Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Май , май няма как да излезеш с нормални гуми.
    Това е ясно. Въпросът е дали и с кални няма да закъсва
    без блокаж, защото ЛСД-то не предава движение на гумата
    със сцепление.

    Коментар


    • От: Terracan

      Колега , прекалено много притеснения - започни да го караш и тогава ще опознаеш възможностите му , които уверявам те , хич не са малки.Едни гуми АТ напълно ще ти вършат работа/без хард изпълнения/.

      Коментар


      • От: Terracan

        Аз си го карам и сега, притесненията ще дойдат с откриването на лова.
        За гумите се замислям и сега ама още е рано за смяна.
        Хард изпълнения няма и да помирише този джип, защото аз локвите избягвам, а
        ако видя нещо по сериозно, като препятствие веднага заобикалям.

        Коментар


        • От: Terracan

          Когато събереш смелост ще разбереш какво може машината. Зависи от теб, никой друг. Ако ти е жал, карай лека кола.
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
            ... Това е ясно. Въпросът е дали и с кални няма да закъсва без блокаж, защото ЛСД-то не предава движение на гумата със сцепление.
            Няма джип, който при определени условия да не закъсва! Да не ти разправям колко хубаво можеш да се окопаеш с 2 твърди блокажа и агресивни гуми за кал ...

            Първо си изясни за какво ти е джипката, после я снабди с гуми, които отговарят на основното й предназначение, като имаш предвид, че няма гума, която да е "пенкилер" - хем в калта да копае, хем по асфалта да вози стабилно, тихо и икономично.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Terracan

              Ако намерите такива гуми аз ще взема 8.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте хубави Хора!
                Относно скоростта на пътуване: преди една седмица се прибрахме в Ит. и понеже тръгнахме късно от България карах Тери по следният начин:
                - от Парачин до след Белград - 140 постоянна скорост;
                - след Белград, до Словения - със постоянна 160 (митниците изключени, разбира се), защото си бях купил Bardahl 6 in 1, та гледах да вляза в словения със около 10 лтр. гориво, да сипя присадката, още 10 лтр. гориво и да го изгоря в границите на Словения, за да напълня пак със Словенска нафта. Несрвнимо по-добра е от Италианската.
                Аз имам Тери от 1 година и не съм сменял нищо по окачването, но при тези скорости ( цяла Словения също я минах на 160) и завоите в Словения, които са достатъчно бързи не мога да кажа, че "пича" е с нещо различен в бързите завои от обикновено комби.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Привет на всички, и аз си купих Terracan 2002 150кс автоматик и като на други колеги не включва 4х4 нито бързи нито бавни. Копчето свети и на таблото излиза,че е включено,но колата е във въздуха и се вижда че не въртят предните колела. Искам да питам дали някой е успял да се пребори с този проблем. Като беше горе на крика майстора успя да зацепи предния диференциал явно със щанга защото предните колела завъртяха и се чу щракването и си работеше. Той каза че е от вакум помпичката, до която стига ток но не работи. Като я свалихме и по номера на частта излезе,че това е вакум,който разтоварва турбото. До нея има още 2 по-малки вакум помпички, които според него също не работели и трябвало да ги сменя всичките,а цената на едната само е 350 лв. За това питам дали някой е успял да се справи с този проблем,защото четох че има и други хора,които не им работи 4х4 с автоматични скорости.

                  Благодаря предварително

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да беше написал поне с какъв тип раздатка си , това , че е с АСК не означава нищо.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      София, сервиз " Колос", ще ти решат проблема за 1 час, нов вакуум окло100лв. отделно за работа и преглед. Обади се предварително за записване на час.0878808512;029251488. Успех!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте, колеги - знам, че е малко вероятно но все пак да попитам :-) Някой от активните в темата (отне ми около 3 часа да я изчета цялаата ) случайно да планира да си продава Теракана?
                        Търся си, но гледам, че 90% от обявите в нета са на нов внос на по 150-200к километра Предимно в Дупница, Пазарджик и Пловдив...което не ми вдъхва особено доверие. Предпочитам да взема колата от колега. Има една в Продава тук, но не ми вдъхва особено доверие...

                        Също да попитам - освен в Инд, има ли място където мога да закарам джип (ако все пак прибягна до автокъща) където да го проверим от-до. Макар, че и благодарение на темата, мога доста неща да диагностицирам и сам.

                        п.п. - странно защо почти няма комбинация черно купе със сиви раздувки, а когато има, то модела е без кожа почти винаги.

                        Поздрави на всички активни - за полезната и изчерпателна тема.
                        ....!

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Търпение ще трябва колега.
                          Аз доста време търсих, като всеки ден следях обявите (имам и приятел, който още търси). Излезе една и се обадих (по думите на продавача пръв) за да отида на оглед.
                          Доста пъти му звъняха за джипа по време на огледа. Явно има интерес към този модел.

                          Коментар


                          • От: До: Terracan

                            Колега има Теракан Автоматик с Фултайм. Аз лично две години си търсех такъв. Продадох стария и намерих накрая Автоматик с Фултайм.



                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Точно автоматиците са само "Парт-тайм"...

                            С ръчни скорости се намират и "Фул-тайм" екземпляри (познават се по това, че на лостчето им само 2 позиции - "Ауто" и "Лок")

                            Аз исках да си взема Автоматик с Фултайм, но се оказа че няма такива...

                            Колегата с Теракана на 210 000км, може спокойно да си смени съединителя - дори да не е напълно износен със сигурност няма да е като нов...

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Така е, проблема е, че рядко излиза комбинация с добър цвят, запазен и с всички екстри. Което ме навежда на въпроса - никой никъде не е писал за нивата на оборудване. За сега намирам, че най-постните са без махагонов волан, с плюшен салон на точижи и циви конзоли. Другото което ми направи впечатление е, че повечето нямат подгряване на седалките. Има ли някакви други екстри, които са опционални и не ги има във всички пакети. За LSD също разбрах, че трябва да се гледа по лепенката на вратата.
                              ....!

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Също да попитам - понеже ми изпада един Теракан от собственик, но с изтекло масло в турбината - тоест е за ново турбо. Някой сменял ли е турбо и каква цена струва то? Щом двата двигателя са еднакви, мога ли на 150 коня да сложа турбо от 163?

                                Другият Теракан който много ме изкушава да видя е този Не мога да преценя дали е за добро или за лошо, че е вече повдигнат. Няма подгряване на седалките, на кояето попринцип държа като екстра и цвета не ми е от най-любимите. Някой дали се е сблъсквал с тази кола преди, защото по спомен преди време я бях виждал на Драгичево да се продава в друга автокъща.

                                Имам си и фаворит, но той е чак в Пловдив Иначе има всичко което търся, дори и така редкият спойлер на 5-та врата. Само един преден ролбар и е идеален.
                                ....!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X