Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Честита Коледа !Имам въпрос отностно Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./- лампата на ABS-свети. Понякога гасне,но в повечето сучаи свети.Има ли начин сам да локализирам проблема? Дали е датчик,модулатор, помпа на ABS?Благодаря ви предварително!

    Коментар


    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Весела Коледа!Имам един въпрос онтостно HONDA-CRV 12K.C.- >Лампата на ABS свети понякога.Мога ли да локализирам проблема сам.Дали е датчик,модулатор или помпа на ABS.Предварително ви благодаря!

      Коментар


      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Да се върна малко по-назад в темата:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=50023&page=4

        Както съм писал, моето CR-V максимума му е 160-170 (хората се хвалят със 180-190). Ходих наскоро в сервиз на Honda и там ми казаха, че може да е ограничена по електронен път. За малко да ме избие на смях, ама сега почвам да се замислям. Днес пак я пробвах:
        На равно - до 160 лесно, до 170 с малко пространство.
        Нагоре по баира пак така - до 160 си набира идеално, после до 170 малко по-бавно.
        И най-интересното - надолу по баира пак така.

        Та въпроса - има ли вариант CR-V 1998 да е ограничен електронно (все пак е ясно, че не е от липсата на мощност)?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Искам да добавя нещо което намерих за моя въпрос зададен тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=50023&p=1139283#post1139283

          намерих това на руския форум, отговор 6
          http://forum.crvclub.ru/index.php/to...html#msg328984
          "проверено от нашите момчета, при скъсан ремък клапаните не се кривят на B20B* 2.0 "
          дано не греша с превода. Ако е вярно ще е много добре

          намерих и тази снимка:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:butalo.jpeg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5251323
          Последно редактирано от madmaximus; 10-02-11, 23:12. Причина: добавяне на снимка
          -------Honda CR-V 128к.с.--------
          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

          Коментар


          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            И аз доста се порових по тоя въпрос щото се оказа че на хонда моторите от серия Ф и Д не удрят клапани (освен ако не се скъса когато е вкл. ветека) та се разтърсих и за нашия. Ама тея врезки в буталата да не те успокояват не си мисли че са издълбани за да не ударят клапана. Издалба ни са за да осигурят при такта издухване възможно наи късно затваряне на изпускателни клапан. Интересно е че в аутодата пише че при скъсване на ремък може да пострадат клапани , думата "може" ме обърква или аз не си го превеждам как трябва. В руския форум лично питах Кирил един от админите и много знаещ в тая област колега и тои също потвърди че буталата срещат клапаните. Ровенето ми в нета намери няколко форума където ставаше дума за скъсани ремаци и съответстващи скъпи ремонти след това. Така че не залагам много на това Все пак ще се радвам да греша и ако някои изкара достоверна информация че буталата не срещат клапани един дерт по малко ще е
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Най лесно се проверява дали клапаните удрят в буталата при свален за смяна ремък.
              Според мен,на СР-В-то ще ударят.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Ето тук може да се провери за всеки модел:
                http://www.gates.com/part_locator/in...cation_id=3598

                От Honda форума

                Гледате на Timing Belt дали ви изписва в червено Interference engine application. Е на CR-V 1998 изписва, т.е. ще удари клапани.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  привет колеги....
                  незнам дали има освобождение на клапаните при скъсване на ремък,но мога да кажа само това че с моят ремък-гейтс,вече съм минал 260000 км. и при това на газ.мисля вече да го сменя.последният път когато отварях капака на клапаните за да ги легулирам,при преглед на ангренажният ремък не видях никаква следа от износване,беше като токущо поставен....
                  колкото до това че клапаните прегарят от газта мога да кажа само че за моите 260000 на газ,само съм ги регулирал и нямам никакви проблеми....
                  до преди 20 дена бях с обикновенно газово,разход-10/100 км-извънградско...сега съм с газов инжекцион тамона,за разхода немога още нищо да кажа .още донастройвам ....
                  за всички който се притесняват от проблем с клапаните мога да ги успокоя,карайте и редовно реглаж,това е истината.аз гарантирам от собствен опит че няма да имате проблеми....
                  някой казват че газта и хонда двигатели те не се погаждат. е как да съм съгласен със тях ,след като толкова много километри на газ съм минал с този автомобил и съм повече от доволен....
                  за 3 години постоянно обикаляне и з страната ,никога съм нямал проблеми и нищо не ми е дало дефект по автомобила....
                  карайте колеги смело и пожелавам само безаварийно пътуване....

                  Коментар


                  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Аи ся закачете е тоя пост наи горе в раздела Хонда, че да спрат с въпросите: " Верно ли че ако сложа газ ще ми изгорят клапаните" заболяха ме пръстите да пиша по тоя въпрос. Ето имате си доказателсвто
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Лятото на яз. Батак си приказвахме с един колега,та той ме увери,че е скъсал ремък на околовръстното при движение с около 80 км./ч ,след което се обадил на сина си, той донесъл ремък и го сменили за 2 часа и продължил да си кара.По двг.(128 к.с.) нямало никакви поражения!
                      Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                      Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                      Коментар


                      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                        Лятото на яз. Батак си приказвахме с един колега,та той ме увери,че е скъсал ремък на околовръстното при движение с около 80 км./ч ,след което се обадил на сина си, той донесъл ремък и го сменили за 2 часа и продължил да си кара.По двг.(128 к.с.) нямало никакви поражения!

                        Ако е скъсал ремъка на генератора може!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
                          Лятото на яз. Батак си приказвахме с един колега,та той ме увери,че е скъсал ремък на околовръстното при движение с около 80 км./ч ,след което се обадил на сина си, той донесъл ремък и го сменили за 2 часа и продължил да си кара.По двг.(128 к.с.) нямало никакви поражения!
                          За 2 часа. Тоя е бил адски подготвен. Като механик от формула 1.

                          Коментар


                          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                            За 2 часа. Тоя е бил адски подготвен. Като механик от формула 1.
                            Прочети горното мнение
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Доколкото разбрах, синът му наистина е бил подготвен,имал и сервиз някъде в С-я.
                              В интерес на истината при Цецо и Краси в Люлин съм сменял (са ми сменяли) съединител на ASTRA G 1,2 ECOTEK за час и половина, така че има и хора, които знаят какво и как правят!
                              Но в случая с Хондата и на мен ми прозвуча малко като продължение на рибарската вълна (става дума за кривенето на клапаните,не за времето за смяна на ремъка,в случая няма значение дали са го сменили за 2 или за 3-4-5 часа,по-важното е дали са ударили клапаните или не).
                              Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
                              Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

                              Коментар


                              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                В крайна сметка удрят ли клапаните на 128-цата или да?
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X