Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Здравейте колеги,
    Моля за някакви напътсвия по един проблем с Terracan 2.9 (150) 2003 година и следните симптоми:
    1. Колата пуши черен дим при ускорение.
    2. Замисля се преди да ускори (яко черен дим) до около 2000 оборота. След това отпушва.
    3. При изключен дебитомер проблемът и симптомите изчезват
    4. Двигателят работи равномерно и пали без проблеми
    5. Разходът на нафта е в нормите

    Какво е правено до момента без решение на проблема:
    1. Сменени са няколко дебитомера (оригинален BOSCH, ONNURO)
    2. Рециклиране на дюзите в SDS
    3. Рециклиране на ГНП
    4. Проверен EGR
    5. Проверен интеркулер

    Като начало - възможно ли е да е от вакумния регулатор, който е закачен за EGR. Не знам как да тествам дали правилно работи?
    Предварително благодаря за идеи и предложения.

    Коментар


    • От: Terracan

      Колега , във въпросите има част от отговорите :"При изключен дебитомер проблемът и симптомите изчезват"
      "Колата пуши черен дим при ускорение"
      Какво значи проверен ЕГР и разхода на нафта е в нормите?
      Какво казва диагностиката ?
      При съвременните автомобили причината за "невървене " най-често е комплекс от фактори , които диагностиката посочва.
      Сменян ли е горивен филтър и ако да ,оригинален ли е ?
      Някакви миризми/нетипични/ от ауспуха ? Проблем с катализатора ?

      Коментар


      • От: Terracan

        Самият EGR е проверен като се отвори на ръка и се запуши. Същият задържа мембраната. Поне така съм чел и гледал как се проверява.
        Диагностиката е гледана в 2 сервиза и не показва грешки и отклонения.
        Горивният филтър е сменен няколко пъти, но не с оригинален. Сега съм с Filtron.
        Нетипични миризми не усещам.
        Може ли да има запушване по изпусквателната система?

        Коментар


        • От: Terracan

          Аз хвърлих бобец и ми се даде,че до 2к оборотта работи богато и турбото не надува. Бих казал ,че може да е запечен леко отворен гейт, но щом при изключен дебитомер симптомите изчезват , не е това. Като се замисля ,може наистина ЕГР-а да прави номера. Може да го затапите и да върнете някой от работещите дебитомери за проба.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • От: Terracan

            Мое мнение - първо смени горивния филтър с оригинален на Делфи - HDF 924 /около 50 -60лв. е/ , нека някой просто провери с ръка излизащите газове от ауспуха , докато подаваш газ -усеща се , ако излизат нормално или има проблем с катализатора.Според мен , ако ЕГР е проверен и работи няма нужда от затапване.Описваните симптоми говорят , според мен , че сместа е прекалено богата , част от нея се определя от дебитомера , ама ти казваш , че няма грешки на диагностиката ???? Все пак с какъв софтуер е правена -само оригиналния дава всичко.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от ss_devil Преглед на мнение
              Здравейте, моята драма продължава, при продължително шофиране (40-50км), антифриза в преливното казанче се покачва и ако не се усетиш навреме почва да го изхвърля, след което се включва защитата. Модел 2.9 / 150 коня. 2002г. В един сервиз ме наплашиха, че моторът изначално е дефектен и дори след шлайфане на глава и смяна на гарнитура проблема се възобновявал.
              Моля за помощ, не искам да се разделям с колата, има ли дефект в този модел двигател.

              Здравейте, отвориха главата и се оказа, че е крива между 2 и 3 цилиндър, шлайфаха, затвориха и за сега проблема изглежда решен. Едно водно съединение гръмна в следствие ремонта, но това да е.

              Коментар


              • От: Terracan

                Дано да е само това, че може и драма с ризите да има. Един колега го игра това

                Коментар


                • От: Terracan

                  Първоначално публикуван от ss_devil Преглед на мнение
                  Едно водно съединение гръмна в следствие ремонта, но това да е.
                  Капачката сигур вече си я гледал?
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Здравейте, искам да попитам, може ли някой да ми каже точните характеристики за джантите на Теракан?

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      https://www.wheel-size.com/size/hyundai/terracan/

                      Задаваш годината на производство и си готов.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте. Някой монтирал ли е инклинометър на Теракана и на какъв вариант сте се спрели?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:41AY4VzSnIL._SY355_.jpg
Прегледи:1
Размер:18.7 КБ
ID:5767229

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Аз отдавна издирвам, но досега не съм направил нищо. Показаният на снимката ми харесва, откъде е?
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • Terracan

                            Инклинометри има а алиекспрес за около 5-6 лв. Дори мисля, че този на снимката го има там.
                            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                            Няма да е все така!
                            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                              Здравейте. Някой монтирал ли е инклинометър на Теракана и на какъв вариант сте се спрели?
                              [ATTACH=CONFIG]930456[/ATTACH]
                              Забелязвайки, че едната скала е до 45 а другата до 40 се питам дали па точно при тия градуси ще му е на човек да гледа там . За другия наклон е много яко.
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                                Аз отдавна издирвам, но досега не съм направил нищо. Показаният на снимката ми харесва, откъде е?
                                Този го има в Алиекспрес. Може да се вземе и от EBAY. Цените варират от 4 до 7 долара за този модел. Поръчах един такъв и ще дойде след 3 седмици. Има още два модела, които са интересни но ми се искаше да ги видя на живо преди да поръчам, защото са по-скъпи
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5767247. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:evfe.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5767248

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X