Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    А аз си мисля, че еку-то само трябва да се запознае с дюзите на 163-та и после читав ремап.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • От: Terracan

      Намерих си двигател 150 кончета,във вторник ще пристигне,мятам го дано излезе читав и да си карам вече че взе да ми писва вече.
      Фиат Мареа 1.8 113 кончета
      Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

      Коментар


      • От: Terracan

        Да се отчета, колегата ИваннН се оказа прав. Днес на обяд смених вентилаторите За целта не свалях бронята , откачих тромбите, и заключващият механизъм на капака.
        След това откачвам буските и кабелите на перките да се отделят една от друга. Гразивам първо горният болт , за долният трудно влиза средна тресчотка , но успях все пак. Той(долният болт) не се развива целият само гуменият тампон да отпусне малко хватката. Следва за левият вентилатор дърпане нагоре и в дясно и се измъква от тампоните. Долу къде то се събират стойките са само мушнати в други тампони перките : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:зад вент.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5763562




        Доста трудно се вадят вентилаторите, за да не се повредят ламелите, на едно място малко ги събрах но е пренебрежимо малко. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-0882a39725544676d697496f0cc1d5bdbdb4ed4cbfefc2c065ae6627ae7c30d0_full.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5763563 След пробата кондензатора беше леееко топъл, нищо общо с преди. Вътре (тъй като беше на 17 градуса) стана лед за отрицателно време...
        Много интересен факт , "новите перки" нямаха кутийки с допълнителни бушони от по 20А както моите стари перки. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:вентилатори.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5763564 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:вентилатори 2.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5763565
        Тези с оранжевата боичка мацната на нях са новите.
        ПП и двете перки работят като се пусне климатика. А моите бяха яко спекли , дори с ръка трудно ги въртях. За сега толкова, следва допълване на системата с фреон, една бомбичка за дезинфекция, и нов филтър купе...
        Поздрави
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Terracan

          Какво си предвидил за дезинфекция, и как се употребява. Мисля и аз да дезинфекцирам


          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Добре де колеги,може да пиша глупости,но човек в отчаянието си тълси за какво да се хване...Но гледа двигателите на карнивал 2.9 и теракан 150 и 163 са еднакви на външен вид,сега ако взема гол двигател от карнивал или 163 коньов теракан не мога ли да си наслагам мойта периферия и да карам?Гледам кодовете на моторите еднакви...Моя го отворихме главата перфектна,обаче две ризи в блока пропаднали казват майсторите.Възможно ли е от там да надува,възможен ли е ремонта,възможно ли е само да надува от там без да меши масло с вода?
            Фиат Мареа 1.8 113 кончета
            Хюндай Теракан 2.9 150 кончета

            Коментар


            • От: Terracan

              Имам "граната" старлайн започиства не и дезимфикциране. На служебното поло беше добре моналата година, махня миризмата на мухъл и влага.
              Сега обаче имам друг проблем, днес един господин ми взе предимството и ме блъсна.... щети като щети, беше човек с жиб тежък като моя. Наложи се да сменям гума, ползвах крика, всичко точно, но като го сгъвах явно съм развил повече пробката и тя изкочи и маслото прикна... Та за крик масло, какво? И колко, от пробката ли пак да наливам и до кога?.
              Пп ако някой иска да види снимки на теракан ударен странично от тлк 120, да каже... имам.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Terracan

                Съчувствам ти !
                Хидравлично масло SAE 10 или 20. Наливаш от пробката /аз поне така съм правил/.

                Коментар


                • От: Terracan

                  То изтече максимум 100 мл. Има ли някакво обезвъздушаване или той сам се обезвъздушава. Докато помпах с него ми направи впечатление,че вдига лесно на първата степен, на втората ми беше вече трудно.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    По спомени не съм обезвъздушавал.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Важно е да няма жертви, те тенекиите се оправят.
                      За крика маслото трябва да е тънко, че зимата трудно вдига и наливаш от гумена тапа по тялото на крика. /Ако е оригиналният от Теракана, оранжев е моя/Ако няма упоменато количество по табелките на крика, аз наливам по следната схема. Сипвам примерно 100 мл. и почвам да вдигам, ако не му стига маслото спира да вдига и наливам още 50 мл. и пак вдигам, ако е ОК слагам малко още за презастраховка и така. Предполагам, че и повече да сложиш няма да има проблем.
                      Иначе вторият цилиндър и при мен го вдига по бавно.


                      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                      Няма да е все така!
                      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от BRUKLLIN Преглед на мнение
                        Важно е да няма жертви, те тенекиите се оправят.
                        За крика маслото трябва да е тънко, че зимата трудно вдига и наливаш от гумена тапа по тялото на крика. /Ако е оригиналният от Теракана, оранжев е моя/Ако няма упоменато количество по табелките на крика, аз наливам по следната схема. Сипвам примерно 100 мл. и почвам да вдигам, ако не му стига маслото спира да вдига и наливам още 50 мл. и пак вдигам, ако е ОК слагам малко още за презастраховка и така. Предполагам, че и повече да сложиш няма да има проблем.
                        Иначе вторият цилиндър и при мен го вдига по бавно.
                        Няма даже и пострадали, добре че оставих щерката и майка и да спят защото удъра е точно където стои детето. Много се надявам да не е изкривена рамата, задна врата, праг и калник със сигурност са сгънати. След удъра бях в движение ,но нещо сякаш опира, освен това кормилото вече не стои в средатаи леко дърпа в ляво, преди дори след реглаж дърпаше едва -едва в дясно. Пазя си предишните стойности от реглажа.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-1e23c9a9ee48c3cb28cf339fa15c285e57626eabf35da0cb7dbe761bd0d54f05_full.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5763810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-5cfd4c4c90b26a0e404e65ee8c24f4a69f1c58a2a4d7a4c580ac41084da34d9a_full.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5763811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-6decb3f75bb3b8d0b94f50c948a1ba198d0073d82b6746889749501b0fce5617_full.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5763812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-55ecdc85a5becff9386a48847b0aea5eafebb25212747b67ce301b711d08aa9a_full.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5763813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-27bd13ca05954331a6b9af0fefe28b1cca9c68b7f6347e4138095d0ee4dad0a4_full.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5763814
                        Днес поръчах някои дреболии от мегапартс, ще викна и задна врата , имам и изкривена биалетка отзад. Дано да успеят да я изправят адекватно.
                        За крика, намерих и едно метално топче изпаднало, мисля че е от него. Ще отида във фирмената механизация като оправя щетите и ще го оправя.
                        Поздрави и безаварийни.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Ако говориш за изправяне на биалетката -по-добре 2 нови , по спомен са около 40 лв.комплекта заедно с гумените тампончета.Жалко е , че има ненормалници , които като се качат във високо проходим автомобил си мислят , че са единктвени на пътя

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Не говоря за изправяне на биалетки,тях ще ги сменя. Говоря за огънатото по купе-то, прага и калника са навътре, надявам се колонката да не е и разбира се рама-та да не е.
                            Чичката дето ме удари , си беше виновен колкото и аз... няма никаква видимост на това кръстовище и всеки спира където си иска(едно келешче си правеше ремонт на ибизата и беше вдигнал капака) и човека не ме видя. Той само се показа, аз карах с 20.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              От това повърхностно ожулване няма как да се изкривила рамата. Само тенекиите по купето.


                              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                              Няма да е все така!
                              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Дано да е повърхностно,щото ме хвърли на два метра от удара. Чак след две седмици ще разбера, ще ви държа в течение. До тогава ще се снабдя с видимо компрометираните части. Вече съм поръчал повечето, остава задна вратя и водач на стъклото.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X