Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    [QUOTE=musovir;792662]
    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
    Днес си смених масметъра със едим които 1000 милиграма а досега си бях със оригиналния които подаваше до 800 милиграма.

    КОлега какво е масметър?
    Дебитомера .Това е една инджиплявка която казва на компютъра колко въздох влиза в двигателя и на каква темтератъра влиза

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      [QUOTE=gun;792719]
      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
      Дебитомера .Това е една инджиплявка която казва на компютъра колко въздох влиза в двигателя и на каква темтератъра влиза
      Дава ми по-голям разход джипа, може и да семня моя да пробвам.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Останах с много добро впечатление от 44А часа Варта,в последните дни от живота си палеше 2.1тд-то и си купих 74А/ч Варта.Сега джипчо е щастлив,както и аз.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          днес смених маслото на раздатката и на скоростната кутия с мопарско...
          въпреки че внимателно изчакахме да се изтече всичко , достатъчно дълго, и СК и раздатката поеха по малко от предписанието -скоростната при 3,1л. по каталог пийна само 3л. а раздатката вместо 1.3л. изпи само 1л...
          също смених и моторното масло и масленият филтър, филтъра с оригиналният мопарски , маслото - с лики моли MOS2 - LEICHTLAUF 10 W-40 HD, ..също и 2 гумени оплътнения на охладителя на филтъра за двигателното масло бяха подменени, че от там си течеше откак бях взел колата...

          в крайна сметка се оказах с по една туба за скоростната и за раздатката мопарско масло - резервни .маслата от БС бяха по 35 и по 30лв. литъра в разфасовки по 1л. ,оплътненията 30лв общо. двигателното 105лв за 7л. /от бриколаж/....
          Последно редактирано от glinski; 31-07-09, 14:46. Причина: смислова...
          не бързам за никъде...
          XJ 2.5TD '98

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            днес рекох да ревизирам долният маркуч на турбото... преди време бях видял кофти преметнат между него и другият маркуч кабел, слава бого с изолация, но баш заради нея бе протрил мрежестата тръба върху маркуча.кабела онзи ден го прекарахме както е редно, да не създава ситуации повече, но забелязах нещо твърдо вътре в маркуча баш при претритото. явно беше снадка. та днес с доста мърляне свалих въпросният маркуч, изнизах му оплетката и що да видя?!? на ТРИ места! беше снаден. отвътре с тръба метална , върху нея нахлузен доста плътно маркуча, и на самата снадка някаква гумена лепенка с платнена структура ,като да е вулканизирана... върху таз красота още по един бандаж от някакъв термо шлаух с гигантски размер ,над 60мм Фи е бил, и близо милиметър дебел... общо взето много чисто и професионално направено, но на едното термошлауха се бе отлепил/ та видях какво е под него щот се местеше свободно в страни/. не ми се вярва обаче това да е нормално за тези маркучи.мисля че трябва да са без снадки и метални парчета по тях. от метала при тази дължина от към 1м. мисля че са вибрирали и на две места се бяха попротрили. бандажирах ги доколкото може с един банд -платнен, много як , няма разтягане, няма късане... но си е временно явление. едвам сложих маркуча отново- пружинните скоби които го фиксират много трудно се разтварят без специализираният за тях инструмент / за това и по сервизите масово "майсторите" ги заменят със скоби на винт, дето след време започват да изпускат, защото не могат да компенсират термичните промени по матеряла и умората му/ , но накравя ги наместих чисто и правилно... турбото явно си е изпускало от там някъде защото се промени дърпането на колата, а и маркучите и мрежата бяха омаслени... та ще трябва за жалост да ги сменям тези маркучи, и на другият с опипване намерих вътре планка, а този дет го свалях на едно място , явно при силно загряване/за термо шлауха?/ бе деформиран и фито му бе дооста свито...

