Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Абе момчета на колко хил. километра да ги чакам тия дюзи? Че засега няма никакви признаци!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      Здравейте колеги, аз мога да се похваля с една отремонтирана дюза за 8 лв. вчера. 8лв струва една пружинка между иглата и въпросния клапан уж който сменяли. Разпръсквача и клапана го пуснахме на ултразвук и станаха като нови, резултата беше че мотора ми мърка като коте. Въпросната дюза я хванаха по обратната нафта. Моята беше с леки нагари по иглата на распръсквача.
      Как ги разбират тия клапани че са за смяна не знам но се съмнявам че ги чистят само на ултразвук и ти казват - дай 1000лв.
      Тези клапани ако ги купуват ги купуват от фирма Косер които продават оригиналния за 285лв. а китайския 100% неоригинален за 150лв/ в alibaba.com е 12usd/ - проверена информация. Аман от мошенници вече!!!
      Въпросната пружинка я сменихме защото преценихме че единствено при нея може да има някаква умора на материала.
      Разглобяването и сглобяването на дюзата е супер елементарно.
      Последно редактирано от kastro; 17-12-11, 22:46.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Към колегата Скорпион - при мене дюзите си показаха рогата / присветването на чека / на 90 000 км. Чукай на дърво при тебе да не се получава !
        Към колегата Кастро - да си жив и здрав за хубавата информация/защо не съм я знаел по-рано/. Все пак ще споделиш ли технологията ? А пък ,ако има и снимки

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
          Към колегата Скорпион - при мене дюзите си показаха рогата / присветването на чека / на 90 000 км. Чукай на дърво при тебе да не се получава !
          Ми да се готвя?!!
          На 175 000 съм!! Ама признаци няма никакви засега!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
            Към колегата Скорпион - при мене дюзите си показаха рогата / присветването на чека / на 90 000 км. Чукай на дърво при тебе да не се получава !
            Към колегата Кастро - да си жив и здрав за хубавата информация/защо не съм я знаел по-рано/. Все пак ще споделиш ли технологията ? А пък ,ако има и снимки
            Утре щях да си купувам нова дюза и заради това за спорта реших да я отворим па то взе че стана. Абсолютно елементарно, не можеш
            да объркаш нищо при затварянето няма и никакви регулировки. Разпръсквача и клапана са направени може би от материал много по здрав и от лагер и за това се чудя какво може да се износи там. След ултразвука станаха като нови, моите са на 210000км. дюзите на 150 и 163 коня/моя е 163/ имат разлика в номерата но като сравнявах клапана и разпръсквача в магазина не видях такава.
            Искайте си старите клапани дето са ви ги сменили, дано новите да не са от китайските. Аз заради това щях да купувам нова дюза.
            На мен не ми е светвал чека но чувах едно чукане като на аванс при 1200-1500 оборота.
            Номер на дюза 163к.с по делфи-R02901D по Хюндай-33800-4X800, 150k.c.-338004X500.
            Последно редактирано от kastro; 18-12-11, 09:36.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              Към колегата Скорпион -радвай се и ти пожелавам изобщо да нямаш. Все пак колегата Кастро с тази новина доста повдига духа - край на скъпи дюзи и скъпи ремонти.

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                Към колегата Скорпион -радвай се и ти пожелавам изобщо да нямаш. Все пак колегата Кастро с тази новина доста повдига духа - край на скъпи дюзи и скъпи ремонти.
                Ха ха не знам дали идва края но при мен се получи.
                Няма и никакво "обучаване на дюзи, кодиране, разкодиране" и други глупости дето ти ги внушават големите тарикати по сервизите за да ти вземат парите. Единствения проблем е че като я затвориш нямаш стенд да я видиш как работи, но като измерихме отново обратната нафта на всички дюзи беше еднаква.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                  Утре щях да си купувам нова дюза и заради това за спорта реших да я отворим па то взе че стана. Абсолютно елементарно, не можеш
                  да объркаш нищо при затварянето няма и никакви регулировки. Разпръсквача и клапана са направени може би от материал много по здрав и от лагер и за това се чудя какво може да се износи там. След ултразвука станаха като нови, моите са на 210000км. дюзите на 150 и 163 коня/моя е 163/ имат разлика в номерата но като сравнявах клапана и разпръсквача в магазина не видях такава.
                  Искайте си старите клапани дето са ви ги сменили, дано новите да не са от китайските. Аз заради това щях да купувам нова дюза.
                  На мен не ми е светвал чека но чувах едно чукане като на аванс при 1200-1500 оборота.
                  Номер на дюза 163к.с по делфи-R02901D по Хюндай-33800-4X800, 150k.c.-338004X500.
                  Браво колега!
                  Въпреки всичко съм склонен да вярвам ,че при определени условия се налага подмяна на клапани.В противен случай най-малко нямаше да се продават толкова масово като консуматив по цял свят.Може би при ситуация когато колата ти след дълго светене на чека не иска да запали и ти си на 100 км от дома изхода е 1000 лв.Материала на лагерите е много здрав , както знаеш и те се подменят.Клапана в процеса си на експлоатация прави доста отв. и затв. и това може би би довело до определено износване.
                  В сервиза ми казаха,че причина за това е лошото гориво.Казаха още че рециклирани дюзи карат по около 200 000 км.
                  Колега надявам се никой да не стига вариант от 1000 лв или повече , но явно ги има и тези моменти.
                  Мен специално още ме боли корем за тези пари.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Ами колега радвам се , че е станало - остава да споделиш след време как се държи при работни условия , има ли изменение при динамика,разход,чек и т.н. Новината наистина е много хубава - ще ни спести много висене по сервизи,нерви и разходи. Чел съм обаче / незная доколко е вярно/ , че е хубаво да се направят и 4 те , защото новата дюза задържа нормално високо налягане , а по-старите не били със същите параметри и от там можело да "пробият" - т.е. да се получи спад в налягането. Ако някой знае , нека да сподели дали е така.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Не знам какво налягане трябва да се изравнява но като карате колите си слушайте и двг. За да стигнете до там да ви светва чека и да продължавате да карате после и да не палите вече много май сте чакали. При мен явно се получи навреме и заради това нямам поражения по клапана не ми е светвал чека а имах чукане при определени обороти. За да не пали въобще значи имате блокирал клапан или разпръсквач при някоя дюза връща горивото и светва чека.
                      Да хубавата нафта е от голямо значение.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        При мен докато си карах започна да се чува леко причукване при определени обороти .Когато спрях вече не можах да запаля.
                        Когато ги проверихме две дюзи не работеха въобще, а две бяха на път.
                        Предимно карам с нафта от Лукойл .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          Има много колеги в форума които са на ти с комънрейл дюзите имат и сервизи и ще ми е много интересно да кажат какво се подменя защо се подменя повече се чистят ли да ли. Не знам защо толкова подозрително си мълчат.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Колега kastro, много добра информация, полезна за всички.
                            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Това е от руски форум http://barclay.ru/video/kompjuternyj...-common#yakkat

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Още преди една година бях писал тук че смених и 4/ те инжектора с нови на Делфи за цена 220лв. на дюза с труда. Но явно никой не е намерил този пост.
                                GW Steed5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X