Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

    Не се успокоявай, от два дена я слушам моята и мисля, че си върти съвсем нормално
    Отиде още 2 страници тая рема.

    Коментар


    • #32
      От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

      Zero, няма да ме учуди ако това е причината
      Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
      ...
      А и още един фактор дето ми влияел лошо, тва че колата се карала два дни на кратки разстояния с чести паления и после два дни седяла.
      ...
      Аз бях 2 години с Exide Excell** EB455 45Ah 300A(EN), и никога не ме е изложил. Повечето време и аз карах на къси разстояния - сутрин/вечер на работа - 7км в едната посока, градско. Нали се сещаш, че тук няма зима, в най-лошите дни е -8-10 градуса. Седяла е 2-3 дни пред нас, или 10-20 дни на летището - няма проблем.

      п.п. А иначе това с гасненето на "радиото" при палене не е ли по дефолт, правят го повечето коли.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #33
        От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
        се ама реших да видя кво става в стартера все пак, свалих го отворих го всичко е така както го оставих преди 18 месеца когато го обслужих, медната шаиба е ок чиста не е износена, бендикса е добре, оста няма луфт няма следи от увличане в втулката, ротора се върти нормално и тои няма луфт, та остава освен да си внушавам
        За четките нищо не казваш.
        Симптомите са едно към едно за износени четки.
        Получава се искрене което дърпа силицата на акумулатора.
        Патил съм навремето.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #34
          От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

          ДА забравих за четките, видимо имат матрял още не малко ама дали искрят незнам, наи добре ще ви направя един видео клип как пали , ето сега е седяла от вчера преди обяд на вън е що годе студено , после ще излизам с нея и ще ви снимам с звук как пали да кажете внушвам ли си или не инак така с обяснения няма да стане
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #35
            От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
            Не се успокоявай, от два дена я слушам моята и мисля, че си върти съвсем нормално
            Отиде още 2 страници тая рема.
            Ти хубууу слушаш ма аз докато не видим немоо повярвам, нал щеше да я замерваш аиде още чакам таман ще разсеяш съмненията
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #36
              От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

              Ето обещания клип, сега разбирам че съм направил грешка трябваше да я изключа да не може да запали за да повъртя на стартер по дълго за да видите по добре, в момента когато мултицета пада на 9,45 се усеща тва тегавото гачили, ама тва е самия старт на стартера предполагам е нормално докат набере малко да се зачуди. Като дам контакт се вижда че волтажа пада на 11,95
              http://youtu.be/cjAJxtNxU7Q
              Утре съм на бач в неделя на коледа ще направя сутринта нов клип без да пали след 2 дни престои за да имате повече време да видите как върти
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #37
                От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                Колега стартовия ток на акумулатора ти идва малко.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #38
                  От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                  В краина сметка маи наистина ще излезе че търся под вола теле а всичко е от стартовия ток
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                    Ама сте се заяли с тоя стартов ток... Колко да харчи стартера на Хондето? 100А са киловат. 200А са 2 киловата. До 300 има дооооста много още.
                    14.15 волта си е откровено ниско зареждане, особено пък за зимата. Естествено, има вероятност уреда да не е особено точен. Ако обаче наистина е толкова, провери следното: на работещ двигател, след като е поработил 5-6 минути, включи волтмера на променливо напрежение, да речем 2 волта и мери пак. Ако отчете повече от няколко миливолта, направи едно контролно замерване на диодния блок на генератора. Шанса да имаш един издухал диод (а те са малко странно вързани) е доста добър. Започва да дава тъкмо такива странни напрежения, акумулатора да се шашка и скоро след това тръгваш да си търсиш комп.
                    Дано не съм прав

                    П.П. За колегата, на който му гасне радиото: Оправи си жиците на радиото. 90% вероятност двата плюса да са разменени. Държи се точно така - уж всичко точно, но като завъртиш малко повече на стартер и радиото си забравя настройките.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                      На утечка ми намирсисва.
                      Свали си музиката, заключи си колата без алармата и ако пак имаш проблеми измери утечката при заключена кола.
                      Как се мери: сваляш плюса на акумулатора, закачаш мултицета на 10А последователно и заключваш. След 30 сек мериш тока.
                      Ако не го хваща, можеш да го мериш и в милиампреовия обхват, но няма нужда.
                      9V при стартер под товар е малко. Измери го на току-що загасен автомобил и ще разбереш. И откачи инжекторите или запалването, за да върти без да пали. Може и бензиновата помпа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                        Искате да ме хванете неподготвен, да ама не, всичко това с отечките е проверено няколко пъти, както писах в първия пост отечката е 0,03 на заключена кола и включена аларма, така съм чакал 5 минути белким се появи нещо, ама нищо. Радиото съм го мерил и само него да видя колко гълта в покои - нищо не гълта дори и 5милиампера не отчитам. Зареждането на клипа се вижда че уреда показва 14,4 явно 14,15 е когато е натоварена с консуматори инсталацията поне така са писали в гаранционата карта на Боша. Варианта е да откача акомулатора да преспи така и да видим до колко ще му е паднал волтажа, но до тогава чакам замервания на 2-3 ма колеги на техните хондета как се държат и ще видим кое е нормално и кое не. До тогава вече нищо не питам освен гореспоменатия тест на колегата с променливото напрежение.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                          Ето новия клип колата стоя 3 часа, мерих и променливия ток 0,7 волта ако съм измерил правилно.
                          http://youtu.be/3mC7Iw4LHZg
                          забравих да уточня въртенето е с изключена запалителна система за да не запали колата, да се не чудите що не пали
                          Последно редактирано от zero; 22-12-11, 15:35.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                            Ток имаш,но въртенето на стартера не звучи добре(върти като някоя Ужаска).Провери и проблеми с хранителната система.Комшията има хонда-пали с поглед,даже не се чува .Според мен проблема е комплексен-съчетание на фактори.Нещо някъде задържа и товари стартера,иначе генератора добре го дава.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                              Не разбрах какво не ти хареса на хранителната ми система, стартера е редукторен за тва звука е такъв
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Имам ли проблем или нямам (въпрос за стартер)

                                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                                Не разбрах какво не ти хареса на хранителната ми система, стартера е редукторен за тва звука е такъв
                                Просто предполагам,че ако някъде горивото му пада налягането и не влиза там където трябва, трябва време да нагнети.Ако има задръстено филтърче или тръбопровод.Има едно тромбче в тръбичката което пропуска при по- голямо налягане(личен опит).Не ми се прави клип в тоя сняг да чуеш как върти редукторен стартер(Дайхатсу-японче) и ще си смениш мнението.Ако не беше отварял стартера щях да си мисля че е той.ПП Скоро имахме случай с комшията(автомонтьор) с един Пасат.Влезе за ремъци и ролки,а не можем да го запалим.Оказа се пролука в камбаната на скоростите натъпкана с кал.Изчистихме калта и пасата пламна.А преди това 3 пъти събаряхме аку-то.
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X