            както и да е, мъка ми е май са бая скъпи, но ще трябва да ги сменя...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Привет. Новак съм. Представих джипа в темата "Наш`те джипки". Но и тук ще го опиша основно: Cherokee XJ 86' 2.1TDI.
              Попринцип от закупуването му (миналия август май) постепенно сменяме всичко необходимо: Сменихме джантите 16" от Гранд на 15" от XJ. Добавихме интеркулер. Сменихме стартера. Сменихме и каре на дясна полуоска; биелетки; накрайник на кормилна щанга; Спирачни дискове; маркучи за спирачната с-ма. Най- основното в момента е пребоядисването и кърпенето на МАЛКОТО РЪЖДА по тази невероятна 23 ГОДИШНА МАШИНА. Искам да кажа само, че това общество е невероятно и непременно ще направя всичко, за да стана равноправен, негов член(нищо, че съм на 16 )
              JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

              Манол Денев

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Днес реших молко да обърна обърна внимание и на моята джипка.Свалих двата рисйора за да ги шпенгвам,голям зор цял ден с предните болтове застопориха се и не излизат,накрая ги изрезох с флекса.Утре ще му сменим семеринга на задния диф и маслото.Остана само задното гарне и сме готови за лов.

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  днес рекох да ревизирам долният маркуч на турбото... преди време бях видял кофти преметнат между него и другият маркуч кабел, слава бого с изолация, но баш заради нея бе протрил мрежестата тръба върху маркуча.кабела онзи ден го прекарахме както е редно, да не създава ситуации повече, но забелязах нещо твърдо вътре в маркуча баш при претритото. явно беше снадка. та днес с доста мърляне свалих въпросният маркуч, изнизах му оплетката и що да видя?!? на ТРИ места! беше снаден. отвътре с тръба метална , върху нея нахлузен доста плътно маркуча, и на самата снадка някаква гумена лепенка с платнена структура ,като да е вулканизирана... върху таз красота още по един бандаж от някакъв термо шлаух с гигантски размер ,над 60мм Фи е бил, и близо милиметър дебел... общо взето много чисто и професионално направено, но на едното термошлауха се бе отлепил/ та видях какво е под него щот се местеше свободно в страни/. не ми се вярва обаче това да е нормално за тези маркучи.мисля че трябва да са без снадки и метални парчета по тях. от метала при тази дължина от към 1м. мисля че са вибрирали и на две места се бяха попротрили. бандажирах ги доколкото може с един банд -платнен, много як , няма разтягане, няма късане... но си е временно явление. едвам сложих маркуча отново- пружинните скоби които го фиксират много трудно се разтварят без специализираният за тях инструмент / за това и по сервизите масово "майсторите" ги заменят със скоби на винт, дето след време започват да изпускат, защото не могат да компенсират термичните промени по матеряла и умората му/ , но накравя ги наместих чисто и правилно... турбото явно си е изпускало от там някъде защото се промени дърпането на колата, а и маркучите и мрежата бяха омаслени... та ще трябва за жалост да ги сменям тези маркучи, и на другият с опипване намерих вътре планка, а този дет го свалях на едно място , явно при силно загряване/за термо шлауха?/ бе деформиран и фито му бе дооста свито...

                  както и да е, мъка ми е май са бая скъпи, но ще трябва да ги сменя...
                  Оригинално са си така маркучите, но е възможно и някой да ги е преправял допълнително. Моите имат метал само на сгъвките. Оригинални от БС струват 1600лв двата, а от ВестАуто 600лв двата. Аз намерих здрави от една морга за 40лв и вече една година карам с тях. Едва сега единия започна малко да сълзи, но много малко.

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    благодаря! ще ги видя тези на вест ауто какви са, иначе намерих едни в нета в сайт за тунинг http://www.tuningvenair.com/silicone_hoses/jeep/788 за към 400усд...
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                      благодаря! ще ги видя тези на вест ауто какви са, иначе намерих едни в нета в сайт за тунинг http://www.tuningvenair.com/silicone_hoses/jeep/788 за към 400усд...
                      Най-вероятно ще са мопар, но обади се и питай

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        благодаря. ще ги навестя в скоро време.

