Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    @maystora6 - честита нова придобивка, със здраве да си ги ползваш! Можеш ли да дадеш повече инфо (характеристики, цена) и да споделиш впечатления до момента?

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Освен ,че изглеждат ефектно и светят добре.Трите малки диода в горната част които на снимките не се виждат добре са закачени за габарита и сега през деня карам само на габарити без къси.Иначе като цена ми излязоха 360лв. с доставката до вкъщи.Като минус единствено ,че нямат ел.реголиране и трябва ръчно да се регулират.
      Jeep Гранд Чероки 3.1

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Добро утро колеги,след три години мъка със паленето на джип гранд чероке 2.7 црд 2003 година вече мисля че реших проблема.
        Смених всички маркучи,датчик на колянов и разпределителен вал,подгревни свещи,датчик на рейл търбата за налягането, филтър за гориво и клапанче , репарирах помпата за високо налягане,и смених всички дюзи и джипа запали.
        Искам да ви кажа че докато не промених всичко не искаше да пали, едно от нещата ако не е както трябва и няма палене.
        Друго, дълъг период от време изгубих да искарам въздуха щото имах чувството когато няма мехурчета във маркуча от горивния филтър до помпата тогава джипката пали, обаче ,да има нещо вярно ама не е там истината след като го обезвъздуших пак не искаше да пали и сега последно смених дюзите, обаче междувремено се развали стартера и това вече не можех да го оправя сам, и колата я закарах на майстор, там май са пипали и по филтъра нещо и след тях пак се появиха мехурчетата във маркуча , обаче със новите дюзи,и датчика на рейл търбата , въпреки мехурчетата джипа пали още когато види ключа.
        До сега, след всеки сервис джипа палеше максимум три дни, вече палим цяла седмица след смяна на дюзите и датчика на рейл търбата и мога да се похваля,и да ви кажа че въпреки въздуха ако другите неща са както трябва джипа трябва да пали и да не си хвърлате парите за обезвъздушаване.
        Във две семици смених три горивни филтри и клапанчета с цял да обезвъздуша двигателя,а то тоя двигател пали и със въздух във маркуча от филтъра до помпата,
        Пожелавам ви приятен ден и след три години мъка и със ваша помощ мисля че научих много неща за мерцедесовия двигател на джип гранд чероке, по нататак надявам се да бъда полезен за колеги със такива проблеми като тоя който го имах .

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Здравей!Дано вече само да караш!Сподели за рециклирането на дюзите:Къде и на каква цена?Ако искаш може и на лични,да не се смята за реклама.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Дюзите мисля че ги репарират, а не рециклират, - няма значение , аз не ги рециклирах а не ги ни репарирах, в драгичево има един джип дето е на части и всичките неща смисъл по скъпите ги купих от него то датчика на рейл търбата и дюзите , останалите датчици горивни филтри и маркучи от балкан стар , както знам по принцип репарирането на една дюза започва от 100 лева нагоре в зависимост от това какво е развалено,има един майстор в благоевград който казва дюза не се исхвърля тя се ремонтира, и така , нна някоя от предните страни има кординати от сервиз във варна , мисля да се обадя тие дни да питам как и колку струва ремонта на една дюза , иначе аз ги зех трите за 500 лева от джипа от драгичево, те ги дават със гаранция , белязат ги пращат по еконт , ти си ги слагаш оглеждаш и ако нещо не ти харесва мойе да ги върнеш,

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Само за инфо, новите дюзи в балкан стар струват 1200 лева едната.

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Искам да ви кажа за камион мерцедес дюзите се на половин цена , също в балкан стар

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Здрасти , на камиона Мерцедес дюзите са без електромагнитен клапан и без никакво управление те са доста опростени и за това цената им е на половина
                  Между другото аз съм голям фен на Mercedes Actros германците доста са мислили преди да го пуснат в производство !
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10712786_937390016275866_3720338935663587761_n.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5616203 Ма прешъс
                    Сложих му държач на предната регистрацоинна табела.Отваря се нагоре,когато е затворен се държи на два полупръстена за водача на лебедката.Така скрива и куката.Очаквам един гард за предния диференциал да ми пристигне и мисля с него вече да приключа.Окончателно !!!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Добро утро,добър ден,
                      Какво ли му е сега, тъкмо оправих дюзи и въздух, пак проблем,
                      На всяко палене се чува тропане в машината и винаги когато работи на ниски обороти, вече на 850-900 обороти няма никъкъв шум, обаче на 700 ли на колкото си работи нормално има тропот в машината страшно, и няма значение дали е в скорост или е в Н, ако някой знае или е страдал и имал тъкъв проблем моля да пише.
                      Мисля че се появи от преди седмица,малко го карах в един батак-оризни ниви и там малко си играх със скоростния лост напред назад докато го искарам от нивата май на едно място за кратко опрех на корем обаче със по голяма скорост и се измъкнах без да ме теглят, не знам дали от там може да е дошъл тоя проблем.
                      И друго търся съвет за смяна на маслото в съединител редуктор и всичко останало свързано със масло Мопар, до сега 11 години е на това масло и съм доволен ,обаче не зная сега каде да го сменя, а май дойде му времето,когато купих колата дадоха ми екземпляри обаче мислех че няма да ми се наложи да сменявам мислех че ще го продам джипа до тогава обаче ето дойде време да се сменява и за това търся помощ.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от pharm.zoran Преглед на мнение
                        И друго търся съвет за смяна на маслото в съединител редуктор и всичко останало свързано със масло Мопар, до сега 11 години е на това масло и съм доволен ,обаче не зная сега каде да го сменя, а май дойде му времето,когато купих колата дадоха ми екземпляри обаче мислех че няма да ми се наложи да сменявам мислех че ще го продам джипа до тогава обаче ето дойде време да се сменява и за това търся помощ.
                        Засега ги гледам, че имат в наличност http://shop.grid-trade.com/catalogse...esult/?q=mopar
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Здравейте и от мен Днес бях при дядо Владо да си сменя масалцето на двигателчето и така и така бях там споменах за един лек теч незнайно от къде. Установи се, че си тече нафта, дядо Влади предположи, че е от дизеловата помпа (или пък беше маслена помпа). Става въпрос за гранд чероки 3.1 (моля не изказвайте съболезнования знам си точно колко прецакана съм ). Случайно някой да е имал подобен проблем?
                          Последно редактирано от Satanica; 11-11-14, 20:28.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Имал съм подобен теч, че и още няколко други на 3,1. Чудно , че Деди не го е локализирал, но пък нали много ги обича тези ДВГ. Закарай джипката на тотален преглед под капака .Кофти , но ако е от помпата , може да се наложи да се сменя цялата. Пожелавам ти да е просто някой уплътнител .

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Почти съм сигурен че е от помпата, но такъв мотор не съм пипал и за това е въпроса. Има ли си тя някъде слабо място?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Помпата тече от гарнитури. Сваляне и ремонт.Слабото място е от нафтата с която караме.
                                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                                Grand 3.1TD
                                0898 620 306 Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X