Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
    За алуминиевата Dana44 обаче не се предлага нищо. Дори корони и пиньони няма.
    Не знам в какъв смисъл си го написал, но ако изключим блокажите и всичко в тази посока, така заявеното от теб не е съвсем вярно:

    http://www.jeep4x4center.com/jeep-ax...herokee-zj.htm

    П.П. Интересното е, че според всеобщото схващане Dana 44 не може да носи 35-ци, а се предлага корона и пиньон с предавателно число, компенсиращо именно размера на 35-ците..?!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-13, 11:08.

    Коментар


    • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

      Ето тук има нещо интересно, касаещо Dana 35:http://www.jeep4x4center.com/eaton-p...dl912a569.html

      Така както го разбирам аз - това е диф с ограничено приплъзване, който при загуба на сцепление, прехвърля целия въртящ момент на колелото с по-добър контакт с грунда. В описанието пише, че може да се монтира и на преден мост (явно е мислено основно за задна 35-ца), което ме навежда на мисълта, че работи на същи принцип както Quadra Drive - не блокира дифа, а отцепва колелото с по-слабо сцепление, което ще рече, че ги няма опасностите от използването на разни "щтракалки" със собствено мнение относно момента на 100%-тово блокиране на дифа. През останалото време си работи като нормален отворен диф. Ако съм разбрал правилно принципа му на работа, то няма драма и при включен блокаж на раздатката, защото реално разликите в оборотите на двете гуми от един мост ги няма! Същото се отнася и за разликите между двата моста... Ако работи наистина - това е решението (замяна на предния мост с Dana 35), още повече, че цената му е повече от приемлива на фона на цените на 100%-товите твърди блокажи! Гледам, че и отзивите не са лоши...
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-13, 11:28.

      Коментар


      • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        ... което ме навежда на мисълта, че работи на същи принцип както Quadra Drive - не блокира дифа, а отцепва колелото с по-слабо сцепление,...
        Quadra-drive "блокажите" са производство именно на "Еaton". Но не мисля, че "отцепват" колелото с по-слабо сцепление, а точно обратното - "зацепват" това, което е изолирано от нормалната работа на диференциала, докато не е блокиран.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Quadra-drive "блокажите" са производство именно на "Еaton". Но не мисля, че "отцепват" колелото с по-слабо сцепление, а точно обратното - "зацепват" това, което е изолирано от нормалната работа на диференциала, докато не е блокиран.
          Дали отцепват колелото с по-слабо сцепление или зацепват това с по-голямото - все тая! Мисля си, че това е един много добър и бюджетен вариант (предни D35 под път и над път), който ще увеличи чувствително проходимостта на джипа, като в някои отношения тази концепция има много по-високо КПД от 100%-ов твърд блокаж отпред, защото така при липса на сцепление на едната гума, ползваш (при включен блокаж на раздатката) 50% от целия въртящ момент на автомобила (отпред), вместо 25%... Да не говорим, че това нещо би трябвало да е много полезно и на асфалта - при движение, при променливи пътни условия... За мен с подобен диф в предния мост и работещо ЛСД в задния, с хубави гуми и хубави ходове, и най-вече с този въртящ момент, Гранда ще сложи в малкия си джоб повечето прехвалени марки и модели офроуд возила със 100%-тови твърди блокажи и на двата моста...

          Коментар


          • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            ...За мен с подобен диф в предния мост и работещо ЛСД в задния, с хубави гуми и хубави ходове, и най-вече с този въртящ момент, Гранда ще сложи в малкия си джоб повечето прехвалени марки и модели офроуд возила със 100%-тови твърди блокажи и на двата моста...
            Просто ще стане... "quadra-drive ІІ" само че "афтърмаркет"
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Просто ще стане... "quadra-drive ІІ" само че "афтърмаркет"
              Почти...

              Коментар


              • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                Оказва се, че и ситуацията с Dana 44 не е чак толкова отчайваща! Ето едни усилени полуоски (hi performance) на Crown:http://www.jeep4x4center.com/perform...4856332pk.html, които биха свършили добра работа според този документ:http://www2.dana.com/pdf/XGI.pdf

                Човек винаги трябва да се съмнява и никога да не се отказва да търси...

