Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Не си написал от къде си, ама до вчера в София температурите бяха положителни и през нощта, а снощи положението се спече и сутринта имаше лед. Ако проблема е вода, би трябвало вече да може да запали. Ако проблема е парафин може и да не запали въпреки че в момента е "топло".

    Не казвам че задължително горивото е проблема де. Просто е най-евтината "неизправност", при положение че чека на свети. Може да се е скихал имобилайзер например - ако няма нарочна лампа за него, чека пак не свети, поне на колите, до които съм имал достъп, и няма по какво да разбереш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Terracan

      Колега , напомпай с крушата и виж дали се втвърдява , ако да - значи трябва да има гориво във филтъра , ако не , отнякъде смуче въздух и е върнало горивото обратно. Виж дали ти свети индикатора за вода във филтъра. Ако свети - отдолу има пробка, развий я и източи водата. Това също са прости неща и можеш да ги направиш сам.

      Коментар


      • От: Terracan

        От София съм. Нафта последно съм сипвал преди коледа. Палеше си без проблем. Като спомена имобилайзер - от известно време прави следния проблем - отключвам и веднага след това се заключва. Не всеки път. Смених батериите на ключовете - същата работа. Възможно ли е той да прави проблем? Има лампа за него, но не обърнах внимание дали свети докато въртя.
        Сори за тъпия въпрос ама къде е тая круша? Т.е къде се намира помпата?

        Коментар


        • От: Terracan

          Имобилайзера няма общо с отключването.Помпата /крушата/ се намира -при отворен капак пред мястото на шофьора -представлява товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:200_145_object_5564.jpg
Прегледи:1
Размер:3.7 КБ
ID:5698052 Имобилайзера/иконата с ключа/трябва да не свети когато въртиш на стартер.По точно за крушата , че не знам дали бях ясен - до филтъра за гориво.
          Последно редактирано от Darth; 08-01-16, 16:18.

          Коментар


          • От: Terracan

            Крушата я намерих. Обаче не ми направи впечатление да се втвърдява. Доста помпах. Развих пробката, текна малко нафта. Завих я, пак напомпах но не ще. Като въртя имобилайзера гасне. Лампата за филтъра свети слабо и примигва леко
            Между другото пробката не се развива докрай нали?

            Коментар


            • От: Terracan

              Пробката се развива докрай , това ,че лампата на филтъра свети по този начин според мен говори за нещо по кабелите или датчика на филтъра. Погледни дали няма нещо усукано или прекъснато по тези кабели , отвий пробката и пробвай да напомпаш с крушата -ако пълни нафта трябва да текне от там. Другия вариант е да има изгнило по тръбите , които са на сондите на резервоара. Повече ми прилича на ел. проблем и може би някой като Андро 160 ще го диагностицира на място.

              Коментар


              • От: Terracan

                По-добре я качете на диагностика и разберете, така може да разглобите цялата кола!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Terracan

                  Диагностиката показа грешка разпределителен вал. Изчистихме я и колата запали. Явно е тръгнал и ще се сменя. Човека ме посъветва да сменя и този на коляновия вал.
                  Благодаря на всички за коментарите

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Досега, практиката показва 80% проблем в този на разпределителния вал.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      T.e да не сменям този на коляновия ли?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Е, като е здрав, защо? Освен, ако няма явни признаци налагащи смяна!
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Някой ще ме светне ли 2 неща моля :-) Къде теябва да се намира крика в камиончето иии манивелката за сваляне на резервната гума :-)?
                          Мерси предварително
                          ....!

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колега , писано е по въпроса , но - крика се намира в ляво по посока на движение /това като отвориш багажника / , има нещо като капаче , махаш го и там трябва да е крика и ключа за джантите.Манивелата се намира зад задните седалки -сваляш облегалката на долу.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Провечтох го в теметз напред, още когато се чудех преди време искам ли Теракан или не Но явно съм останал с грешно впечатление, че крика е някъде под задната седалка от страната зад шофьор - днеска я вдигнах но не намерих. А то явно е в капак в самия багажник - ще ровя. Някъде в арката около задна гума се пада. Ключаа за джанти ми беше под седалката изваден. Ще търся и манивелката...
                              Да не е дълга около метър и сравнително вънка? Че когато взимах камиончето в гаража на стария собственик мернах една такава пръчка... но не я взех
                              ....!

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Точно такава е /но не зная дали в гаража си видял нея/.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X