Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

    Днес дойдоха чарковете. Толкова съм щастлив, че чак няма да отговарям на Митко (нещо, което при стандартни обстоятелства за нищо на света не бих пропуснал да сторя). Веднага пускам снимки. От утре сме в играта
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

      веждите за калниците колко ти излезнаха и от къде ги поръча, ако не е тайна?
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #18
        До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

        Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
        В този смисъл, най-добрият избор тук би бил 4.56, а не 4.10, колега.
        Виждал ли си зъбките на пиньона на Дана 30 с предавателно отношение 4.56.
        Слушай Митко какво говори. Само можеш да спечелиш.

        Коментар


        • #19
          До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

          Абе верно е, ама пробвах няколко пъти Вранглера (той е с 4.56) и не съм видял да има проблем

          Коментар


          • #20
            До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

            Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
            веждите за калниците колко ти излезнаха и от къде ги поръча, ако не е тайна?
            Всичко е от едно място. Но ако искаш да ти кажа, пиши на ЛС, че като пусна някой линк и веднага се намира някой админ дето да ме скастри.

            Коментар


            • #21
              До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

              Учуден съм "tk3c-pyce" от:
              -защо е необходима смяна на "дирекцията", като:
              " автомобилът ще се ползва за offroad, при по-голямо натоварване";
              -не е ли по-лесно да се смени "дирекцията" на шофьора, пилота или водача;
              - каква е ролята на климатика и т.н. при такава тежка експлоатация?!

              "Ъпдейт от днес", не е ли по-точно ъпгрейд /като си служим с чуждици/?!

              Коментар


              • #22
                До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                Първоначално публикуван от Palazov Преглед на мнение
                Учуден съм "tk3c-pyce" от:
                -защо е необходима смяна на "дирекцията", като:
                " автомобилът ще се ползва за offroad, при по-голямо натоварване";
                -не е ли по-лесно да се смени "дирекцията" на шофьора, пилота или водача;
                - каква е ролята на климатика и т.н. при такава тежка експлоатация?!

                "Ъпдейт от днес", не е ли по-точно ъпгрейд /като си служим с чуждици/?!
                Виж сега, то ако почнем да задаваме такива въпроси, ще стигнем до "нужно ли е изобщо да караме офроуд, при положение, че нищо не печелим, а само харчим гориво" . А отговорът конкретно е "Мога да си го позволя - правя го! Още повече, че така или иначе сваляме всичко, за да правим клетка. В крайна сметка 80% от труда при обръщане на дирекцията се изразява в разглабяне и сглабяне."
                Каква е ролята на климатика - като отида на море, искам да имам климатик

                Коментар


                • #23
                  До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                  Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                  Ъпдейт от днес. Между другото, бих искал да попитам, някой знае ли как се откачат връзките на климатика, които сап показани на снимката? Предварително благодаря
                  Добре изглежда проекта. А тръбите разкачили ги? Щото съм подръка в Русе

                  Коментар


                  • #24
                    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                    Още не. Лошото е, че джъпът е неподвижен в момента Благо ще помогне да ги разкачим. А после ще трябва помощ да монтираме климатика отдясно

                    Коментар


                    • #25
                      До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                      Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                      Още не. Лошото е, че джъпът е неподвижен в момента Благо ще помогне да ги разкачим. А после ще трябва помощ да монтираме климатика отдясно
                      Ами по принцип сигурно ще мога с нещо да съм полезен. Ако ти решиш пиши и как да се свържем в реално време.

