Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
    На едно мнение сме в краина сметка
    Така е, само с разхода се разминаваме, особено с горецитирания от колегата deian "С настъпени по магистралата 160 км/ч /на моменти 180/-10л /през половината време с климатик/".
    Е няма такъв филм. Да не говорим, че при мен 170 е максимума с попътен вятър и опънати платна, но да речем, че това е само за моя джип.
    Само ще попитам как е измерен разхода?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #62
      От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Аз вече уточних, че още проучвам разхода-това ми бяха първите впечатления и бях толкова изненадан, че съм дал приблизително стойностите. Разхода измерих по следния начин- пълня резервоара до горе /на една и съща бензиностанция от един и същи "пистолет"и спирам на първото "щрак" на дозатора/. Карах 300 км /средна скорост 100-120км/ч/ и пак заредих по същия начин-получи се дефицит 32 литра. Разделих на 3 -10,66л. После карах 100 км със средна скорост 90-100 км/ч и пак заредих -8л. После карах по магистралата и настъпих здраво -средна скосост 130км ч /не си правя майтап-достигнах 190км/ч ,но се притесних,че все пак не познавам колата, иначе може би щеше още да вдигне-13-14/л без климатик. Сега пак засичам градския разход /искам да го направя няколко пъти защото "градското" е много относително/. Пак казвам, че това са първи впечатления и вероятно неточни /много съм впечатлен-не познавах такъв тип кола-карах голф3, които гори 14 градско при 90 коня/, затова приемам всякакви съвети. Благодаря предварително!!! Поздрави!

      Коментар


      • #63
        От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Първоначално публикуван от deian Преглед на мнение
        ... затова приемам всякакви съвети.
        Съвети за какво? Караш си джипа, радваш му се и много безаварийни
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #64
          От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Стига бре, не може само 170 да вдига, моя километраж лъже малко ама като сложиш газовата и на връщане от софия вдигна 190 на магистралата по километраж , по ГПС беше 176, дали можеше още не посмях че ми беше на 3 дена кола и не смеех да я напъвам. но преди да пусна газта натиснах педала до долу да видя колко в останало, имаше още мегдан От тогава повече от 140 и то много много рядко при изпреварване не съм вдигал Обикновено карам 100 -110 но разход под 11 газ не мога сваля
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #65
            От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Даже на бензин не иска повече - по километраж - моя лъже с 5км/ч при над 100 (засичал съм го с GPS), т.е. вдига до ~165км/ч. До 150 по километраж вдига лесно. После с повечко пространство до 170
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #66
              От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Не зная дали са верни километражите на Хондите,моята вече направи 8000 км,като само 900 от тях са из София,другите по магистрала "Тракия" еми поддържа ги 180 км/ч,в участъка Пазарджик -Пловдив се гонихме с един мерцедес-последен модел "ес"класа-550 "ес,ел,ка 4 матик" и още една камара надписи отзад,вървеше и понеже се минавахме покрай засеклите ни коли ту отляво ту отдясно и известно време карахме равно забелязах,че неговата стрелка е в зоната на 170-180 значи може да ми е верен километража,дуг е въпроса, ЧЕ ЛЕКИЯ АВТОМОБИЛ МЕ НАДБЯГА И ЗАМИНА-А-А-А-А!!!Успокоих се като си казах,еми хайде да се гоним из полето де?Също така от 140 до 170 си набира и то осезаемо,вече от 170 до 180 е по плавна,но факт е ,че педала ми не е до доло на газта,има още около сантиметър ход,може да е и половин но има още,а аз не смея да я настъпя.Спирали са ме полицай със 127 на второстепенен път,еми там карах с около 130 та трябва де е верен километража,но това не е най важното.Важното е да вървят и ни служат безаварийно другото ще го наместим.
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • #67
                От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                ако знаете с една витекова глава този мотор как върви,ама няма да ви паля фитилите.Точно в високите върви на изрод,минели 5000 оборота направо полудява.

                Поздрави

                Коментар


                • #68
                  От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                  ако знаете с една витекова глава този мотор как върви,ама няма да ви паля фитилите.Точно в високите върви на изрод,минели 5000 оборота направо полудява.

                  Поздрави
                  О-о-о колега Кограман,да не би да извършвате ремонтни работи в момента та не спите/шегичка/,абе в крайна сметка не сме си купили състезателни автомобили,хубаво е че става тази глава и за нашите старици,така ще има повече части за поддръжка,да карат с колкото искат вяжното е да не ни оставят на пътя!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #69
                    От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    ако знаете с една витекова глава този мотор как върви,ама няма да ви паля фитилите.
                    Моя вече е запален. Даже вече се оглеждам за B18C4, ама да видим
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #70
                      От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      На 1.6,1.8 и 2.0 блоковете са еднакви и взаимозаменяеми,разликата е в буталата,само че на 2.0 не е предвиден за витек,и се преправя,има и готови китове в САЩ за тези блокове.В Враца в момента правят един CRX с 2.0 блок и витекова тиква,с 1.8 как вървеше,а сега разликата отива на около 80 нют.м. и бая повече коне,повечето въртящ момент което за бензинова кола е много.Ще видим какво ще стане.Това е хубавото на тези Хонди че всичко има отвъд голямата вода,като жигули са.Има всичко за жълти стотинки,ама там не тук.

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #71
                        От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Колеги, има ли шанс газовата бутилка да е извън купето - т.е. отдолу около задната брона, за да няма загуба на пространство?
                        Покажете със снимки къде сте си монтирали бутилките за газ.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #72
                          От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                          Колеги, има ли шанс газовата бутилка да е извън купето - т.е. отдолу около задната брона, за да няма загуба на пространство?
                          Покажете със снимки къде сте си монтирали бутилките за газ.

                          Поздрави!
                          Съвсем малко по-надолу в раздела колега. Раздела не е голям и се преглежда много бързо!
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=95356
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #73
                            От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Вярно колега, явно ми се е спяло снощи и не съм видял темата. Само ако може някой да допълни със снимки.

                            Коментар


                            • #74
                              От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6038.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:5213215 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6039.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5213216

                              /edit
                              Бутилката е 30 литрова, забравих да кажа.
                              Последно редактирано от silverfox; 30-09-10, 19:41.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #75
                                От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                Някой знае ли за какво е тази кука на масичката?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X