Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Бръмбъра комплект с буквите ли идва?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Здравейте, колеги.

      Ще пусна няколко снимки от трансформацията на моя черок, не е свършено точно днес ,но не е и достатъчно интересно за нова тема.

      Машинката е 1993г, 4.0 с ръчни скорости. Взех я доста ръждясала, но с перфектен мотор,трансмисия и интериор.



      Още същия ден последва лек тест на ръбавото комби с 28" гуми, единственото добро впечатление е,че е много мощно,с тези галоши останах меко казано разочарован:


      Последва цялостно изрязване на ръждата и нови прагове от по-дебела ламарина,солидно изрязване на калниците:




      Джанти: 8,5ж, с минус 20 ЕТ , гуми 33х12.5 MT





      2 инча лифт - предни пружини от бронирано, подложки 1,75",шпренгване на задните ресьори и по-дълги обеци отново 1,75",одължаване на всички амортеьори. Идеята е проекта да е бюджетен и за софт разходки.Реших да режа, вместо да повдигам.Хем евтино,хем е умерен лифта и не ми трябват други носачи,щанги и т.н.

      Първото изкарване от сервиза:




      Първи тестове:




      Подложих го на диета и изхвърлих всичко излишно - фарове и багажник от покрива,теглич,непотребни фабрични защити,боклуци от багажника.Направих нова по-къса и лека генераця на 63мм с едно проходно гърне и кантара показа 1500кг с половин резервоар бензин,газова уредба и куфар с инструменти.
      Отпаднаха стабилизиращите щанги и заради тях се наложи още рязане:





      Захванах се да възстановявам климатика,който бог знае от кога не е работил - нов радиатор,нов дехидратор, игра с маркучи и токова и в джипа вече хвърчат снежинки:




      Шнорхел:






      Машинката си върши работата перфектно, всяка събота и неделя стига до скарата и ме връща, на което съм доволен.Предстои да и монтирам уширители на калниците и лебедка ( за всеки случай, джипа не се кара хард). Ще гледам да поствам по-често.Имам много клипове и снимки,но са във фейсбук.

      Никола

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Здравейте и от мен.
        Какво направих, какво направих... Ами Джипа "порасна" с 2"
        Смятах да пусна тема "Джипа порасна - а сега накъде", но при толкова информация
        и дискусии на тази тема във форума, реших че е излишно да занимавам другите с моите радости и неволи. Порасна при дядо Владо, а реглажа при Еди за което много им благодаря.
        Не мина без смешка, но... все нещо трябва да има за разказване.
        "Порасна" благодарение на амове Bilstein 5100 (US market specification) и пружини IronRock, също за 2".
        За резултата... хм, май е още рано да пиша. Все още всичко останало си е по старому. Даже малко взех да се обърквам какво точно не трябва да остава по старому.
        Преден диференциал - със сигурност. Как ще го решавам, бъдещето и бюджета ще покажат. Амбицията ми е за TomWood's double cardan, пък да видим. http://www.4xshaft.com/index.html
        А-рамо пак така. Поне подложка си трябва със сигурност. Друго... Може би регулируеми предни долни носачи?
        Бих добавил също подложка 3/4" на предните пружини. Все още има леко приведения си вид.

        Като каране е доста различен. Приятен и непознат, ако мога така да обобщя. Дори и без addco стаб. щанга в завои се държи мнооого по-уверено.
        Нямам неприятни вибрации и смут макар и да се прибави или по-скоро промени характера на шума му. За главен виновник намирам предния кардан.
        Едва между диапазона 140-160км/ч има осезателна промяна в шума и намек за вибрация и то във волана, купето не трепва. Вероятно е временно, ще се влошава.
        За амортисьорите се оказа че има разлика дали са за EU или USA пазар. Поне така е по каталог. Може би затова тук ги плюем, пък зад океана се прехласват от това решение.
        Нямам много наблюдения и като лаик, приемам нещата каквито са. :-)
        Снимки бих постнал, но все още сме със stock патъци и е малко нелеп (btw, бързо свикнах и с тази му визия). Все още не съм стигнал заветната цел - по-големи гуми.
        И там имам доста дилеми, фланци не ми се слагат, но чета...
        Ще видим какво ще излезе.
        Последно редактирано от lordoff; 14-09-16, 23:54.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
        2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Аз па тоа уйкенд /е,Деди де/ смених парно радиатора!И ся у сред 30 градуса го пробвАв 20 пъти и му са кефИх че ми дуа жежко!!!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първо за остатъка от лепенки,винетки и др. се маха много лесно със WD-40 .Относно качеството на предната емблема няма да издържи повече от 2-3г.
            А за това какво направих по джипа -смених воден радиатор с чисто + течности ,тампони на задно А рамо,задни биалетки,тампони на стаб. щанга.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              А бе не е от днес ама понеже не мина без а сега на къде? Та ето две три картинки:

              1.Преди фейслифтова предна броня на фейсов Гранд WJ:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160915_193951.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5728692

              Реже се решетката от преди фейсовата броня и се ползва фейсовата решетка. Иначе трябва пластмасовата престилка дето държи фаровете от преди фейслифтова кола. За обратна процедура от преди фейс към фейслифт не знам какво ще трябва, но определено не си струва.

