Обява

Свий
Няма добавени обяви.

черен пушек при Гранд Чероки 2,7 ЦРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: черен пушек при Гранд Чероки 2,7 ЦРД

    Първоначално публикуван от push Преглед на мнение
    Черният пушек е признак на богата смес ( повече гориво ) , виж си стойностите на температурният датчик и дебитомера !
    10 дни отне .....

    Коментар


    • #47
      От: черен пушек при Гранд Чероки 2,7 ЦРД

      Да бе глупаво се получи че не погледнах първо дебитомера

      Коментар


      • #48
        Изчетох всичко подробно от темата пробвах всичко вкл и почистване на дебитомера но за жалост при мен ефект няма никакъв.

        Аз съм Траян работя в сервис от варна съм автомобила е WJ 2.7 2004г
        Ако имате още напътствия ще съм благодарен.
        Симптомите се препокриват почти напълно с на колегата само че не мени оборотите. На неотрална не пуши на паркинг също но на директна и на задна с натисната спирачка пуше ненормално много. В двъжение кокато я натисна испушва един път зверски след това пак пуши но не чак толкова много.
        Благодаря ви предварително.

        Коментар


        • Asteri
          Asteri коментира
          Редактиране на коментар
          Някакви други симптоми? Лека загуба на мощност, шум, повишен разход на гориво? Павен ли е някакъв тунинг наскоро?

      • #49
        Може би има малка загуба на динамичност, но на мощност не ако мога да диференцирам 2те неща.
        Шумове странни няма.
        Разлика в разхода на гориво има голяма между мойто каране и това на жена ми може би повече от 30%. хем аз не съм състезател. Последно бях засичал физически разхода когато я взех /преди 5г/ . От тогава нямам наблюдение над разхода с изключение на това че пътувахме веднъж повечко км извън градско тогава ми направи около 10-11 разход. Като цяло от както съм я взел колата да има повишен разход най много литър или два, но понеже я караме и двамата с жена ми ми е много трудно да бъда категоричен.
        Тунинг от както е в мен не е правен. Предполагам че и преди това защото я купих от една леличка. Макар че тя е била 2ри собственик то нейните обяснения.

        Коментар


        • #50
          Виж тази тема, има подобен проблем:
          https://offroad-bulgaria.com/forum/%...BD%D0%B5/page2

          Коментар


          • #51
            Благодаря колега прочетох и тая тема но там се различават симптомите на колегата, автомобила му е друг вид дизел и не си е решил проблема в крайна сметка, но вярвам че всеки прочетен ред ме доближава до решението за това съм ти благодарен.
            А по моя проблем има леко развитие. От многото прочетено установих че няма да заболи ако изключа буксата на дебитомера да видя какъв ще е резултата.
            Следствие:
            1 веднага светна Енджинчека /очаквано/
            2 турбото не се включва /очаквано/ съответно няма го това изтегляне след 2000 оборота
            3 Димът изчезна. На място докато съм на директна и на ръчна не пуши. В движение като настъпя газта до ламарината пушек няма /виждам колите зад мен/ въобще все едно както като я взех.
            Изводите които си направих са че проблема ми се крие в системите които се изключват с мапа. За сега съм сигурен че турбото се изключва ще помоля ако някой друг знае нещо което не работи в условията на изкл. мап сензор да сподели. Ако някой има по точно обяснение от моето с удоволствие ще го чуя.
            Благодаря ви предварително.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X