                Коментар


                • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Не знам в какъв смисъл си го написал, но ако изключим блокажите и всичко в тази посока, така заявеното от теб не е съвсем вярно:

                  http://www.jeep4x4center.com/jeep-ax...herokee-zj.htm

                  П.П. Интересното е, че според всеобщото схващане Dana 44 не може да носи 35-ци, а се предлага корона и пиньон с предавателно число, компенсиращо именно размера на 35-ците..?!
                  Определено 4.56 не бях срещал, но предполагам, че някъде се използва в стокова сглобка. ОК по-точния израз е, че за този диференциал се предлага силно ограничен асортимент от предавателни числа използвани в стокови диференциали. Примерно при някои Форд Мустанг и други модели леки коли и тръкове. Иначе Dana44 като размер на предавките си влачи спокойно 37-38-ци и за останалите неалуминиеви Dana44 предлаганите предавки са до 5.38. Няма всеобщо схващане за до 35-ци при Dana44. В този смисъл съм писал че не се предлагат тунингови предавки. Липсват баш тунинговите стойности 4.88, 5.13, 5.38. Иначе като резервни части за набора от приложения ги има. Но никой не мисли за 37,38.39,40 размер на колелата при този тип мост с алуминиев център. И още нещо. 4.56 не е непременно за 35-ци. Може и за 29-ки да е с друг двигател и скорости. За 35-ци съответства само при автомобили близки по параметри на ZJ като общо тегло, товарна характеристика на двигателя, предавателни числа в скоростите и др. И ако трябва да сме точни при ZJ осмак 4.56 съответства на 36.6" което си е 37-ца и ако не греша в предположението, че стоковия размер на колелата на ZJ е 30". Ако са 29-ки то 4.56 съответства на 36-ца. Абсолютно убеден съм че 4.56 за този диференциал е със стоково приложения при някой си модел. Това не му пречи разбира се да се ползва и като тунингово. Но думата ми беше за нарочни афтърмаркет разработки за ZJ с 37 ци, което би било безумно с тоя кашкавал по средата отзад.
                  Последно редактирано от elbgt; 28-11-13, 15:44.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Оказва се, че и ситуацията с Dana 44 не е чак толкова отчайваща! Ето едни усилени полуоски (hi performance) на Crown:http://www.jeep4x4center.com/perform...4856332pk.html, които биха свършили добра работа според този документ:http://www2.dana.com/pdf/XGI.pdf

                    Човек винаги трябва да се съмнява и никога да не се отказва да търси...
                    Глупости на търкалета. Какво точно им е "усиленото"? Материал ли, дебелина ли? Или мислиш че са усилени, защото са им лепнали "performance" в заглавието? И на финала Crоwn са пакетажници, а не производител. Ти би ли си купил "усилени" полуоски от noname производител и пакетирани от Crоwn? Аз не бих купил и резервна част от тях.

                    edit/

                    поразрових се и аз за да си актуализирам базата данни за "тунингови" части за алуминиевата Дана44 и открих всичко на всичко един тунингов детайл. Пак полуоски без "performace" в заглавието и със стоков брой шлици, но пък от 1541H което е с параметрите на 4140 и е значително по-здрав материал от стоковите полуоски - Yukon 1541H replacement alloy left hand rear axle for Dana 44 HD with 3.5" ABS ring

                    И ако не броим щракалките ... толкоз по въпроса с тунинг избора за този мост. Та Марто вярно е прав. Положението не е чак толкова отчайващо. Наистина име едни полуоски ама той просто не ги е уцелил от първия път. Само дето пробелма на тоя мост не му е баш в полуоските
                    Последно редактирано от elbgt; 28-11-13, 16:26.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Дали отцепват колелото с по-слабо сцепление или зацепват това с по-голямото - все тая! Мисля си, че това е един много добър и бюджетен вариант (предни D35 под път и над път), който ще увеличи чувствително проходимостта на джипа, като в някои отношения тази концепция има много по-високо КПД от 100%-ов твърд блокаж отпред, защото така при липса на сцепление на едната гума, ползваш (при включен блокаж на раздатката) 50% от целия въртящ момент на автомобила (отпред), вместо 25%... Да не говорим, че това нещо би трябвало да е много полезно и на асфалта - при движение, при променливи пътни условия... За мен с подобен диф в предния мост и работещо ЛСД в задния, с хубави гуми и хубави ходове, и най-вече с този въртящ момент, Гранда ще сложи в малкия си джоб повечето прехвалени марки и модели офроуд возила със 100%-тови твърди блокажи и на двата моста.
                      Шах и мат Все пак няколко въпроса:

                      1. Коя марка и модел са с Dana35 цял преден мост и ако все пак съществува такава толкова ли е масова та е под и над път
                      2. Как точно ще увеличи проходимостта?
                      3. Дори да съществува преден Dana35 LP или HP e? Наистина не знам и си питам сериозно
                      4. По-каква причина хипотетичната предна Dana35 е по-здрава от съществуващата Dana30? Полуоските ли са по-дебели? Короната ли е значително по-голяма?

                      Без отговор на горите въпроси всичко което пишеш трябва да се премести в раздел "дъра-бъра"
                      Последно редактирано от elbgt; 28-11-13, 16:05.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Шах и мат Сега не ми се рови, но явно съм живял в заблуда. Къде Dana35 се слага като преден и ако дори го има то под кой път точно да го търся
                        Ами според този PDF на DANA в който е описано абсолютно всичко което се произвежда от тях и като части за техните мостове от други производители, излиза че са усилени, но може и грешно да тълкувам данните (сравнявайки кодовете на материалите от първата графа)!?! Да те питам нещо друго, като човек който е отварял мостове и ги е бъзикал - възможно ли е да се разтоварят лагерите, ако се изнамери начин да се сложи още един комплект лагери (разбирай ми въпроса, като може ли да се преработи кожуха на моста, така че полуоските да лагеруват в още една точка)..?!!