              2.Симпатичен задник на джипка с много естетични забележки, защо?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160915_193923.jpg
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:5728693

              Не е завършена визията, но: Няма чистачка и държач за нея понеже не работеше, а навика ми е да не ползвам тази екстра. Няма светлоотразители не знам защо? Липсва обаче и "прекрасния" резервоар който освен всичко тежи мнооого като за резервоар. Махнах и цялата система на вентилация на резервоара която също е много обемна. Всичко беше в много лошо състояние. Основната идея на част от тия подобрения беше газифицирането на джипката. Реално при наличен на мястото си резервоар не може да се монтира по-голяма от 45л газова бутилка на мястото на резервната гума. С махането на оригиналния резервоар, и правенето на малък такъв сложих 89л литра тороидална газова бутилка която не повдига дори 1см. капака в багажника. Разбира се колегата трябваше да скочи два пъти за да издуе легена на резервната гума за да позволи правилно лягане на газовата бутилка
              СЪВЕТ към всеки тръгнал по моя път с монтиране на газов резервоар с нормален обем. Ако трябва да го направя пак, ще изрежа и махна целия леген на резервната гума! Ще монтирам равно дъно на багажника. От долу ще монтирам най-обикновена бутилка "пура" с диаметър може би 320мм с максимална дължина. Така ще остане възможност за монтиране успоредно на газовата на правоъгълен резервоар с лесно изпълнима форма. При мен сега има специфичен труден за повтаряне и изработка малък(27-8 литров) резервоар който ми взе акъла с изработката си! Да резултата си струва както и да го гледам.
              Фото от близък план:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160915_193813.jpg
Прегледи:1
Размер:223.7 КБ
ID:5728697

              Вижда се и още едно бих казал важно подобрение а именно Дана 44 3,55 заместила достойно изхвърления износен Дана 35ц 3,55

              От мен успех на всички фенове на марката

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                Аз па тоа уйкенд /е,Деди де/ смених парно радиатора!И ся у сред 30 градуса го пробвАв 20 пъти и му са кефИх че ми дуа жежко!!!
                Само радиатора,клапите как бяха?поздрав!
                Grand Cherokee 2.7crd Limited

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
                  Само радиатора,клапите как бяха?поздрав!
                  Клапите съм си ги напраил сам!Имам си еднозонов килматроник!
                  А па днеска и предните долни носачи си смених.Ама сам.Дупих са лежах си под жипа и ся си имам нови носачи.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Ето видя ли че можеш 😃

                    Sent from my S50 using Tapatalk
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Смених амортисьорите на задната /5-та/ врата и сега е ОК.
                      Амортисьорите купих от Евро 007 - двата за 86лв /цена без отстъпката - ако имате ваш човек, едрови клиент, сервиз и т.н. , отстъпката отива до 35%/.
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                        Смених амортисьорите на задната /5-та/ врата и сега е ОК.
                        Амортисьорите купих от Евро 007 - двата за 86лв /цена без отстъпката - ако имате ваш човек, едрови клиент, сервиз и т.н. , отстъпката отива до 35%/.
                        Миналата есен ги взех от авто бим бг за 42. Държат за сега.

                        Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Лек ъпдейт по черока:

                          1.Допълнително повдигане с няколко СМ - общия лифт опред стана 8,5см, а отзад 9,5см.
                          2.Гуми 35x11.5 Silverstone
                          3.Премахване на предната броня
                          4.Тотално обслужване - тампони,масла,шарнии, чисто нов стартер, нова бензинова помпа с копче, антифриз и обслужен алтернатор.
                          5.Подготовка за заден мост Ford 8.8, чакам от щатите разни чаркалаци.Търся и преден мост с висок пиньох 3,73 число.
                          6.Дана 35-цата още не е гръмнала,което е интересно.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            От няколко дни ми се появи ШИМИ или Death Wobble ефект. При около 80 км./ч. и преминаване през неравности, жипарката влизаше в страхотен резонанс.
                            Благодарение на темите тук, основният заподозрян разбрах че е - трак бара, предната стабилизираща щанга 52088305AB. Проверих за цени в нетя, не ми харесаха, а и доста оскъпява доставката от Щатите. За пореден път предпочетох българското, вземах само тампони от DBK Dimitrov. Специална благодарност на Пламен Кинекса, който е публикувал размерите на тампоните в една, даже две от темите тук.
                            Днес смених въпросните, както и демпферният амортисьор /сложих от полско-китайската марка Magnum Technology/. Всичко ми излезе 2х28.80лв. тампоните + 50 лв. демпфера и 60 лв. труд. Какво да ви кажа, явно колата ми отдавна не е била добре - коренна промяна!? Освен, че вече го няма резонанса, цялостно се промени към добро субективното чувство за стабилност на автомобила, не съм вярвал че една стабилизираща щанга може да има такъв ефект!? Ще видим дали са държаливи частите, ще докладвам своевременно ако нещо...
                            Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                            Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                            Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              След няколко дни ще разбереш. И аз се излъгах и вземах от същите тампони. Във момента демпфера ти замаскирва положението.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Стига бре!!!И аз утре шЪ сменям тия тампони!Ама взех някви японски били на "Blue-Print".Били към групата на Билстейн!Па да видим ко ш стане!Ако е полезно парт номера им е
                                ADA108019
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X