Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Да, утре ще тествам няколко неща, преди да пусна мигача, след като дам десен мигач, при аварийни, после ще закача габаритите на мигача за да натоваря релето и т.н.; днес вече стана студено и ме домързя да довършвам на тъмно и студено.
    Мда, оказва се според мен, че просто НЕ идва сигнал за десния мигач по фабричните кабели, първо цветовете не отговарят и второ според мен нещо не е както трябва поради Американския стандарт.

    Може би ще трябва да махна този постоянния + и да сложа десен мигач на негово място за да ползвам фабричните мопарски кабели.
    Нито мига, нито свети се оказва, май ще взема сигнал от десния мигач директно и ще го закача принудително към фабричните кабели някакси... Ще пиша като направя повече, сега само стегнах със свински опашки поне да е монтирано като хората.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12716434_10205823221519294_5672022824115315545_o.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5703650

      Така де - правилното положение спрямо земята е важно за нормалното придвижване...
      От долната - Only milk and juice come in 2 litеrs, имам една излишна, така че ако някой иска да казва да му я пращам.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Only milk and juice come in 2 litеrs, имам една излишна, така че ако някой иска да казва да му я пращам.
        Това какво значи - закачка с двигателите по два литра или съвет да не си купуваме бира в такива бутилки ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Отнася се за двигателите. За бирата в такива разфасовки нямам забележки
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Когато някой се реши да си купи оригинално окабеляване за теглич на Мопар да знае, че кабелите, цветовете и инструкциите НЕ съвпадат за Европа еле па за десен волан, освен харнеса на Мопар трябва и мъжка букса да се сноши с женската на харнеса като и двете са американски стандарт.

            По емпиричен път налучквате всички кабели докато стигнете до Десния мигач, него няма как да го налучкате защото не е вързан за нашите коли.

            Решението е да се изведе сигнал за Десен Мигач отпред на автомобила, до акумулатора и синия кабел за електрическите спирачки да се направи на Десен Мигач, тоест сигнал за ДМ се пуска по синия кабел в края от към акумулатора и после от към ремаркето се нагажда спрямо буксата на теглича от към ремаркето.

            Кабелите могат да се напасват по цветове само след мъжката букса, преди това всичко е овързано и не достига дължина за да се правят смени на женската букса, поне на мен не ми се правиха, при желание всичко може

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Дядо то това май е хамериканско с постоянния + и освен това за някакви електрически спирачки на ремарке и т.н. ама тях не съм ги вързвал въобще към модул за спирачки.

            Ето драсканиците ми от днес , Ж.к. = Жълто Кабел(демек Американския мъжки куплунг) към З.р. = Зелено ремарке(демек ЛЕД дъската със светлини за ремарке).
            [ATTACH=CONFIG]851935[/ATTACH]
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Е те тва ми доде днеска!Та го и монтирАх....

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160326_113459.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5707891

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160326_113518.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5707892

              ...старото и новото...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160326_115505.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5707893
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Ха така !
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Видях жена с къса пола.
                  И си смених гумите.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160405_181751.jpg
Прегледи:2
Размер:78.1 КБ
ID:5710248

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Кинекс от тези гуми има ли 295/35R21?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Ако няма ще ти докарат.
                      Питай Дани от Боряна

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        И аз като Пламен видях една мацка с къса пола и реших да сменя калните гуми на Черока с АТ

                        Освен това вчера сглобих почти Вранглера след смяна на серпентинен ремък, ролки обтегачи, ангренажен ремък, водна помпа и обтегача.

                        Беше едно надбягване с дъжда, като на филм с Луи до Финес, тъкмо извадя инструментите завали като из ведро, прибера ги спира, пак извадя инструментите пак завали, и така 7-8 пъти докато ми писна, сложих още един кат дрехи и продължих в дъжда, аз съм сладък ама все пак не съм от захар )

                        Покрай смените, отворих и къде що имах на лесно и достъпно натъпках всички куплунзи/контакти със синя морска грес, против уроки(синя грес) и против корозия и за лесно отваряне и т.н.

                        Останаха ми по-малко от 5-6 болта да сложа, което си е бронята плюс една шепа пластмасови щипки(фиксатори на пластмасови панели).

                        И вчера пак за пореден път 1-2 часа играчка с 1-2 болтчета на супер мега гадно място плюс наместването на вентилатор + дифузьор плюс казанчето за чистачките, работа близко до "кий хол" хирургията.

                        За финал, след смяната на калните гуми с АТ вече като го няма излитането на тежкотоварен самолет Херкулес и като падна шума, успях да диагностицирам, че заден кардан хлопа плюс може би раздатката е добре да се прегледа за лагер откъм кардана(заден).

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10-Апр-2016.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5710372
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Легнах отдолу, видях колко трудно ще е да се захване/монтира смислено, защита за резервоара, колко ръжда има и как ми е прецакан предния кардан и се разплаках сега си забърсвам сълзите, свалям кардана и ще видя кое е прецакано дали телескопа на кардана/щлиците или самия фланец от към дифа. После ще пусна снимки. И вече рева на глас защото дилъра ми поиска за кардан и йок повече пари от колкото платих за целия джип
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Познайте какво ще правя почивните дни

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_120160426_145241.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5712324
                            "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                            Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ... И вече рева на глас защото дилъра ми поиска за кардан и йок повече пари от колкото платих за целия джип
                              Е там при вас морги или рециклиране няма ли?
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Е там при вас морги или рециклиране няма ли?
                                Има ибей, поръчал съм кардан, трябва да е пристигнал днес у дома.

                                Ако и двата кардана са леж в тази област, мисля с дремела да разделя фланеца и да опитам да намеря подходяща по размер метална тръба и да "рециклирам" кардана, това ако проблема е само в гума/пластмасата; ако шлиците са заминали, ще търсим друг кардан или ще купя някакъв без марка чисто нов за 125 кинта и ако той е гадно менте ще си поръчам от америчко Том Уудс кардан и готово.

                                Освен ако в Кубрат не могат да помогнат, за което сега се сетих
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X