                      Коментар


                      • #26
                        До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                        Ъпдейт от днес: Работата върви бавно, защото имаме много други задачи, а и Дедо Венци остарява и често го подомързява
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #27
                          До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                          Първоначално публикуван от frizera Преглед на мнение
                          Ами по принцип сигурно ще мога с нещо да съм полезен. Ако ти решиш пиши и как да се свържем в реално време.
                          Фризер, давай телефон и утре ще ти звънна да го обсъдим, пък ако искаш ела да видиш джипа

                          Коментар


                          • #28
                            До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                            Такаа.... я да видиме сега:
                            От казаното до тук разбираме че проекта се състои в следното:
                            - обръщане на дирекция
                            - цялостна клетка на купето
                            - усилване на конструкцията отдолу
                            - усилване на броните
                            - преместване на акумулатора отзад
                            - Bushwacker fender flares
                            - Detroit locker отпред
                            - Eaton e-locker отзад
                            - 3" пружини отпред
                            - допълнителни листи + шпренгване отзад
                            - ProComp MX-6
                            - JKS Quicker disconnects
                            - 8500 superwinch - ще я слагаме в багажника, за да не се пречка отпред. Тук ще помоля някой ако има опит да сподели, за което благодаря
                            - нов компютър на двигателя
                            - и ако се сетим още нещо
                            Добре. Но от никъде не става ясно какво ще е предназначението на този автомобил след завършването му, а именно :
                            -роккролинг;
                            -рали рейд;
                            -трофи рейд;
                            -експедиционен;
                            -кал (mud bogger);
                            -семейно комби за ходене на вилата;
                            -за пред кафето;
                            -нещо друго;
                            -или 3 (4,5,6) в 1.
                            По принцип предназначението на автомобила обуславя промените по него, така поне знам.

                            До тук обсъдихме гумите - 33", които малко трудно ще влязат при този лифт
                            - 3" пружини отпред
                            - допълнителни листи + шпренгване отзад
                            Въпреки че очевидно ще има подстригване на калниците и
                            - Bushwacker fender flares
                            Нищо, не е болка за умиране.
                            Обсъдихме и диференциалите. Те ще са 3.73 - не защото така е правилно, а защото
                            да обясня - 3.73 го имам в склада. 4.10 ще трябва да си го поръчам
                            Нищо, не е страшно, малко ще е по бавен на старта, но като набере ще е ОК.
                            Стигаме до клетката. Доколкото съм запознат основното и предназначение е да запази екипажа жив при преобръщане на автомобила. Както казах по горе, предназначението на автомобила не е ясно, но след като строителят е решил че клетка е нужна - добре. Но докато с окачването и диференциалите могат да се приемат някакви компромисни варианти (макар и нежелателно), то с клетката компромиси са недопустими.
                            От тук

                            се вижда че се използват готово огънати колена които ще се заваряват към тръбите - нещо което е абсолютно недопустимо. Виждал съм какво се случва с подобна клетка след преобръщане. Лошото е че някои хора нямаха никакъв шанс след това.
                            А от тук

                            става ясно че се използва НЕПОДХОДЯЩ материал.
                            Доколкото мога да преценя по снимките това е заварена (шевна) тръба с диаметър около 50 мм и стена 2 мм.(?) . която според мен е по подходяща за аспуси.
                            Бих препоръчал преди да продължи строежа на клетката строителят и да се запознае със следните неща:
                            http://www.pirate4x4.com/tech/billav...0/index1a.html
                            и
                            http://www.therangerstation.com/tech...y/rollcage.htm .
                            Също така знам че в България има поне един подобен проект (доколкото аз съм запознат, може и да са повече), професионално и по всички правила изпълнен. Собственика му е член на този форум, така че не би представлявало проблем да се консултирате когато и където е нужно, с цел избягване на досадни и понякога фатални грешки.





                            * Колега, ТОВА НЕ Е ЗАЯЖДАНЕ. Нарича се "конструктивен коментар". Вашият проект е в публично пространство, достъпен за неограничен брой потребители и не е редно те (потребителите) да бъдат подвеждани (надявам се не е умишлено).
                            Нали така?
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #29
                              До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                              Подкрепям напълно горното.
                              Последно редактирано от kinex; 28-11-09, 09:31.
                              ------------------------------------
                              тел. O878 9ЧЧ 999

                              Коментар


                              • #30
                                До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                                Колега, за нещо подобно ли си си наточил ?
                                Прикачени файлове
                                SUBARU TRIBECA '08

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X