                        а ето какво направих днес : отремонтирах си счупеият механизъм за автоматично изключване на мигачите.не работеше от както взех колата и все ми късаше нервите. по книга, откачих масата на акумулатора, изчаках 5мин. по инструкцията за безопасност на еър бега - да не ми пукне в лицето... разкостих курмилната колонка , свалих механизма на мигачите и разбира се открих че палеца за изключването е счупен... оправих го елементарно - с винтче от аудио касета. първо му разпробих внимателно легло, разбира се така че да се навива стегнато, после му подложих подходяща шайба, главата му идва къса иначе и го навих. стана доста здраво...сглобих механизма иго монтирах отново...
                        после се заех да оправя някои дивотии на майсторите на алармата и след известни усилия преодолях глупустите дето бяха навързали... сега колата се затваря и отваря с дистанционното без проблем, алармата работи коректно, а шанса да ми загасне из пътя или да се самозапали е елиминиран...
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          сипах добавка XADO в хидравликата и въртях 7 мин. .... позатегна, надявам се да пообере луфтовете в секторната кутия, че да не давам луди пари за ремонт, който незнам дали ще е успешен

                          утре ме чака смяна на карета на преден кардан и 2 носача
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            сипах добавка XADO в хидравликата и въртях 7 мин. .... позатегна, надявам се да пообере луфтовете в секторната кутия, че да не давам луди пари за ремонт, който незнам дали ще е успешен

                            утре ме чака смяна на карета на преден кардан и 2 носача

                            такаааа, днес сутринта продължихме с едно приятелче, който има и сервизче на разположение

                            каретата се оказаха здрави, имаха си даже грес, проблема беше в ябълката, която затягаше и скърцаше.

                            причината, да стане така е изчезването на маншона, който я пази (от какво ли се е скъсал) и съответно са влезнали мизериики с ясни последици. освен маншона, има и една семерина/пръстенче да пази самата ябълка, беше наранена, но нямаше подходящо решение и остана така

                            последва измиване, смазване (оказа се че няма наранявания или язви) и айде сглобявай.... добре, ама решихме да сложим някакъв маншон, да не повтаряме упражнението след 2 месеца.... по метода премери на място избрахме един силиконов и готово...... е, това готово траеше поне час и половина, щото тия иглички да ги накараш да стоят мирно, не е лесна работа..... в крайна сметка двойката карета се движи мазно, мазно във всички посоки..... и дано продължава така ....уж докато поръчам ремонтния комплект

                            следваща стъпка: смяна на двата леви долни носача, подбити/сцепени от срещи с каманаци..... свалянето им е лесно, старите втулки с оксижена, а полиретановите на моите носачи също излезнаха лесно.....

                            сгобяваме първия за отпред и аха да го сложим..... тате, не вляяяя!!! по-дълъг с 2 см като ги взимах двата от Дидо Redair изрично бяха четирите с еднаква дължина, но се оказва че отговарят на моите задните, а предните ми са по-къси

                            след дълго умуване и консултации по тел. решихме че това даже е по-добре, но вместо двата леви носача, сменихме двата предни.... моста мръдна напред, а предницата се вдигна с около сантиметър и малко поне сега височината до калника се изравни със задния....... шумове и дърпане няма... ъгъла на кардана уж гледахме да е правилен (каквото и да значи това) ако някой знае какво и как, да подсказва бърже!!!

                            следва реглаж на предницата, но ще е след някой и друг ден

                            снимки няма, ще сложа една картинка от учебника за Джиип с показано къде трябва да е маншона
                            Прикачени файлове
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Предни долни по-дълги с 2см ..... знам ли, може и да стане. Ама трябва да се види, че много неща имат значение.
                              Хода на ексцентричните болтове е 2см. Като го сложиш в крайно положение носача ще доиде по-дълъг с 1см.
                              Има много плюсове.
                              По-добър кастор
                              По-добър наклон на кормилната щанга
                              Повече място в калниците.
                              По-добра равнина за контакт на бъмпстоповете(стига да са удължени)
                              и т.н.
                              И само един минус.
                              Ъгъла между пиньона и кардана ако е повече от 2градуса е лошо.

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Пламен пак ме хвърли в размисли посред нощ...ма нали съм просс счетоводител, няма нищо да измисля

                                имам обаче една молба.... който има ZJ и не го мързи, нека да премери дължината на долните носачи, предни и задни и да каже колко см. са и дали са еднакви
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X