Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    няма кой да ти свали хилядарка..абсурд за нашите джамбази,като се обадих за този до затвора,пича почна да ми говори че джипа идвали да го взимат на другия ден..ма ако съм искал да дойда да го видя..е отидох..ми не става,бяха го палили преди да дойда,като питах що е топъл..той ми вика,сега го михме и от слънцето се бил загрял) хехе запалих с 200

    Коментар


    • От: Terracan

      По-добре така, все ще излезе нещо! То лафа " утре ще идват да го взимат " е стар като света!
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • От: Terracan

        Искам да сложа дефлектор на предния капак знае ли някои каде мога да намеря.

        Коментар


        • От: Terracan

          Поставен на Теракан, никога не съм виждал.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • От: Terracan

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images (2).jpg
Прегледи:1
Размер:7.8 КБ
ID:5693940Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:11.6 КБ
ID:5693941И

            Коментар


            • От: Terracan

              Колеги добро утро и честит имен ден на именяците !
              Вчера бях на оглед за един доста прилично изглеждащ на снимки теракан от мобилето. Ще поставя на дъното на поста линка на обявата. Който реши да ходи да го гледа нека има следното предвид:
              - При преден ляв фар на ъгъла на фарчето има ръжда
              - На същото място подкалника направо е унищожен и липсва
              - По почти всяка врата от вътрешната страна долу по ръба е протрито и е ръджясало.
              - На някои от вратите, под самата врата, където се е затваряла е протрито и също е ръждясала на прага, примерно шофьорската
              - двигателят е безупречно измит, но за сметка на това дъното не е и се вижда, че средния диференциал плува в прясно и незацапано масло, съответно
              и в тази връзка от средния диф назад всичко е в засъхнало и зацапано с прах и треволяци масло, целия резервоар и т.н.
              - По петата врата от вътрешната страна по ръба също е жестоко ръждясала под подулата се боя.
              + двигателят иначе по слух работи прилично
              + самото дъно е в безупречно състояние, антикорозионната защита е цяла и ненадрана

              Имаше още доста дребни работи, но не мога да се сетя. В заключение тази кола е безочливо експлоатирана в миналото си, протрито и в последствие ръждиво има навсякъде, средния диф тече, като пробита кофа, а при вида на внимателно измития двигател съвсем вероятно е и по него да има нещо за криене.

              *** Мод: Без линкове към обяви ***
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-12-15, 10:51.
              Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
              Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
              Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
              Gilera RX 125 Arizona

