Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Какъв е този смукател и какво смуче ? Вероятно говориш за клапана , който не дава да става вакум в резервоара ?

    Коментар


    • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      За този смукател, който е в долния край на резервоара. Дано от схемата да стане ясно.
      Прикачени файлове
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Ако говориш за това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of Screenshot_2016-04-16-20-13-10-435.jpg
Прегледи:1
Размер:10.3 КБ
ID:5711030 - това е клапата за въздух , а ако не , явно съм тъп и не мога да те разбера.Това обаче е в предната част на резервоара , от долу не съм забелязал да има нещо.

        Коментар


        • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          На мен ми изглежда, като втори смукател с цедка. Колегата Zoro-1 в мнение 18 на темата е споменал за нея, но за съжаление снимките в неговата тема не се отварят. А това на снимката в твоето мнение 84 в темата, с цедката и ръждивата капачка не е ли точно това, въпросната втора сонда?
          Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
          Ямаха ХТ 600Е 95г.

          Коментар


          • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Не , не - това от мнението ми е тръбичката за обратна нафта /нея съм я удължавал/ , там където е цедката от там помпата за ниско налягане/отпред при двигателя - монтирана е на тялото на ГНП/ си дърпа нафта от резервоара. Лично мое мнение - ако нямаш образуване на вакум в резервоара не рови и не бърникай излишно. Всичко това , което го виждаш се намира на сондата -това със счупената тръбичка не е от мен , а от руски форум.

            Коментар


            • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              Да, знам че тези разкопки са от руски форум, но точно на снимката се вижда че и другата сонда е силно корозирала, та затова по пътя на логиката, сметнах че щом сондата ми с нивомера е корозирала, то и другата не е по-добре. Затова се захванах да търся вариант да стигна до нея. Иначе взех една втора ръка, която е видимо по-запазена от моята, но все пак ръждясъла. Процедурата, която направих е следната: грубо почистване( да падне основната гняс), 4 дни киснене в оцет, за да доизчисти, след като вече се откри метала и блесна, последва запечатка с ръждопреобразувател, грунд и накрая 3в 1. Следващата седмица я качвам и вече ще огледам моята сонда какво и е точно състоянието и ще я подложа на същата процедура за резерва. Но много ме притеснява втората сонда моля за помощ!
              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
              Ямаха ХТ 600Е 95г.

              Коментар


              • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                Явно никой друг не е правил подобни неща и не се е оплаквал , което ме навежда на мисълта , че тези неща са доста здрави или никой не споделя.

                Коментар


                • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Ами здрави здрави, колко да са здрави, като гледам в мнението ти 48, как се е спраскала тръбичката не съм много спокоен
                  Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                  Ямаха ХТ 600Е 95г.

                  Коментар


                  • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Колегата Зоро, миобясни, че трябва да се свали резервоара, за да сесвали втората сонда. Това пък дава предпоставка и за едно промиване на самия резервоар, което няма да е излишно
                    Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                    Ямаха ХТ 600Е 95г.

                    Коментар


                    • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Привет и от мен, снимките не се виждат уви понеже руският сайт където бяха - затвори кепенци. Ако ги намеря ще ги кача пак. Та, има втора сонда, но както казах трябва да се свали резервоара. Промивка на резервоара е СИЛНО препоръчително предвид мястото което обитаваме, за живот и дума не може да стова!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-90e508ffa598f76ace00dd5a15edef2f80b39219b947b0aab835d1108693152c-V.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5711482Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-e6d588aea9a1c9911562032c5e8263177876bc2a1adbbf00b74a4b5f98eec4bb-V.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5711483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-884202b777f8ea96d0fa2aa77fe5756afb662468605be1cda572c30c1f29b81c-V.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5711484Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-62e3dfcda8acd1a5c4a747cf806f31e8eebb66f6e9767192a9ff8e0a875006ab-V.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5711485Вчера подмяната на основната сонда, с рециклираната, премина успешно Свалената сонда от джипа е в много лошо състояние. Радостното е, че в частта си, която е в резервоара е като нова. Също и от това, което видях в резервоара има чисто и бяло дъно, без боклуци и отлагания. Качих новата сонда ипоказва коректно нивото. Сега за старата сонда. Исках да й направя същата процедура и да мине в резерв. Свалих грубата ръжда и я обезмаслих. Едната кабелна обувка се разбадна от окисление-вижда се на снимките. На тръбичката за обратната навта, забелязах микроскопична дупчица, като от кърфица, от където е текло. Все пак ще я запечатам и прибера, за всеки случай. Извода е че цялата манипулация е извършена точно навреме, защото най-малкото скоро ещяло да ми отчита нивото на горивото.
                        Последно редактирано от tzetzo_slavista; 21-04-16, 10:48.
                        Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                        Ямаха ХТ 600Е 95г.

                        Коментар


                        • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          Браво!!!
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Колеги днес направих тази манипулация със сондата.Изкарах е представляваше като на колегата-тежко състояние.Резервоара-чист нафтата бистра,няма отлагания,цетката чиста.Сондата дупка на едната тръбичка на връщащата нафта,дупка на тръбата на цетката,дупка и на другата тръба...Почистване запояване абе игра,всичко стана без нивомера така че ново от колос гледам 125.50 кажете само сносно ли е или оригинална сонда да взимам...Друго смених си клапаните на всички дюзи сам,разпръсквачите бяха като нови. Клапанчетата ги взех от алито по 25$ вече около 15 000км нямам ядове.Съмнявах се от тях но явно е сондата защото като ги заварих нови скоби излезнах и му дадох газ до ламарината и чек няма.Замириса на съединител но чек не.Пали от четвърт.....

                            Коментар


                            • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Извинявай колега , но не те разбрах - питаш ли нещо или казваш какво си направил ?

                              Коментар


                              • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Казвам какво съм направил и питах сносна ли е сондата от Колос....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X