са отслабени заводски (при Черокитата след 90-та година мисля), за да може при евентуален удар, моста да влиза под купето. Бих ви препоръчал да ги усилите, за да не останете неприятно изненадани, при някой по-силен удар. Успехи.
                              Тва някой успя ли да счупи горно ухо на моста.
                              И аз съм чувал че са слаби, ама питах тия пичове и казаха че и с един горен захват няма начин да се чупи. Уж бая пробвали.

                              http://www.ironrockoffroad.com/Merch...egory_Code=PFX

                              Коментар


                              • До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Тва някой успя ли да счупи горно ухо на моста.
                                И аз съм чувал че са слаби, ама питах тия пичове и казаха че и с един горен захват няма начин да се чупи. Уж бая пробвали.

                                http://www.ironrockoffroad.com/Merch...egory_Code=PFX
                                Не знам за счупено, но примерно на мойто Чероки ( 88 година ) е доста по-масивен захвата. А иначе тея пичове не ги знам, но за единичния захват ... за 2 карания, 6мм планка на макарон направихме.
                                RB Patrol Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X