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте,колеги!
                Преди време имах проблеми с охладителната система на моя Теракан 2.9CRDI 150hp.Както при много колеги,масло в охладителната система,наднова уване на маркучите и тнт.
                Ремонта беше следният:Шлайф и обслужване на главата,нова гарнитура на Виктор Рейнц,нови болтове,о-пръстените на охладителя съм сменил също така.Общо взето нормалните неща при подобен проблем.
                Въпроса ми е следния!
                Течноста в казанчето/разширителния съд/ изчезва !!! Наливам и след време,като отворя капачката,антифризеца е на дъното.Съответно веднага отварям капачката на термостата,леко се "УРИГВА" и връща 10 грама в казанчето.Иначе нивото на термостата си е до гърлото,съответно там охладителна течност има.
                Моля дайте идея какво се случва според вас.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Логичните заключения за мен са две: теч от пробит или не добре стегнат маркуч на охладителната система, и проблем с главата, дали нейното уплътнение или друго! Може и да не се наблюдава локвичка под колата, защото може да тече някъде където течността се изпарява! Търси!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Привет и от мен в тази тема От около месец се насочих към Теракан и от тогава чета и се обогатявам по въпроса. Търся автоматик, но ако изпадне някоя запазена с ръчни ще я грабвам. Тези дни ходих да тествам един автоматик и като цяло останах с много добри впечатления. Гледахме го с един приятел, който същевременно ми е и майстор и има Теракан от две години. Още не сме я вдигнали на подемника и не сме я закачили на диагностика, но тези дни и това ще стане надявам се. Та това което ми направи впечатление е че докато работеше студена колата и я подкарахме не особено загряла, се чуваше дразнещо скърцане от централната "махагонова" конзола. Беше и минус 10 тогава, но си скръцкаше. Като се позатопли колата и я покарахме, това скърцане почти изчезна. Скоростите превключваха плавно и без придърпване, като вдигнах 140км/ч без да присветва чека. Искам да попитам нормално ли е това скърцане и дали се появяват такива паразитни шумове и при вас?
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Здравей колега!
                      Теракана е добър избор , но аз съм пристрастен. Относно средната конзола -не е нормално да има каквито и да било шумове - тя е на щипки и явно е разглобявана,и някои са били счупени.Поне при мене няма никакви шумове -при движение независимо с каква скорост и независимо по какъв терен. Смея да твърдя , че сглобката и шумоизолацията на купето са на много добро ниво.Успех с покупката!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Благодаря колега за информацията! Сигурно е сваляна конзолата. Аз натисках, но не поддаваше и скърцането, като че ли беше някъде по-навътре...Иначе понеже остана съмнение дали се включва предното ( не се почувства никаква разлика в твърдостта на волана, а индикацията светеше), човека каза, че е сменял копчето за превключване на положенията, че имало проблем с него преди. А и първата промяна на обявата е от април 2015г, тоест се продава от близо година колата...съмнително. Иначе продаваче не беше някакъв борсук. Вика карайте, настъпвайте, гък не каза, докато я тествахме.
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Ами сега е подходящ момент за пробване на предния мост -при рязко настъпване/от место/ на този сняг трябва да превърти предно колело-може да го видиш и сам при навит волан. Това , че свети индикацията още не значи , че е включен предния мост. Светенето на индикацията /без да мига/ просто те информира , че по ел.частта всичко е на ред. Предния мост се включва посредством вакумен клапан.А, забравих - конзолата се сваля с дърпане , а не с натискане.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Надявам се да успея да го пробвам, докато има още снежец. Иначе натисках конзолата, за да видя дали скърцането ще изчезне, но нямаше промяна и това ме кара да мисля, че скърца някъде по-навътре
                            Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                            Ямаха ХТ 600Е 95г.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                              Логичните заключения за мен са две: теч от пробит или не добре сткапачката на нат маркуч на охладителната система, и проблем с главата, дали нейното уплътнение или друго! Може и да не се наблюдава локвичка под колата, защото може да тече някъде където течността се изпарява! Търси!
                              Жоро,мисля си същото но видимо по маркучите всичко е наред.Още когато "духна" глава и правеше въпросните гейзери от капачката сега да чукна на дърво ги няма.Тогава ти ме посъветва да сменя маркучите,така и направих.Отностно локвичка то с кората на агрегата,трудно би се видяло.Трябва явно да се вдигне на подемник и да се гледа детайлно.
                              Интересно ми е че само във казанчето изчезва,когато отворя капачката на термостата си има интифризец.

                              Първоначално публикуван от tzetzo_slavista Преглед на мнение
                              Привет и от мен в тази тема От около месец се насочих към Теракан и от тогава чета и се обогатявам по въпроса. Търся автоматик, но ако изпадне някоя запазена с ръчни ще я грабвам. Тези дни ходих да тествам един автоматик и като цяло останах с много добри впечатления. Гледахме го с един приятел, който същевременно ми е и майстор и има Теракан от две години. Още не сме я вдигнали на подемника и не сме я закачили на диагностика, но тези дни и това ще стане надявам се. Та това което ми направи впечатление е че докато работеше студена колата и я подкарахме не особено загряла, се чуваше дразнещо скърцане от централната "махагонова" конзола. Беше и минус 10 тогава, но си скръцкаше. Като се позатопли колата и я покарахме, това скърцане почти изчезна. Скоростите превключваха плавно и без придърпване, като вдигнах 140км/ч без да присветва чека. Искам да попитам нормално ли е това скърцане и дали се появяват такива паразитни шумове и при вас?
                              Аз лично нямам подобни прискърцвания,лично мнение е че нещо се случва по управлението на климатроника.Отностно автомата внимавай да е добре подържан и се приготви за малко покачване на разхода спрямо ръчката.То не че ръчката е много икономична де........)))
                              Последно редактирано от CarTest™; 04-01-16, 10:45.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Скърцането беше по време на движение и неравности, но доста силно прискърцваше и нямаше как да не ми направи впечатление. Иначе за разхода при автоматика съм подготвен да е повече от ръчните. Моя приятел с теракана, казва че му дава софийски разход 8,5-9 л/100км, а ходил до Видин и обратно до София миналия месец, което е 500км в двете посоки с 30 л, което си е 6 разход. Вярно, той е с ръчни скорости и кара леко, а и не виждам причина да ме лъже.
                                Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                                Ямаха ХТ 600Е 95г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X