Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
    Колега , тази маркировка не е за LSD , а че е дизелов. Другата е жълта лепенка , метода за тестване , който описваш не е съвсем правилен /меко казано/. Описано е как да провериш дали имаш работещ LSD .
    Намерих и това като тест:
    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Приблизително износването може да се установи,като се вдигне "дупето",едното колело се заклещи,за да не се върти,а другото се върти на ръка,като колкото усилието,за да се завърти колелото е по-голямо,толкова по-добре!Май това е начина,но си иска опит,и усет,за да си по-наясно...?
    Демек на изключена от скорост вдигам едното задно колело и се опитвам да го завъртя на ръка. И трябва да усетя съпротивление ако дифа работи

    Коментар


    • От: Terracan

      В мрежата има доста клипове как се тества -лично аз съм го тествал и усещал /като удар в задницата/ на лед и кал. Правил съм си експерименти да се кача на задна на някое по-високо място/ възвишение или бордюр/ и при посочените условия се усеща.Усещах го и зимата , когато не бяха добре изчистени улиците и на места имаше чист асфалт и лед в комбинация.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
        В мрежата има доста клипове как се тества -лично аз съм го тествал и усещал /като удар в задницата/ на лед и кал. Правил съм си експерименти да се кача на задна на някое по-високо място/ възвишение или бордюр/ и при посочените условия се усеща.Усещах го и зимата , когато не бяха добре изчистени улиците и на места имаше чист асфалт и лед в комбинация.
        Ами ще го тествам. Никъде не виждам табелка, че автомобила има LSD. Обаче по ВИН излиза, че има. Най-вече ме интересува защото искам да сменя маслото на ДИФ-а а така не съм сигурен какво да сипя.
        Разбира се не изключвам варианта и да е имало но да е заминал. Доколкото знам, когато се износят дисковете ДИФ-а спира да заключва

        Коментар


        • От: Terracan

          По ВИН е най-меродавното /стига някой да не е бърникал преди теб/ и мое мнение е да си сложиш и такова масло.Бъдещето и тестовете ще покажат дали работи.При LSD няма заключване /не е твърд блокаж / - има много писано по въпроса как точно работи.Надявам се всичко да е на ред.

          Коментар


          • От: Terracan

            Аз миналата седмица като валя реших да тествам ЛСД-то(моя пише че има) качих двете гуми на кал а двете на асфалт. Дадох му всичката газ и колата се изстреля прилично не завъртя задница , и не забуксува гумата ,която беше в калта(по-скоро мокра трева ,но имаше и кал).
            ПП Снощи минах през водородното почистване и съм приятно изненадан колко по-тих стана двигателят и отзивчив в ниските обороти. Явно ЕГР-а е бил зле. Интересно беше че колата не пушеше грам, ама грам хората я мачкаха между 2 и 3к об и никакъв пушек, а се бях подготвил за много сериозни облаци, предвид клиповете които бях гледал.
            Имам и клип при желание мога да го кача.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Аз миналата седмица като валя реших да тествам ЛСД-то(моя пише че има) качих двете гуми на кал а двете на асфалт. Дадох му всичката газ и колата се изстреля прилично не завъртя задница , и не забуксува гумата ,която беше в калта(по-скоро мокра трева ,но имаше и кал).
              ПП Снощи минах през водородното почистване и съм приятно изненадан колко по-тих стана двигателят и отзивчив в ниските обороти. Явно ЕГР-а е бил зле. Интересно беше че колата не пушеше грам, ама грам хората я мачкаха между 2 и 3к об и никакъв пушек, а се бях подготвил за много сериозни облаци, предвид клиповете които бях гледал.
              Имам и клип при желание мога да го кача.
              Аз съм доста скептичен за това прочистване. Като цяло си мисля, че при износен двигател ще има отрицателен ефект.

              Коментар


              • От: Terracan

                така оравихме двойното,днес нова изненада,почна да изхвърля антифриза,когато го карам до около 2000 оборота горе долу добре,но ако я настъпя и задържа около 3000 почва да изхвърля в казанчето,и почва да работи само на тихи обороти.Термостата може ли да прави подобни мизерии и на колко градуса да търся евентуално нов?Или пък да се настройвам за гарнитура на главата?
                Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                Коментар


                • От: Terracan

                  Да добавя още подробности,свалих термостата,заврях вода,той стои затворен,възможно ли е заради това да хвърля водата,доливах постоянно докато се прибера,цяло приключение беше.
                  Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                  Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Провери дали нямаш теч от някой маркуч.
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                      Провери дали нямаш теч от някой маркуч.
                      Не колега течове няма,хвърля го от малкото маркуче в съда,който се пълни и от там на пътя,сварих термостата той не отваря,дано да е в него проблема и да няма други поражения,че явно прегря щом заработи в тихи обороти,но пък температурата на таблото си беше в норма...Всъщност къде е сензора ?
                      Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                      Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                        Аз съм доста скептичен за това прочистване. Като цяло си мисля, че при износен двигател ще има отрицателен ефект.
                        Мотора е на 258к реални км. Ако искаш клипчета дай мейл или друга форма на контакт.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          тъй, нов термостат пак хвърля антифриза в казанчето...Явно ще е гарнитурата.
                          http://prntscr.com/g4ptoy
                          А това колеги някой знае ли какво е,че буксата му е извадена.
                          Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                          Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            При мен се случи няколко пъти да хвърли антифриз. Първият път му налях и карах няколко месеца без проблем. Оказа се спукан радиатор, за късмет след наливането на новата течност някаква ръжда (предполагам) беше запушила дупката. Следващият път беше продупчен маркуч на ...... място между двигателя и купето. На ниски обороти нямаше проблем, но при натоварване се разширяваше и хвърляше. Стрелката за температурата се вдига моментно и след това се връща в нормално състояние, защото вече няма течност, на която да отчита температурата. И аз реших, че е гарнитура и го закарах в сервиза на един приятел за ремонт. Думите му бяха: "Пали перфектно, гарнитурата му е метална, за мен проблема е другаде!". И ми спести доста пари. Навъртял съм му вече над 30 000 км и чукам на дърво....
                            В миналото ще остане, каквито сме били...

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Колега Стоянчев , капачката на радиатора може да прави подобен проблем.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                                Колега Стоянчев , капачката на радиатора може да прави подобен проблем.
                                Смених я с нова и нея днес,на старата пишеше 0.9 налягане,взех същата,но проблема остава.
                                На студен двигател като се запали и се махне капачката нормално ли е веднага да почне да излиза от там антифриза,става като гейзер?
                                Фиат Мареа 1.8 113 кончета
                                Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X