                        П.П. Оригиналните търкалета са 29-ки
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-13, 16:07.

                        Коментар


                        • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Шах и мат Все пак няколко въпроса:

                          1. Коя марка и модел са с Dana35 цял преден мост и ако все пак съществува такава толкова ли е масова та е под и над път
                          2. Как точно ще увеличи проходимостта?
                          3. Дори да съществува преден Dana35 LP или HP e? Наистина не знам и си питам сериозно
                          4. По-каква причина хипотетичната предна Dana35 е по-здрава от съществуващата Dana30? Полуоските ли са по-дебели? Короната ли е значително по-голяма?

                          Без отговор на горите въпроси всичко което пишеш трябва да се премести в раздел "дъра-бъра"
                          1.Dana 35 е монтиран заводски като преден мост на Форд Експлорър, Форд Меркюри и Форд Рейнджър... Отделно е монтиран и на Додж Дуранго и Дакота. Чукни един от моделите на Форд в Гугъла в комбинация с "на части" и гледай сеир (в смисъл, че са наистина под път и над път в момента).

                          2. Мислех, че съм го обяснил достатъчно ясно, как ще се увеличи проходимостта! Ако не си ме разбрал - пусни си някое клипче, да видиш принципа на работа на Quadra Drive II, защото това е същото. Със сигурност джипа ще е по-проходим с него от колкото без него! Ако работи коректно както всичко останало на Eaton нямаш грижи.

                          3. SLA IFS D35 LP, D35 TTB HP

                          4. Ти къде точно видя да съм написал, че е по-здрава? Предложил съм го като вариант с оглед на ограничения бюджет на проекта, желанието за блокажи и 35-ци...

                          Други въпроси?

                          Щом ти е интересно наистина:http://www.pirate4x4.com/forum/jeep-...-big-dogs.html

                          Предполагам, че за тези батковци няма да се объркаш с "дъра-бъра"...?!!
                          Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-13, 16:45.

                          Коментар


                          • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            възможно ли е да се разтоварят лагерите, ако се изнамери начин да се сложи още един комплект лагери (разбирай ми въпроса, като може ли да се преработи кожуха на моста, така че полуоските да лагеруват в още една точка)..?!!
                            Ами да бе. Викат му full-float конверсия. Не е проблем да се насади на който и да е цял мост.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:154_0910_02_z+atv_manufacturing_full_floating_axle_kit+parts.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5541751
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              1.Dana 35 е монтиран заводски като преден мост на Форд Експлорър, Форд Меркюри и Форд Рейнджър... Отделно е монтиран и на Додж Дуранго и Дакота. Чукни един от моделите на Форд в Гугъла в комбинация с "на части" и гледай сеир (в смисъл, че са наистина под път и над път в момента).
                              .....
                              Други въпроси?
                              Виж сега какво те питах:

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Шах и мат Все пак няколко въпроса:

                              1. Коя марка и модел са с Dana35 цял преден мост и ако все пак съществува такава толкова ли е масова та е под и над път

                              ..................
                              Забелязваш ли подчертания в цитата текст "цял преден мост" ? Иначе тия дето ги споменаваш че са под път и над път не са с цели мостове отпред

                              А въпроси има по целия ти последен пост. Първия е:
                              Искаш да кажеш, че предлагаш да се преработи предното окачване на ZJ и да стане независимо TTB или IFS? Не го очаквах от теб
                              Има и други въпроси ама хайде първо на горния

                              едит/

                              сега съм сигурен, че се пулиш по разни картинки с TTB и си викаш: "Абе как бе... това не е ли цял мост" Е.... не е

                              Примерно ей тая картинка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ttb.jpg
Прегледи:1
Размер:48.4 КБ
ID:5541752
                              Последно редактирано от elbgt; 28-11-13, 16:58.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                                Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                                Виж сега какво те питах:



                                Забелязваш ли подчертания в цитата текст "цял преден мост" ? Иначе тия дето ги споменаваш че са под път и над път не са с цели мостове отпред

                                А въпроси има по целия ти последен пост. Първия е:
                                Искаш да кажеш, че предлагаш да се преработи предното окачване на ZJ и да стане независимо TTB или IFS? Не го очаквах от теб
                                Има и други въпроси ама хайде първо на горния
                                http://www.pirate4x4.com/forum/ford/...89-f150-2.html

                                http://www.explorerforum.com/forums/...d.php?t=195333
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-13, 17:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X